Lenost jako zdroj úspěchu

Lenost je mnohými pokládána za špatnou vlastnost. S tím částečně mohu souhlasit, protože pokud je člověk opravdu líný, tak nic nevytvoří a pouze spotřebvává. Ovšem lenost má své kladné stránky. Když jsem nedávno večer nemohl usnout, tak jsem trošku přemýšlel, jaké pozitivní účinky na mě lenost měla, protože já jsem velmi líný člověk.

Lenost se učit
– byl jsem líný číst, učit se, studovat to co mě nutili ostatní -> naučil jsem se ze střípků informací složit vše tak, abych to dávalo smysl a ve škole jsem bez problémů prospíval s minimem úsilí. Dokonce to u mě vyústilo až v to, že jsem byl línej si psát a poté i pouze tisknout taháky.

Lenost pracovat
– párkrát jsem si zkusil nějakou brigádu s pevnou pracovní dobou, člověkem, co mi říkal, co mám dělat, ale nelíbilo se mi to. -> mám vlastní podnikání, vstávám si kdy chci a dělám co chci

Lenost vybírat levné věci
– nebavilo mě vybírat, kde seženu nejlevnější součástky do počítače, kde mají levné rifle apod. -> když něco chci, tak si to koupím, tím si udělám radost a mám spoustu času, který se dá využít užitečněji

Jak jste na tom s leností vy?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *