Jak fungují affiliate odkazy

Affiliate odkaz je nedílnou součástí každého provizního programu. Poznáte jej tak, že je to odkaz na webovou stránku, za kterým je jako parametr jednoznačný identifikátor partnera. Většinou to bývá několik znaků a čísel, dle kterých je partner rozpoznán a systém ví, že má provizi připsat právě jemu.

Tento odkaz je každému partnerovi přidělen ihned při registraci do programu a provází ho po celou dobu, kdy propaguje. Partner svůj odkaz může použít jak na svých webových stránkách, tak třeba na Facebooku, nebo poslat emailem. Vždy bude zaznamenán přístup na stránky přes partnera.

Pokud jste partner a propagujete provizní program, který využívá AffilBox, tak uvidíte svůj odkaz ihned po přihlášení:

Provizní odkaz

Váš odkaz naleznete také pokud si v menu kliknete na Reklamní kampaně a kliknete na kampaň. V této kampani uvidíte svůj odkaz v následujícím políčku:

Provizní odkaz

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Pavel napsal:

  O hodně lepší je podle mě, když affil systém funguje na základě referreru, tj. pozná z jakého webu návštěvník přišel a podle toho přidělí provizi 🙂

 2. Musilda napsal:

  Identifikace pomocí referreru ale není tak běžná. Mě by spíše zajímalo, jak to je s affil odkazy a jejich dopadu na odkazový profil. Většina affil partnerů dává bannery do sidebaru a pokud se jedná o rozsáhlejší web, tak je to pěkná řádka odkazů z jedné domény.

 3. Linki napsal:

  Musilda: pokud bys chtěl být košer, pak bys měl mít affil odkazy jako nofollow a pak se nemusíš trápit.
  Mně spíš zajímá, kolik procent lidí si ošetřuje duplicity vzniklé díky odkazům s parametry za znakem (?). Umí Affilbox nahradit otazník kotvou?

 4. pavel napsal:

  Mohu propagovat služby a produkty, se kterými mohu mít uzavřené partnerství formou inzertních novin, které vlastním?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *