Jak vám může pomoci provizní marketing se SEO

Pokud někdo chce vylepšit své pozice ve vyhledávačích a pustí se do SEO, tak upraví pár věcí na stránkách a následně se pustí do nákupu odkazů a psaní PR článků. Ale u nás vůbec nevyužívanou možností je využití affiliate marketingu pro SEO.

Jak se využití partnerských webů liší od nákupu odkazů? Liší se v tom, že některé stránky vám odkaz neprodají, ale banner, ze kterého budou mít v případě nákupu pěknou provizi, umístí na své stránky moc rádi. Takže se jedná o jakéhosi Trojského koně. Dále oslovíte širší skupinu webařů, než když je budete vyhledávat a oslovovat jednotlivě.

Když nakupujete zpětné odkazy, tak kupujete odkaz ve tvaru www.vasestranka.cz, ovšem affiliate odkazy jsou většinou ve tvaru www.vasestranka.cz?aff=123. Pokud na vás budou odkazovat dva partneři, každý s jiným ID, tak i Google bude na tyto odkazy pohlížet jako na odkazy vedoucí na dvě různé stránky. Proto je dobré vybrat si takový provizní systém, který umožní odkazovat na www.vasestranka.cz, ale přitom stále bude trackovat partnera od kterého uživatel přišel. Díky čistému odkazu se přenese veškerá síla zpětného odkazu a nebude zbytečně tříštěna.

Takovým provizním  systémem je také náš AffilBox, který právě takovéto SEO odkazování umožňuje. Využitím podobné featury vytěžíte z vašeho provizního systému přidanou hodnotu, kterou vaše konkurence nechává ležet ladem.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. faborio napsal:

  Takže rozumiem, že AffilBox rozoznávaja jednotlivých affiliate partnerov podľa referreru.

  Ale čo ak chce affiliate partner odkazovať zo svojho Twitteru, alebo Facebooku? Asi nič, že?

  Takže všetko má svoje pre a proti.

  • Bug napsal:

   Ahoj,

   je to trošku jinak. Pokud chce odkazovat z Twitteru, emailu, nebo si to dá na letáky, tak použije svůj affiliate kód. Tracking bez problému proběhne. Tyto SEO odkazy jsou pouze pro web, kde mají váhu pro vyhledávače.

   Neboj, mysleli jsme na to :-D.

   Mário

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *