99designs po česku – TopDesigner.cz

Znáte 99designs.com? Jedná se o web, kde můžete uspořádat soutěž pro designéry. Předmětem této soutěže může být nový design vašeho webu, nové logo, nová korporátní identita, či dokonce vzhled obalu vašeho produktu. Pro grafiky určíte odměny za první až třetí místo a oni se předhání v tom, kdo vyhraje. Vy tak získáte za rozumnou cenu desítky, občas i stovky grafických návrhů a můžete si vybírat.

Pokud se vám ovšem nechce komunikovat v angličtině, tak jste měli až donedávna smůlu. To se ovšem rozhodli změnit hoši z TopDesigner.cz. Tento velmi pěkně zpracovaný projekt přináší koncept 99designs k nám.

Poptat zde můžete logo, web, tiskoviny, letáky, vizitky, reklamní předměty, design obalů či úplně něco jiného co dokážete dostatečně popsat. V systému se soutěží aktuálně účastní 1000 designérů a návrhy, které vytváří jsou opravdu parádní. Sami si můžete projít aktuálně probíhající soutěže a pokochat se.

TopDesigner umožňuje také hodnocení jednotlivých grafiků a vy si můžete prohlédnout jejich následné pořadí spolu s vyhranými designy.

Tomuto projektu ohromně fandím, protože se mi líbí jak koncept, tak také zpracování. Už se těším, až budu poptávat nový design a budu moci svou poptávku na web zadat.

Pro affiliate partnery nabízí také provizní program. Partneři si přijdou na 5 % z hodnoty poptávky.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Martin napsal:

  To zní dobře, 99 designérů bude dělat zdarma a 1 dostane zaplaceno, do toho bych jako zákoš určitě šel, jako designér ani náhodou!

 2. Pablos napsal:

  Davam tomuhle projektu rok, maximalne dva 🙂

  Podle me ne vsechno co funguje v zahranici (kde se predhaneji grafici z asijskych zemi), bude fungovat i u nas.

  Za nejisty (a vetsinou dost nizky) plat tam asi moc TOP designeru nebude nikdy. Spis zacinajici studentici, nebo upravene template nekde z webu.

 3. basti napsal:

  Jak bylo řečeno, pro zadavatele bomba, pro grafika úplná zoufalost.

 4. Wíwoj napsal:

  Projekty jako topdesigner.cz dělaj z tohoto oboru akorát frašku. Kamenem úrazu je, že dnes existuje opravdu obrovský množství podnikatelů, kteří si myslí, že adekvátní odměnou pro designera jejich projektů je fakt, že bude jejich práce online a každý se na ní bude moci podívat a přečíst si to tam.
  Případně že návrh designu obalů jejich výrobků bude k vidění na pultech hypermarketů a to je přece motivace!
  Případně, že za kompletní návrh a realizaci 4D maskota jejich firmy je adekvátní odměnou Kč 4000,–

 5. Zkoušel jsem zaslat mé návrhy log a webdesign. Nejhorší je, že zadatavatel si vybere horší design oproti krásnému designu od nějaké designéra a tím pádem si zaslouží peníze. Jsou i grafici, kteří se věnovali minimum času a vyleze z toho profláklá práce, která se líbí zadavateli. Dávám tomu projektu tak ještě rok, pak půjde do kytek celý ten projekt.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *