Google chrome je tu!

Na poli webových prohlížečů se dnes objevil nový bojovník – Google Chrome. A to ne ledajaký. Jeho mateřskou stájí je společnost Google a jak to tak chodí, tak její aplikace jsou vytuněné a dobře se používají.

Hned jsem si ho musel nainstalovat a dojmy jsou zde:

1. instalace

Proběhla bez problémů, rychlá a hned po instalaci je nabídka na import historie a hesel z firefoxu. Paráda

2. první spuštění

Spuštění je velmi rychlé, ani ne jednu vteřinu. To je hodně příjemé, firefox se mi startuje tak 5 a o internet exploderu radši ani nemluvím. Hned po spuštění se objeví obrazovka s nejčastěji navštěvovanými stránkami.

3. interface

Celý interface je hodně minimalistický, až člověk má pocit, že browsí ve fullscreenu. Záložky se zobrazují v hlavní liště okna(tam kde jsou tlačítka na zavření), takže nezabírají zbytečně místo pro webovou stránku. Tlačítka jsou omezena na navigaci a adresní řádek + dvě na práci se stránkou a nastavení.

4. závěr

Po půlhodině práce s Chrome mám velmi dobré dojmy. Prohlížeč je rychlý, nenarazil jsem zatím na žádný problém s kompatibilitou a to dokonce ani u Internet bankingu, který je na takové věci velmi citlivý.

Obrázky:

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
  1. Online hry napsal:

    Ale no tak, nenuťte mě ho vyzkoušet! 😀

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *