Po roce jsem si vybalil tašku

To není nic moc zajímavého. Spíše by asi člověka napadlo „Co to je za lenocha?“. Možná „O jaké tašce to proboha mluví?“. Mám velkou sportovní tašku, kterou jsem si jednoho pěkného dne před rokem zabalil, potom jsem s ní cestoval, vždy jen část obsahu obměnil … no a dnes jsem ji vybalil. S touto taškou jsem za ten rok byl v desítkách bytů, v několika státech, v mnoha městech a dokonce i na třech kontinentech. Je to pro mě trošku symbol. Ale jak to tak bývá, každá etapa má svůj konec. Stejně tak i etapa cestování, je na čase se tu zabydlet a na následující rok je ze mě Pražák.

Výhoda toho, když člověk podniká přes internet je ta, že mu je jedno, kde se nachází (pokud tam je připojení k internetu). Tohoto luxusu jsem si za poslední rok náramně užil. Mohl jsem navštívit spoustu svých kamarádů (kterým tímto děkuji za to, že mě u sebe nechali přespat), svou sestru v Austrálii, rodiče doma, udělat různé drobné výlety po ČR a přitom nikdo z mých klientů a zákazníků netušil, že nesedím v kanceláři za stolem. K tomu se váže i vtipná historka, kdy jsem byl v kavárně na pláži v Austrálii, telefonuji s klientem a ten se mě ptal, proč si v kanceláři pouštíme šumění moře, zda nás to uklidňuje, nebo proč? Tak jsem mu zapnul kameru a otočil notebook, následovalo 15 vteřinové ticho. :)

Osobně miluji změnu, potřebuji ji k životu. Potřebuji stále nové věci, nové lidi, nové poznatky, nové zážitky. Skvěle jsem si toho za poslední rok užil. Ale se stále se zvyšující pracovní zátěží mi dělalo čím dál větší problém kombinovat přesuny s prací a měl jsem v tom solidní guláš. Proto jsem si v srpnu pronajal byt a ten od října vyměnil za jiný asi o 500 metrů vedle. Takže na následující rok jsem zakotvil v Praze.

Kde budu za další rok, to opravdu netuším. Před rokem touhle dobou jsem vůbec o Praze neuvažoval, dokonce ani o tom, že si zaletím do Austrálie, takže stejně tak si nedokážu představit kde a jak budu za rok. Že by nějaké LA, nebo SF? Nebo, že by zpět do Sydney? Nebo můj milovaný Singapur?

Mário Roženský

Mário Roženský

Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Komentáře

 • Radek 26.10.2012 11:34

  Takovou tašku bych si měl na příští rok taky pořídit, snad už mi to cestování bude vycházet líp. Austrálie to asi nebude, ale stačily by nějaký státy, v jakých byli Dig. Nomádi /Španělsko, Portugalsko../

 • Zpátky Doma 25.10.2012 16:13

  Heh, zrovna dnes jsem odepisoval kamarádovi, že po dvou létech strávených u moře asi dlouhodobější pobyt v jížní americe plánovaný na příští rok vynechám, pronajmu si útulnej byt v praze a budu vyrážet jen na kratší dovolené…

 • pavel 25.10.2012 14:25

  Proc mas rad singapur?

  • Mário Roženský 25.10.2012 14:27

   Je to krásné město v parku:). Moderní, čisté, příjemní lidé. Máš tam vše co potřebuješ. Jen je tam brutálně draho, takže je potřeba mít tomu odpovídající příjmy.

   Mário Roženský
 • Tomáš Poner 25.10.2012 11:39

  Když už mluvíš o sportovní tašce, jak pokračuje příběh ty a posilovna? 😉

  • Mário Roženský 25.10.2012 11:45

   Měl jsem permici i trenérku na 10 lekcí v Hradci. To jsem dochodil. Takže teď musím někoho najít tady v Praze.

   Mário Roženský
 • Kvasnička Jan 25.10.2012 10:26

  Inspirace pro mě nesedět jen u práce více jak 12 hodin denně, ale začít konečně uvažovat také o nějakém tom „pořádném výletu“ :) Do roka a do dne :)

  • Mário Roženský 25.10.2012 10:32

   Doporučuju, já se pro austrálii rozhodl skoro ze dne na den, koupil letenky a zbyly mi 3.000 Kč na účtech 😀 To mě vyburcovalo k tomu, abych se do toho opřel a zamakal.

   Mário Roženský
 • Lukas 25.10.2012 10:24

  Ideál internetového podnikatele, stačí jen připojení k netu a můžeš vydělávat v podstatě kdekoliv na světe.

 • Jirka 25.10.2012 10:23

  Hezký příběh.

  Já jsem měsíc zkusil bydlet v Praze a za tu dobu jsem zjistil, že to město není pro mě.

  S lidmi okolo sebe to mám podobně. Nemohl bych každý den sedět někde v kanceláři, kde jsou ti stejní lidé. Teď mi dokonce už vadí po dvou letech dojíždění do stejné kanceláře, tak ji měníme.

 • eMan 25.10.2012 09:06

  Tak hlavně že se daří :)

 • frances 25.10.2012 09:05

  Pěkný příběh, tašku si nech někde po ruce aby byla připravena ihned k akci:)

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole