Rád se dělím o know-how, které jiní tají

Miluji informace. Jsem jako houba, která jich potřebuje obrovské množství. A ještě více miluji se o své znalosti podělit s ostatními. Toho už jste si tady na blogu mohli všimnout :). Velmi rád testuji nové věci, zkouším nezvyklé metody a přístupy k danému problému z jiné strany.

Za těch 10 let, co podnikám a hlavně posledních 5, kdy buduji vlastní projekty, které potřebuji propagovat a nabídnout zájemcům, jsem si vyzkoušel a naučil se mnohé techniky marketingu. Také jsem zjistil, že pokud chce člověk na internetu uspět, tak v jednom oboru musí být opravdu expert a v ostatních tušit o co jde. Být takový Marketingový Ninja.

Další z pilířů mého podnikání je nalézání kvalitních lidí a spolupráce s nimi. Je to jeden z nejdůležitějších úkolů každé rostoucí firmy. Najít ty nejschopnější lidi v daném oboru, vysvětlit jim svou vizi a odklidit se jim z cesty, aby předvedli svou magii. Zní to trošku nadneseně, ještě tam většinou bývá pár měsíců sehrávání se a slaďování vize, ale ve své podstatě to tak je.

Letošní rok je u mě ve znamení obrovských změn ve firmě (o které se ještě do konce roku podělím v dalších článcích). Celou firmu přetvářím a vytvářím jí velmi pevné základy a kořeny, na kterých příští rok budeme stavět a škálovat.

Jednou z těch změn je také zvýšený důraz na vzdělávání. Jak nás všech uvnitř firmy, tak také hlavně těch, které zajímá, jak věci děláme. Máme ohromné množství zkušeností a znalostí, o které se nebojíme podělit. Prakticky každý týden zkoušíme jednu, nebo dvě nové marketingové techniky, nástroje, software, A/B testy atd. Z toho všeho máme spoustu poznatků a zkušeností.

Já osobně velmi rád pomáhám a chci se o tyto zkušenosti a znalosti podělit. Jenže jsem se věnoval tolika věcem, že jsem neměl již prostor na to, abych uspořádal školení, kurzy a webináře, aby byly v té kvalitě, jak bych si představoval a aby účastníci odcházeli nadšení a nabití informacemi. Takže jsem pořádal pouze jedno moje školení affiliate marketingu.

V létě se to změnilo. Ke mně do firmy se přidala má báječná žena Lucka, která je expert na organizování živých akcí a s ní se otevřely dosud nevídané možnosti v oblasti vzdělávání.

Během léta jsme vytvořili dotazník, kde jsem se vás čtenářů zeptal, co vás zajímá, na jaké oblasti bych se měl zaměřit a co vás aktuálně nejvíce trápí. Informace, které jsem se dozvěděl jsou opravdu nesmírně zajímavé a ukázaly mi směr, kterým mám jít. Lucka tedy dostala nelehký úkol. A to, že se do konce roku chci potkat s 250 lidmi naživo a předat jim informace, které jim pomohou v jejich podnikání.

Základem je samozřejmě mé školení affiliate marketingu pro obchodníky, kterým prošlo již 40 účastníků a pořádám jej co 2 měsíce. Pokud jste z dálky a nemůžete dorazit do Prahy / Brna, nebo raději studujete v teple domova, tak jsem na jaře vytvořil Affiliate Academy, on-line kurz, který vás naučí vše potřebné k tomu, abyste dokázali vytvořit a efektivně spravovat váš provizní program.

Každý měsíc pořádám webinář na vybrané a aktuální téma. Jednou je to affiliate marketing, jindy je to jak napsat a vydat vlastní knihu. Vždy jsou to praktické informace, které lze hned využít v praxi. Pokud se chcete podívat na webináře, které již proběhly, tak můžete navštívit nový archiv webinářů, kam jsem nahrál proběhlé webináře a budu jej pravidelně aktualizovat o ty nové.

Affiliate je moje parketa. Ovšem pouze s affiliate marketingem bych si nevystačil a proto musím zapojovat i další oblasti do mého podnikání a tou hlavní je e-mail marketing. V loňském roce jsem začal spolupracovat s Jakubem Čižmařem, který je pro mě v ČR v této oblasti špička. Pokud jste ode mne letos dostali nějaký automatický e-mail, tak jej na 99 % psal právě Jakub. Nejen psal, ale také vymyslel kompletní strategii za tím, proč je ten e-mail poslán, jak navazuje na další e-maily a proč se posílá.

Od loňského léta jsme si postavili “Mašinku”. Náš interní systém, jak, kdy, komu a proč zasílat maily. Tato mašinka zcela automaticky posílá maily a prodává mé produkty relevantním zájemcům. Vždy když to někde zmíním, tak se mě všichni ptají, jak to funguje, co to dělá atd. Je za tím spousta práce, ladění a hraní si. Je to rok neustálé práce, nápadů a změn. Děláme e-mailing trošku jinak než ostatní. Nesmyslné newslettery v něm nemají místo. Věříme, že chytrý e-mailing se dá dělat velmi efektivně a může krásně prodávat. Na začátku roku Jakub vytvořil E-mail Ninju, který má přes 80 účastníků. Máme na něj skvělé reference.

Abychom mohli jít ještě více do hloubky, tak jsme s Jakubem připravili školení e-mailingu. Ve kterém prozradí Jakub veškeré informace o tom, jak e-mailing děláme, jak přesně funguje mašinka a jak si ji můžete postavit i vy sami na SmartEmailingu (ten používám já), či MailChimpu. První školení bude již za pár dní a bylo vyprodáno během 24 hodin :). Druhé bude již za pár týdnů a můžete se na něj přihlásit dnes, aby jste jej měli za prima cenu, kterou pro příště opět navýšíme.

Na začátku jsem zmiňoval, že v dotazníku jsem dostal spoustu otázek na to, jak děláme různé dílčí činnosti ve firmě. Těch činností jsou mraky a člověk se je neustále učí a vylepšuje. Já je nazývám systém. Firma je složena ze stovek malých systémů, které dohromady tvoří skvěle fungující celek. Systém na tvorbu článků. Systém na řízení projektu v Trellu. Systém na delegování. Systém na webináře. A mnoho dalších. Těchto  “pracovních návodů a postupů” máme desítky.

A opět se o ně nebojím podělit. Pro ty, kdo řeší jak růst skrz delegování práce na další lidi jsem připravil školení Jak vyrůst z one man show, kde ukazuji základní systémy řízení lidí, odpovídám na otázku, co vůbec delegovat a mnoho dalšího. Také u této příležitosti testuji platformu na kurzy Naučmese.cz. O mé zkušenosti, výhody a nevýhody se podělím v některém z dalších článků. Dalším kurzem je Jak na webináře. Předám vám svůj systém na efektivní a profitabilní webinář. Jak na něj dostat co nejvíce lidí, jak je zaujmout a prodat jim (víte, že na mém nejlepším webináři jsem prodal během 2 hodin služby za více než 600.000 Kč?).

A to je teprve začátek. Právě díky mé báječné ženě Lucce se v brzké době můžete těšit na nové webináře, školení a kurzy. Vše založeno na naší každodenní praxi. Těchto menších půldenních školení chci udělat ještě několik, témat mám více než dost a neustále dostávám od čtenářů další podněty. Vždy chci, aby si každý ze školení odnesl to nejlepší a ihned to mohl aplikovat do praxe.

Na mém blogu jsem přidal do menu nahoře nové položky a můžete se tak podívat na již proběhlé webináře, prohlédnout si kdy bude opět jedno ze živých školení, či vybrat si některý z on-line kurzů. Také v pravém sloupci jsou vypsány nejbližší termíny a akce, které pořádáme. Nic vám tedy neuteče a můžete si vybrat přesně to, s čím potřebujete ve svém podnikání pohnout kupředu.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *