Za každým úspěšným mužem stojí silná žena

luc

V poslední době jsou velmi oblíbení tzv. singles, neboli lidi žijící sami. Povětšinou se věnující naplno své práci, kteří přijdou pozdě večer domů a tu a tam si zajdou na kamarádskou výpomoc. Člověk je ovšem od přírody párové zvířátko a je pro něj přirozenejší žít s drahou polovičkou.

Já nejsem vyjímkou a ve vztahu jsem nesmírně šťastný. Ten kdo říká, že mu je lépe single, že ho žena jen omezuje, že nemá dost prostoru na práci / sport / zábavu, tak dělá asi něco špatně, nebo nenalezl tu pravou. Ve vztahu je potřeba dát druhému prostor  a vzájemně využívat svých silných a slabých stránek.

Od mého kolegy jsem před rokem obdržel knihu Cesta pravého muže od Davida Deidy. Tato kniha velmi změnila můj pohled na partnerský vztah a trošku s nadsázkou jí přezdívám „návod na ženu“. Deida v ní popisuje nálady ženy, její cyklickou povahu, různé situace, které nás muže rozčilují. Jako například, když muž přijde z práce a chce se pochlubit že prodal firmu a jak byl úspěšný a žena mu na to odpoví: „Koupil si to mlíko?“ To by samozřejmě vyústilo v hádku, ale nemusí. Deida popisuje jak se v takové situaci zachovat a proč vlastně vznikla. Pokud jste tuto knihu ještě nečetli, tak si ji přečtěte, opravdu vás to posune skokově kupředu a váš vztah s drahou polovičkou nikdy nebude stejný.

Minulý týden jsem začal sledovat seriál House of Cards, který je velmi akční a Kevin Spacey hraje hlavní roli Franka, který se snaží sesadit nového prezidenta. Frank má doma oporu ve své ženě Claire. Podobnou situaci můžeme vidět v mnoha různých serálech, ale také u mnoha reálných lidí. Napadá mě třeba Bill a Melinda Gates a další.

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena

Já osobně jsem nesmírně šťastný v tom, že po mém boku je velmi silná žena – Lucinka. Žena, která za mnou stojí, která mě podporuje, která mi nastavuje zrcadlo, když jej potřebuji. Žena, za kterou se můžu jít poradit, které můžu říkat své nové myšlenky a tím si je utřídit.

Osobnostně jsme trošku protiklad. Já s hlavou v oblacích, s nápadama, které jsou občas trošku šílené. Lucinka je více u země, realistka (občas spíše pesimistka). Díky tomu velmi dobře filtruje co je smysluplné a co ne. A dává mi pohled na věci, který bych jinak neměl.

Lucinka může také částečně za to, že jsem se přesunul s podnikáním do Prahy. Za poslední rok a půl mi pomohla dostat se tam, kam jsem se dostal a vyrůst tak jak jsem vyrostl. Nebýt ji, tak bych v některé dny neměl smysl proč budovat něco velkého, něco co má smysl. Nebýt ji, možná bych se stále plácal a měnil svůj čas za peníze.

Lucinko, děkuji, že můžu být s tebou a že jsi tak úžasná, jak jsi.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Kamil Staš napsal:

  Moc pěkně napsáno. Nejvíc se stotožňuji s větou: “ já stále s hlavou v oblacích a partnrka realistka a spíše pesimistka.“ To od někud znám 😉 Ale není to na škodu. Ať Vám to dlouho vydrží.

 2. Honza napsal:

  Počkej až přijdou děti, to potom bude motivace jak k vyšším výdělkům, tak efektivitě. Gratuluju a ať vám to pěkně klape.

 3. wow…ľudsky krásne ocenenie a vyznanie… veľmi sa teším, že sa tak nádherne podporujete a každý je pri tom sám sebou, autentický a jedinečný…“ve dvou se to lépe táhne“..prajem veľa lásky, úcty a radosti na vašej spoločnej ceste životom. Mario, nesmierne si cením že ma inšpirujete nielen v profesnej ale aj súkromnej oblasti.Veľká vďaka

 4. Martin napsal:

  Já jsem romantický hrdina. V každé myšlence je jedna jediná žena, kvůli které všechno buduji a zaměřuji všechny své pracovní aktivity. Jen nevím, jestli to ten nejštastnější motivátor 😀

 5. Psi napsal:

  Žena nejšťastnější motivátor rozhodně není, ale rodina ano. Jen to člověk s tou motivací nesmí přehánět, aby práci dával více než rodině.

 6. Jonáš napsal:

  Ahoj Mário,

  sorry nic k článku jen mě napadlo po letech zadat do googlu tvoje jméno…
  Docela čumim 🙂

  Ať se dál daří

  Ungrim

 7. Honza napsal:

  Naprostý souhlas, tu knihu od Deidy znám. Bohužel, co zatím doma nemám je ta silná žena, ale nevzdávám to. Stále věřím, že se nejdeme. Máš to hezky napsané a úplně se s tím ztotožňuji, jelikož podnikám a nemám či neměl jsem patřičnou oporu v ženě, tak přesně zažívám ty některé dny, které nevím proč to budovat, navíc mě tolik nežene vpřed potřeba něco dokázat, jako s ženou, která ti vytváří stabilní zázemí. Snad budu taktéž mít to štěstí:-), ať Vám to vydrží, třeba se ty a já někdy potkáme osobně;-)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *