Wedos spouští WEDOS Disk

Moje oblíbená webhostingová společnost Wedos dnes spustila novou službu WEDOS Disk. Jedná se o serverové uložiště dat. Osobně jsem si jej pro své servery hned objednal, protože zálohování není nikdy dost:).

Pokud máte u Wedosu webhosting, nebo VPS, tak obdržíte 5-10 GB prostoru ZDARMA. Největší uložiště je 3TB, což by mělo stačit všem.

Jak zřídit WEDOS Disk zdarma

 1. Přihlašte se do zákaznického centra
 2. Otevřete si detail příslušné hostingové služby (webhosting, VPS či dedikovaný server)
 3. V levém menu klikněte na odkaz WEDOS Disk zdarma
 4. Klikněte na tlačítko vytvořit WEDOS Disk zdarma

Služba vám bude do 15 minut zřízena.

Opravdu můžu Wedos doporučit. Mají parádní podporu. Jednou jsem zřizoval nový VPS v sobotu v 17h a do hodiny jsem ho měl spuštěný a nainstalovaný. Toto se mi dosud u žádného jiného českého hostingu nepoštěstilo.

[embedit snippet=“wedos-banner“]

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Petr Soukup napsal:

  Konečně úložiště s velikostí nad 1TB a podporou rsync. I cena je velmi rozumná. Teď už jen nějak šikovně vyřešit šifrování a ušetříme za disky 🙂

  Doporučuju ale nepřehlédnout dost podstatnou větu v detailu služby: „V základní verzi služby jsou data považována za záložní data, a tudíž nejsou dále zálohována.“

 2. Dobrý den,
  jen upřesnění.

  U nás je vše automatizované (jak zřizování, tak změny). Nemáme nic v nabídce, co by nebylo zautomatizované.

  V objednávkovém formuláři WEDOS Disk je maximum 3TB, ale bude tam i 10TB. Podporujeme i vyšší kapacity, ale bude to nutné objednat individuálně.

  Pokud jde o zálohování, tak se chystá. Nyní máme RAID 5+0 a 2 hot spare disky. Primárně se skutečně jedná o záložní data a ta už se (z principu) nezálohují. Zálohování (na jiné diskové pole) bude možné přiobjednat, stejně tak i zálohování do jiné lokality. To už jsou potom zcela mimořádné možnosti.

 3. Benny napsal:

  Už je hotový seznam eshopů na affilboxu? 🙂

 4. Bug napsal:

  Už mám koupenou doménu 😀

 5. basti napsal:

  Já funguju na Blueboard.cz a tam je již delší dobu v základním hostingu 20GB místa a na jednom hostingu jde bez příplatku bačovat až 5 samostatných projektů (domén) – to celé za stovku měsíčně. Celých 20GB se navíc denně zálohuje. Wedos má velmi lákavou nabídku, to uznávám, ale já jsem spokojený tam kde jsem už asi 8 let.

  Online úložiště super, ale za prvé vždy důkladně šifrovat a za druhé, neustále mějte na paměti, že nad tím nemáte kontrolu! Je to doplňující záloha, ale stále je třeba mít alespoň jednu další, raději 2.

  PS: Nejsem agent Blueboardu, pouze spokojený zákazník již od roku 2003 😉

 6. Josef napsal:

  V čem konkuruje tento disk třeba Dropboxu z pohledu obyčejné domácnosti, když pominu nižší cenu (třeba u 100 GB)?

 7. Petr Soukup napsal:

  Asi v ničem. Snad jen v té univerzálnosti protokolů. Ta cena tam je ale hlavní parametr.

  Je to ale určené vyloženě pro servery. Velká kapacita za pár korun a podpora rsync. Dropbox je zase pro klasické uživatele.

 8. Bug napsal:

  Pepperos – to nemá s dropboxem nic moc společného. A na 99% to není určeno pro domácnosti. Pro ty jsou jiné produkty. Jde o to, že to je luxusní řešení pro zálohu serveru přes rsync.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *