Dokončil jsem školu, co dál?

Minulý čtvrtek se mi podařilo úspěšně zakončit studium VUT Brno, Fakultu informačních technologií. Takže po 18 letech opouštím školní systém. Na tento den jsem se už dlouho těšil. Nyní nastává čas na zvážení co a jak dál.

Práci jsem se při škole věnoval několik let. Pracoval jsem z domu a občas se otočil do školy. Takže se vlastně pro mě fyzicky nic nezmění, stále budu sedět doma na stejné židli za stejným počítačem a budu dělat to samé, takže mi odpadá stres, který mají někteří mí spolužáci, či kamarádi se sháněním zaměstnáni.

Posledních 14 dní jsem se učil na státnice, před tím nějaké volno a předtím více jak měsíc jsem dělal na diplomce. Takže cca 3 měsíce jsem řešil jen urgentní pracovní záležitosti. Takže pomalu se zase dostávám do nějakého pracovního tempa a začínám rozhýbávat věci, které jsem zakonzervoval.

Já jsem typ člověka, který potřebuje mít nějaký cíl, nějakou motivaci, za kterou si jde. Tak jsem přemýšlel, co si dám jako cíl. Do konce letošního roku mít pasivní příjem 100$ denně. To je v přepočtu cca 50 000Kč, což je si myslím solidní základ na příjemné vyžití a cestování. K tomu chci samozřejmě pracovat na dalších projektech a dělat zakázky pro další firmy, ze kterých bych chtěl mít podobnou částku.

Co je pro mě pasivní příjem? Je to příjem z „projektu“, o který se musím starat okolo hodiny týdně. Kouknout na statistiky, zda funguje reklama, zda někde neplatím víc, než je potřeba, zda je mi placeno atd. Těchto projektů bude potřeba pro dosažení této hranice více, takže v součtu by jejich udržování nemělo zabrat více než jeden den = cca 6h. Nyní jsem asi tak v třetině tohoto cíle, tak uvidíme, jak se mi ho bude dařit naplňovat a o vývoji budu informovat.

Držte palce, aby mé cíle vyšly:)

Mário Roženský

Mário Roženský

Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Komentáře

 • Josef Strzibny 25.07.2009 21:50

  Pěkné.

 • Bugovo » Blog Archive » What’s new? 01.12.2008 13:40

  […] cíle: Tady jsem si dal za cíl 100$ za den do konce roku. Tento cíl se nenaplní, protože jsem změnil […]

 • m1c4a1 13.08.2008 17:42

  Gratuluju ke státnicím, já doufám, že se mi to podaří udělat tento školní rok. Pokud teda prolezu přes TIN. 😛

  Pasivní příjem je jistě zajímavá a lákavá věc, osobně ale chci zakusit i nějaké to pracovní vytížení, jak to funguje po IT firmách a tak podobně. Na nějaký takový podnikání se necítím, to až časem, až budu vědět, jak to v IT a businessu chodí. :-) Navíc to chce nějakej základ a zázemí, nemůžu začít podnikat, když mám v kapse 10000 Kč; pokud by to nevyšlo, přijdu o 10000 i o práci a můžu se jít věšet. :)
  Každopádně za pár let bych si to tak klidně taky představoval. :-) Nevěřím, že mě bude bavit programovat 8 hodin denně až do smrti. 😀

 • Kohout 03.07.2008 13:12

  Ježiš já jsem blbej, 50k za měsíc. Tak to jo:)))

 • Kohout 02.07.2008 23:18

  50k denně? To je možný? :) Jinak gratuluju.

 • Zdeněk 25.06.2008 10:32

  Takže gratuluju k životnímu úspěchu! Tedy myslím opuštění školního systému:o))) Měj se pěkně

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole