Poslední středa – affiliate

Poslední středu v srpnu jsem byl hostem konference, kterou pořádala agentura H1.cz. Tu v diskuzi zastupoval Jakub Glanc a Lucie Appeltauerová, která celou diskuzi moderovala. Přidal se také Robert Studený, jakožto zástupce a jednatel společnosti VIV NETworks s.r.o.

Díky obsazení řečníky byly zastoupeny názory jak agentury, tak provizní sítě a také vlastního softwarového řešení. Diskuze to byla velmi přínosná a i ze zpětných rekcí od účastníků soudím, že mnohým pomohla změnit názor na affiliate a jeho přínos pro podnikání.

Podívejte se sami a poprosím vás o zpětnou vazbu do komentářů.

Mário Roženský

Mário Roženský

Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Komentáře

 • Chodelka Peter 23.09.2013 17:18

  Jasne, ďakujem za odpoveď. Iba sa mi to nejako nezdá, keď tu o affiliate marketingu nikto pomaly ani nevie 😀 (berte s nadsázkou :)). Ale ďakujem za vysvetlenie – predsa len do toho vidíte lepšie ako ja :)

 • Mário Roženský 23.09.2013 17:10

  Petr – CJ mají 2.500 aktivních affiliate partnerů, ale těch neaktivních (třeba já) mají zajisté násobně více. Také vyšší tisíce partnerů je u našich klientů. Potom tu jsou různé private affiliate programy zahraničních společností. Třeba u Vivantisu před 5 lety jsem měl ID někde okolo 2.000. Nevím zda začínali od nuly, ale i kdyby začínali od 1.000, tak to tehdy bylo 1K partnerů, což dneska budou tisíce. Potom tu jsou všechny ty sázkovky, pokery, casina atd. které propagují stovky a tisíce lidí. Invia má sama o sobě tuším 7K partnerů (nejsem si 100% jist). To vše je jen zlomek… Posčítej si to dohromady a můj odhad se jeví jako celkem korektní.

  Mário Roženský
 • Chodelka Peter 23.09.2013 17:00

  A tiež jedna otázka na Vás, Mário – v jednom z newsletterov ste písali, že „odhadujete počet affiliate partnerov v SR+ČR na 10-20 000″ – nezdá sa Vám to priveľa? V tejto prednáške bolo spomenuté, že približne 90% partnerov je zaregistrovaných v CJ a majú okolo 2500 partnerov, čo by vo výsledku robilo maximálne 4-5000 affiliate partnerov v ČR+SR. To mi príde už reálnejšie číslo ako 20 000. Samozrejme sú to iba odhady ale ten Váš odhad mi príde trochu prestrelený – alebo sa mýlim?

 • Chodelka Peter 23.09.2013 16:44

  Super prednáška, skutočne veľmi podrobné info. Asi jediná vec s ktorou nesúhlasím je to, že PPC nie sú vhodné pre získavanie nových affiliate partnerov – ja mám úplne inú skúsenosť. Inak veľmi príjemné videjko na pondeľnajšie poobede :)

 • Mário Roženský 23.09.2013 16:01

  Maigi – Četl jsem tvůj článek a na Dohodě neshledávám nic špatného. Ty to bereš z pohledu eshopu / finančních produktů, které někdo propaguje dlouhodobě. Ovšem pokud někdo jeden měsíc propaguje info-produkt, nebo spustí na měsíc jednu kampaň třeba přes ppc na nějaký eshop, tak Dohoda plně postačuje (zkontrolováno Finančním úřadem).

  Mário Roženský
 • Kamil Staš 21.09.2013 17:49

  Pěkná přednáška. Díky za ni.

 • Maigi 20.09.2013 10:26

  Až na dvě drobnosti s tím víceméně souhlasím a byly tam dobré rady. Nesouhlasím jen s tou dohodou o provedení práce a s tím, že si affilák nemůže budovat brand. Lze to a je to pro něj výhodnější. Jinak ale super video!

 • Mário Roženský 19.09.2013 14:58

  Petro, děkuji za pochvalu. Mohl bych vás poprosit (pokud to není tajné), zda byste nám sem ty poznámky nevložila do komentáře, nebo případně mi je nezaslala a já bych je vložil přímo do článku.

  Mário Roženský
 • Petra Mikulášková 19.09.2013 14:39

  Již jsem to dokoukala a myslím že SUPER, hodinová beseda, kde jsem slyšela konkrétní věci, bez zbytečné omáčky.

  21 konkrétních věcí jsem si poznačila.

  Nejlepší tip byl s těmi startupama, ať prvně udělají affil a pak ať to jdou propagovat…

  Ps vychytat zvuk od dotazů z publika a bude to ještě lepší.

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole