Naučte se správně posílat emailové kampaně

Určitě to znáte také. Vstanete, pustíte email a tam 10 spamů. Přitom chybí tak málo a třeba bych si některé ty emaily i přečetl…

… Když jsme provozovali slevoweb.cz, tak velmi dobrý zdroj zákazníků byly emailové kampaně. Aby se nám snadno vytvářely, spravovaly a rozesílaly, tak jsme na to hledali systém. Ten jsme našli a ihned si ho zamilovali! Jmenuje se SmartEmailing.cz a je to produkt chlapců z Brna, kteří se o něj pečlivě starají a dále ho rozvíjí.

Systém je to opravdu vychytaný. Na novou kampaň si vytvoříte šablonu, takže až budete posílat podobný email příští týden, tak jen změníte pár textů. Když už máte šablonu vytvořenou, tak ji můžete otestovat. Jedna si zašlete testovací email a také si můžete email zobrazit, jak bude vypadat v nejpoužívanějších emailových klientech. Velmi užitečné. No a když nadejde hodina H, tak celou kampaň odešlete na své kontakty (už jsem říkal, že SmartEmailing má skvělý import?). O odeslání budete notifikování emailem a už jen sledujete, jak vám naskakují nákupy. Případně se ještě můžete podívat do statistik, kolik emailů se vrátilo jako nedoručitelných, kolik jich bylo otevřeno a na které kliknuto.

Abychom ale nerozesílali spam, tak je potřeba do emailu vtělit některé základní prvky, jako informaci kde byla získána emailová adresa. Dalším příkladem je třeba odkaz pro odhlášení. Systém vygeneruje odkaz za vás a pokud na něj uživatel klikne, již  nikdy mu nebude zaslán email. Protože se kluci ze SmartEmailingu nesnaží jen emaily rozesílat, ale chtějí také aby v čechách ubylo spamu a společnosti začaly rozesílat emaily, které přesvědčí adresáta k otevření a přečtení (případně nákupu), tak založili také EmailAcademy.cz.

EmailAcademy.cz je výukový web, kde se formou zajímavého online semináře, spousty článků a videí dozvíte, jak správně komunikovat své kampaně pomocí emailu. Opravdu všem doporučuji. Pamatujte, že když zvýšíte procento objednávek ze 2 % na 3 %, tak jste docílili zvýšení prodejů z tohoto kanálu o 50 %! A to se vyplatí.

Pokud jste affiliate a chcete akademii propagovat, tak se můžete registrovat na afffiliate.smartemailing.cz a přečíst si PDF s informacemi o tomto programu, myslím si, že provize je více než slušná.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *