Zajímavá affiliate stránka

Narazil jsem na jednu zajímavou affiliate stránku (link). Nemyslím si, že by mohla nějak dobře u nás konvertovat, ale v Americe pojede určitě velmi solidně. Nicméně si na ní můžeme ukázat několik velmi zajímavých prvků, jak strhnout nepozorného návštěvníka internetu k sobě.

Na stránku jsem se dostal přes banner. Klasický banner ve spodku stránky nabízející hubnutí. Na to jsem imunní, ale zaujal mě ten banán!. Což je záměr! Každý přece ví, jak je banán zdravý, takže si položí otázku proč ho nemá jíst? A také odkazovaní na hubnutí břicha, což je problém jak u mužů, tak u žen, takže cílí pěkně na co nejširší publikum.

Banner, který mě zaujal

Banner, který mě zaujal

Hned po prokliku by člověk čekal barevnou landing page propagující nějaký přípravek v krabičce a vysmátou hubenou kočku. A ono ne! Stránka má podobu stránky ala noviny. Aktuálnosti docílí hodinami a datumem v pravé horní části. Logo a název přidávají na vážnosti a serióznosti. Další pocit aktuálnosti a lokálnosti vzbuzuje počasí ve spodní části, které dle vaší lokality zobrazí předpověď a mapu.

Podobnost s novinkovými portály napodobují krátké zprávy úplně vpravo. Text zprávy je zpracován vcelku dobře a může na nezkušeného uživatele působit věrohodně. Dobře zvolená fotka „redaktorky, která produkt testovala“ vytváří pocit holky odvedle, takže si čtenářky řeknou, že by to přece mohly také zkusit, když to fungovalo jí. Ale co mě velmi příjemně překvapilo a co opravdu není zvykem jsou věrohodné komentáře. Jen málokdo dokáže napsat komentáře tak, aby se nepřechválil a působil reálně.

Vzhled stránky

Vzhled stránky

V Česku si myslím, že takovýto typ stránky neuspěje, ale pokud by stejnou stránku vytvořil člověk pro USA trh, tak musí mít konverze obrovské. Osobně mi ta stránka přijde ošklivá, ale práci affiliate marketéra hodnotím velmi pozitivně.

Co si o této stránce myslíte vy z pohledu affiliate?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. dysm. napsal:

  To vypadá hodně dobře. Člověk by tomu skoro i uvěřil. Škoda, že to má pořád prvky klasický jednostránkový landing page (zvýrazněný barevný písmo). A „vedoucí redaktorka“ Maria R. je ve skutečnosti moderátorka Melissa Theuriau :].

 2. Maper napsal:

  Myslím si, že ta stránka vypadá zajímavě, ale je na ní zbytečně moc textu. Nemyslím si, že jednostránkové landingpage jsou na nic. Naopak většina uživatelů šmejdí a hledá a kliká a skoro nečte. Vše si prohlíží jen utržkovitě a většinou přelikává ze stránky na stranu. Stačilo by více důkazů (fotek) že to funguje a dát 75% textu pryč. Věřím, že by se konverze zlepšila.

 3. Maigi napsal:

  Ten text je tam stejně asi jen kvůli optice, aby to vypadalo. Přelítneš očima odstavec textu, nečteš ho, ale víš, že tam je. Jojo, asi o tom něco ví, říkáš si, něco tu píšou, přečteš si jednu větu z prostředka a jdeš dál. Kdyby se text dal pryč, tak jednak budou horší pozice a míň návštěv z long tail a jednak by to přestalo působit jako noviny.

 4. Chalupář napsal:

  banner je dobrý, ale page není ničím zvláštní a souhlasím s Maperem ohledně fotografií a textu

 5. Mirek napsal:

  Podobnou stránku na ten totožný produkt jsem již viděl (takže asi někdo buduje sít) a všechny vedou na další, kde se dá produkt objednat. Je zvláštní, že nikde není uvedený provozovatel těch affil webů a take si myslím, že většina komentářů bude fake.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *