Podcast #3: Ohlédnutí za uplynulým rokem

Je konec roku, čas na to, aby člověk zhodnotil, co v tom roce udělal a dosáhl. Myslím, že letošní rok byl nejlepší v mém životě. Je to obrovský rozdíl proti roku 2011, který byl naopak tím nejhorším. Nejprve jsem chtěl psát článek, ale ten by nevyzněl tak dobře, jako podcast. Takže si uvařte kafe, sedněte si a zaposlouchejte se, proč je ten letošní rok tak super, co se mi letos podařilo a díky čemu to bylo. Co mě vlastně k tomu úspěchu pomohlo.

Odkazy:
Ohlédnutí za rokem 2011
Jak se mi dařilo v první půlce 2012
Austrálie

Projekty:
AffilBox
SupportBox
FAPI
Provizní síť

Napište mi do komentářů, co se letos podařilo vám a jaký byl ten váš rok.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Kvasnička Jan napsal:

  Super motivující podcast. Zapsal jsem si několik bodů k sobě do diáře:
  Motivace není nikdy dost
  Soustřeď se jen na to důležité, odbourej to, co tě zdržuje v posunu
  Nikdy není pozdě s čímkoliv začít, nebo s něčím začít znovu
  Neboj se vypnout a pročistit si hlavu, přijdeš na jiné nápady
  Pokračuj v investování do vzdělání a hodně čti
  Neohlížej se na finance, které investuješ do sebe, jelikož se všechny vrátí
  Nevzdávej se

  V letošním roce jsem si ze začátku prošel hodně špatným obdobím. Problémy s klienty, neplacení, právníci, spousta peněz letí oknem, přišel jsem o spoustu kamarádů a vsadil jsem na špatné lidi. Přibližně v půlce se to hodně změnilo. Začal jsem mít lepší klienty, platili v čas, více práce a více jsem se snažil posunout. Hlavně jsem poznal spoustu nových lidí a to mě hodně namotivovalo. Ke konci roku už je to super. Hodně jsem změnil své denní návyky, pracuji s GTD, hodně do sebe investuji a do vzdělání, snažím se hodně makat a postupně to nese ovoce. Musím říci sám za sebe, že za poslední rok jsem udělal velký skok a doufám, že příští rok bude v podobném světle. Když člověk maká a tráví u toho čas, tak to jde vidět. Toto zamyšlení se mi hodně líbí a nejspíše napíšu také své hodnocení celého roku. Díky Mário, super podcast! Snad je budeš dělat častěji.

 2. frances napsal:

  Pěkné Mário něco podobného plánuju tento týden sepsat na blog, ale ne formou podcastu. Připadá mi že si zažívám tvůj předchozí rok já letos, tak uvidíme jaký bude ten příští. Ať se daří a ať si pořád tak pozitivně naladěn!

 3. Honza napsal:

  Pro mě začal tenhle rok minulý prosinec, kdy jsem se odhodlal dát výpověď a živit se pouze po internetu. Nějaké větší projekty asi ne, spíše blogísky 🙂 ale všechno má asi čas a nerad bych toho sázel hodně na jednu kartu.

 4. Tomáš Halamíček napsal:

  Super shrnutí, Mário. Nejvíc mě zaujala myšlenka „žít svůj vlastní život“, u které jsem si udělal otazník a o Vánocích si ji více rozeberu. Druhou zásadní myšlenkou, kterou jsi zmínil (a velice mě potěšilo, že zazněla), je radovat se z maličkostí, kdy tohle je podle mě jediný recept na dlouhodobě dobrou náladu, která má obrovský vliv na úspěch v čemkoliv.

  Pro mě byl letošní rok obrovským skokem co se týče podníkání a osobního rozvoje. Zjistil jsem, že změny jsou to, co nás posouvá kupředu a je potřeba je dělat, pokud chceme něčeho dosáhnout. Sám jsem se několikrát stěhoval, potkal spoustu nových ambiciózních lidí (http://www.netsraz.cz/), založil s kamarádem firmu a přijal prvního zaměstnance. Začal jsem více sportovat – zjistil jsem, že pohyb mi pomáhá pořádně se uvolnist a vlastně je to metoda, jak nechat přijít nové myšlenky a nápady. Začal jsem také více číst (momentálně mám rozečtenou skvělou knížku od Johna Vanharu – Podnikání v USA). Dlouhodobě řeším GTD a nové návyky, tohle je pro mě zatím asi největší boj.

  Těším se na další rok a na tvůj další podcast 😉 Ať se ti daří!

 5. Diky za skvele shrnuti. Myslim, ze cestovani je vec, ktera kazdeho obrovskym zpusobem ovlivni. Ja jsem v lete byl na dva mesice „sice jen“ v Nemecku, ale taky mi tento pobyt docela zasadne zmenil nahlizeni na nektere veci.
  Tesim se na dalsi zajimavy podcast.

 6. Forest napsal:

  Zajímavá cesta. Dobře se mi poslouchalo 🙂

 7. Jan Linhart napsal:

  Super podcast, díky za něj.
  2 dotaty:
  1. Odkaz na podcast jsem nemohl najít na hlavní straně. Jen jsem si poznačil, že to mám poslechnout a pak jsem odkaz hledal na Twitteru.
  2. Na začátku jsi zmínil, že před cestou do Austrálie jsi měl posledních 30 000 Kč. Co jsi udělal se všemi penězi, co jsi vydělal do té doby? Něco přeci muselo zbýt za nějakou dobu podnikání – nějaké nemovitosti, nebo jiné investice?

  • 1) Honzo v pravém sloupci máš odkaz na itunes, tak si mě tam přidej
   2) Prostě nebylo, vypařilo se 🙂 Špatné investice, špatné projekty, špatní kamarádi co nevrátili půjčky, poker, ale i obyčejné životní výdaje.

 8. super podcast. Skvelo sa to počúva a je to príjemne motivujúce.
  Ja teraz takto pozitívne bilancovať nemôžem. Mnohé sa ukáže až po novom roku. Možno o tom napíšem článok 🙂 Prajem veľa úspechov aj do budúceho roka!

 9. Tomáš Poner napsal:

  Super podcast Mário, fakt skvěle se to poslouchá.

  Mě zaujala spousta věcí, hlavně třeba přesně to co píše Tomáš výše – radovat se z maličkostí. Honba za něčím velkým a extra velkým sice není na škodu, ale jediná cesta je nezapomínat na ty malé věci, který tě k těm velkým krok po kroku posunují. Jeff Walker tomu říká Baby steps (http://jeffwalker.com/baby-steps/)

  Přesně jako Tomáš, jsem i já tento rok poznal skvělé lidi na NET srazech. S velice málo lidmi z mého civilního okolí si mohu o online businessu a věcech okolo popovídat tak, jako s nimi. Díky kluci..

  Je mi ctí napsat, že jsi mi v tomto roce i hodně pomohl ty, Mário. Svým příběhem, svým optimismem, způsobem řešení věcí a problémů, zapálením..

  Díky za všechno co děláš a ať je ten další rok pro tebe ještě úspěšnější, než tenhle!

 10. Skvělý podcast, velmi mne motivoval, gratuluji k tomuto roku a těším se na další podcast.

 11. Pari napsal:

  Klobouk dolů, v článku by to takto určitě nevyznělo. Jen tak dál, těším se na další podcasty.

 12. Tomáš napsal:

  Ačkoliv jsem teprve nedávno vystudoval střední školu a v affiliate moc zkušeností nemám, zabýval jsem se

  převážne microblogy, adsense a spíše jednodušší, rychlejší apod. činnosti jak profitovat na internetu, tak

  musím říct, že sdílím stejný náhled, ať už na podnikání, partnerství, spokojenost klientů, tak i na důležitou

  úlohu úspěchu a takové jak říkáš nezávislosti „žít si po svém“. Já se k tomu všemu, no nemůžu říct postupně

  spíš podvědémě si myslím, že mne k tomu všemu stále něcé táhne a připadá mi, že tohle je ta cesta, kterou

  se mám dát, v tom jsem dobrý a baví mne to. Tenhle blog jsem objevil čirou náhodou přes tvého kamaráda

  a abych pravdu řekl tehdy jsem si jej tuším dal do záložek a nevěnoval mu přílíš pozornost a to vše jen

  proto, že jsem se tomu tolik nevěnoval spíš bych řekl, že jsem byl příliš inspirovaný a nevědel jsem jak

  většinu věcí realizovat, s kamarádem jsme dělali na jednom projektu, takovém zázemí pro SEO, takové forum s mnoha vychytávkami, aby se zde každý našel a hlavně měl vše pokupě. Problém byl v tom, že on byl ten zkušenější programátor a realizoval mé nápady, ktere byly kolikrát velice sofistikováne, že i on musel zaměstnat své zkušenější kamarády. No co se nestalo, našli se další inspirace a času na to nebylo, nevím jestli se vůbec k tomu vratíme. Každopádně ve mne to vyvolalo ten pocit „nezávislosti“. Řekl jsem si pokud mám být zavislý na něčí službě, pokud mám snad čekat nebo zůstat jen u technicky nerealizovatelných nápadů a sledovat je snad za nějakou dobu u jiných projektů – tak to ne. Jednoduše jsem se zásobil všelijakými ebooky, knihami, videi a blogy (na tvůj způsob) a říkám si: to vše co si teď realizuji sám, budu tomu rozumět, mi pomůže k tomu abych mohl pracovat na daleko složitějších věcech. Přitom jsem stále názoru „čas jsou peníze“ a je daleko efektivnější někoho zaměstnat ať už na tvorbu článků, programování, správu nějake sekce, propagaci apod. Jenže to vše už začíná být podnikání se všemi riziky spojene s investicemi apod. čehož se nebojím a i to tak očekávám. K tomu všemu se, ale musím nějak dostat hlavně potřebuji rozvinout znalosti a zkušnosti, nevím jak to půjde dál zároveň s vysokou školou, protože nevím jestli bude čas, ale dám do toho maximum. To jsem skoro rovnou mohl taky udělat podcast, no koho to zajímá každopádně bych tím chtěl udělat takovou motivační referenci pro ostatní, hlavně zasluhou tebe, chce to více podcastů a skvělých tipů. Já ti děkuju a možna někdy v AffilBoxu či u jiného produktu 🙂

 13. Filip Obr napsal:

  Tak toto mě velmi potěšilo. Myslím, stejně jako ty jsem se rozhodl vše v ČR zabalit a odjíždím v pondělí na pár měsíců ke kamarádce do UK, nabrat nový vítr do plachet. Doufám, že zažiju stejné „osvícení“ a vrátím se s novými nápady a chutí do práce 🙂 Hodně štěstí do roku 2013

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *