supportbox.com je doma

Mám radost, protože se mi podařilo dotáhnout koupi domény SupportBox.com. Je to nejdražší doména, jakou jsem kdy koupil a to jich mám přes stovku :).

Rozmýšlel jsem se, zda do nákupu jít. Nakonec jsem se rozhodl pro koupi. Raději teď, než později. SupportBox pěkně roste a za rok by už mohl být pěkně viditelný a to by majitele .com verze mohlo vést k násobně vyšší částce (nebo taky ne :)).

Zatím jsem doménu nasměroval na .cz verzi, ale pomalu začínám uvažovat o anglické verzi a vylétnutí do světa. Vždy jsem tuto variantu odsuzoval a viděl jsem v ní více problémů, než přínosů. Postupně ovšem tyto problémy mizí, respektive rostou mé znalosti a zkušenosti a tuším kudy na to.

Zatím mám spoustu otázek, jak na to. Zda to dělat z ČR. Nebo, zda si v každé zemi najít lokálního člověka a jen vývoj nechat v ČR. Nebo zda vybudovat v každé zemi vždy support + marketing + obchod. Zda to vše vést pod sebou, nebo „licencovat“ lokální zastoupení pro jednotlivé země. To jsou otázky, na které se teď ptám lidí, kteří do zahraničí úspěšně, či neúspěšně expandovali a jsou to opravdu brutálně zajímavé příběhy.

Druhá zajímavá věc, která v souvislosti s expanzí vyplynula je, zda se soustředit na hlavní trhy, jako USA+UK, nebo ne. HelpDeskové aplikace jsou nyní asi nejrozšířenější SaaS aplikace na světě a většina se soustředí právě na anglicky mluvící země. Proto vidím příležitost jít do těch menších. Tak jak je ČR menší a ohraničený trh, tak stejně tak bude třeba Bulharsko, nebo Vietnam. Opět na to dostávám zajímavé pohledy a opět to každý vidí jinak :).

Mário Roženský
Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.
Komentáře
 1. michal napsal:

  Prozradis cenu?:)

 2. Michal Hardyn, VimVic.cz napsal:

  Gratulace. Obrovsky fandím každému projektu, který má mezinárodní ambice.

  Péče o zákazníky je „nový marketing“ a bude bez diskuzí hodně růst. Speciálně napojení na sociální sítě je velká výzva a tam bude dost příležitostí. Dokážu si představit, že některé služby budou mega úspěšné třeba jen tím, že nabídnou perfektní řešení pro péči na sociálních sítích.

  Pro nás na http://www.vimvic.cz je zatím nejbližší trh Slovensko a koukáme na Polsko. V tohmhle je velký rozdíl platformy na vzdělávání a HR vs. luxusní SaaS aplikace. 🙂

  • Mário Roženský Mário Roženský napsal:

   S tím „novým marketingem“ si to vystihl Michale úplně přesně a přesně tak to vnímám. Cenou se dnes již konkurovat dlouhodobě nedá. Ti velcí ji vždy budou mít lepší. Ale ty služby to musí vynahradit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *