9 důvodů, proč nikdy nebudete bohatí

1) Pracujete 8 hodin denně

Pracujete málo. Odkroutíte si své a jdete domů. Nikdo bohatý nepracuje 8 a méně hodin. (Minimálně ne do doby, než vydělá prvních pár milionů, pak už si to může dovolit.) Jak chcete mít více než ostatní průměrní lidé a nevěnovat tomu více úsilí? To přece nedává smysl.

Všichni kdo se dopracovali k nějakému bohatství pracují deset a více hodin denně. A to i o víkendu. Místo víkendu si udělají volno v týdnu. Pracují tak jak je potřeba.

2) Posloucháte a scházíte se s negativními lidmi

Negativní lidé jsou všude okolo. V Čechách je jejich koncentrace extrémně vysoká. I po 20 letech je tu stále pozůstatek dob minulých, kdy většina má pocit, že by všichni měli mít stejně – nejlépe nic. Sami jsou líní a proto je pro ně naprosto nepředstavitelná věc, že by někdo mohl jezdit v pěkném autě a lítat na zahraniční dovolené.

Pokud někoho takového najdou, okamžitě ho stahují dolů. Valí na něj svou negativní energii a vysávají ho. Je potřeba se takovýchto lidí co nejdříve zbavit. Vůbec je neposlouchat a ignorovat je. Pouze vás zdržují a brzdí. Nic dobrého nikdy nepřinesou.

3) Díváte se na televizi

Kolik hodin denně trávíte sledováním televize? Uvědomujete si vůbec, kolik negativních a podprahových informací proudí do vaší hlavy? Stačí se podívat na televizní noviny. Dozvídáte se pouze o vraždách, podvodech, krádežích, zdraženích a podobných „špatnostech“. Mozek ihned dostane impulz, že je vše špatně a vy dostanete depresi.

Nebylo by lepší se od těchto věcí odprostit? K čemu je vám informace, že na druhé straně republiky vykradli benzínovou pumpu? Že někdo z vlády vzal úplatek? Že nějaká maminka odložila své novorozeně? Jsou to všechno věci, se kterými neuděláte vůbec nic. Pouze vás přehlcují zbytečnými informacemi a v hlavě vám nezbyde dost prostoru pro ty pozitivní a kreativní myšlenky.

A co třeba filmy. Díváte se na dvouhodinový film a ten je proložen čtyřmi reklamními bloky, kdy jste masírování marketingovými kampaněmi rozličných společností. A mimo toho, sledujete něco, co vám naplánoval někdo jiný. Čekáte než film začne, čekáte než skončí reklama. Stále pouze čekáte. U takového filmu přijdete třeba o 30 minut za den, jen díky čekání. Namísto toho, pokud se stanete pány vlastního času a film si pustíte tehdy, když vy chcete, tak ušetříte klidně 15h za měsíc. Což je vlastně jeden den navíc (bez spánku)! Víte jaký budete mít náskok před vaším okolím, když budete mít každý měsíc o den delší!

4) Berete si půjčky

Kolik lidí z vašeho okolí znáte, co nemají jedinou půjčku? Když se zamyslím, tak je to zřejmě číslo velmi se blížící nule. A teď se zamyslete, na co ty půjčky šly? Dovolená, auto, pár tisíc před výplatou, hyper-super velká televize apod.

Je to opravdu nutné? Opravdu nepostačí ta televize, kterou měli dosud a byla o 1/4 menší? Opravdu byla potřeba dovolená na Kanárech za 45 tis. a nestačila letos jen v ČR a příští rok v zahraničí? Proč nevystačilo těch pár tisíc před výplatou? Co si kde špatně spočítali?

Víte o kolik danou věc přeplatíte jen pro to, že ji musíte mít teď hned? O 10 %, 20, nebo třeba i 40 %! Co kdybyste si počkali na tu dovolenou rok a koupili si za ušetřené peníze televizi? Nebylo by to lepší?

5) Nečtete

Dnes velmi málo lidí čte a téměř nikdo se nevzdělává nad úroveň, kterou musí kvůli škole, či zaměstnání. Pokud si člověk dobře vybírá literaturu a přednášky, které konzumuje, tak dostává ohromný náskok před zabržděným okolím. Každá kniha, kterou přečtete vás posouvá kupředu. Každý názor, který se dozvíte vás obohatí. Čím více informací máte, tím lepší a kvalifikovanější rozhodnutí dokážete v životě činit.

6) Nesportujete

Ve zdravém těle zdravý duch. Sport má na člověka samé pozitivní účinky. Zbavuje ho stresu. Uvolňuje endorfiny, takže se člověk cítí více spokojený a veselý. Má více chuti do práce, či do libovolné jiné činnosti. A u sportu se také velmi snadno seznamuje a navazují se různá přátelství, která se vám v budoucnu mohou hodit.

7) Investujete do spotřebních věcí

Toto téma jsem nakousnul již ve čtvrtém bodě o půjčkách. Většina lidí si nakupuje věci pro spotřebu. Velké auta, velké televize apod. Přitom většinou tyto věci již mají a v klidu by jim stačily dalších pár let. Kolik peněz by utracená částka udělala na termínovaném účtu? Nebo vložená do nějakého projektu/podnikání?

8 ) Nemáte cíl

Většina lidí nemá cíl? Máte cíl? Víte kde chcete být za 5 let? Za rok? Za měsíc? Víte čeho chcete dosáhnout? Děláte vše pro to, abyste se k vytouženému cíli dostali? Většina lidí ne! Bloumají bezcílně životem. Honí se za nesmysly a nechávají si uplout důležité věci a momenty. Nevědí kudy kam a jsou ztraceni.

Představte si běžce. Ten má cíl že za 5 let chce uběhnout maraton. Za rok půlmaraton. Za měsíc chce běžet půl hodiny v kuse a neumřít. Má plán a zná kroky, jak svého cíle dosáhnout.

Obdobně je to s čímkoliv jiným na světě. Chcete letět na druhou stranu světa? Není problém. Chcete rozjet nový projekt? Není problém, stačí si jej rozplánovat.

Dejte si reálné, ale vysoké cíle. Připravte si v hlavě plán, jak těchto cílů dosáhnout a jděte do toho!

9) Nemáte výdrž

Většina lidí se snadno vzdává. Přijde první neúspěch a vzdají se. Přijde první rána a vzdají se. Přijde první bolest a vzdají se. Někdo jim řekne, že si myslí, že to není podle něj úplně OK a oni se opět vzdají.

Proč? Myslíte, že běžce zmíněného v předchozím odstavci nikdy nic nezabolelo? Že ho nikdy při běhání nezastihla bouřka? Že nikdy neměl den, kdy se mu nechtělo vyběhnout, ale on i přesto šel? Že se mu okolí posmívalo, že nevydrží běžet ani deset minut v kuse a tudíž, že nemá šanci uběhnout maraton a on se nevzdal a zvládl to?

Pokud ode mě chcete dostávat zajímavé informace přímo do vaší emailové schránky spolu s informacemi o zajímavých produktech, tak vyplňte tento formulář a jen vyčkejte, než vám je zašlu.

Zasílat články o podnikání e-mailem

Mário Roženský

Mário Roženský

Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Komentáře

 • Vit Kouba 22.05.2016 18:10

  S narůstající konkurencí se logicky snižuje naděje na úspěch, nemá smysl se snažit uspět tam, kde je veliká konkurence!

  • Branislav Viest 28.07.2015 16:09

   Nesouhlasím moc s: 4) Berete si půjčky – brát si půjčky na spotřební zbozí a pitomosti ano, ale proč si nevzít půjčku k investici, třeba do nemovitosti? Je zde množství příkladů jak dnes hodně úspěšní a bohatí lidé se dostali tam kde jsou i díky půjčce správně investované. Napadne mně třeba Kyiosaki

  • Jaroslav 29.01.2015 23:09

   Jak jednoduché když se to umí shrnout do deseti bodů. To dám přečíst přítelkyni, též jí už delší dobu říkám ta televize ještě funguje. Na kredenc (novou kuchyň) nenašetříme, když musíš mít pořád dovolenou v zahraničí a podobně…, takže nejsem takový blázen a sto let za opicemi, když zde čtu podobné názory. Ke sportu ji nedonutím a knihu od Ježíška má 2 roky někde nedotčenou dobře uloženou, atd, atd. Vím co je šetřit, – hypotéka mě to naučila a nechci se vrhat do dalších půjček. Jaroslav

   • Honza Pobořil 10.08.2015 19:17

    Stojí taková přítelkyně opravdu za to?

  • Karolína Šrahůlková 11.06.2014 15:03

   Hned s prvním bodem nesouhlasím, proč by nemohl někdo, kdo pracuje méně, než 8 hodin, nebýt bohatý? Klidně může, pokud má kreativní nápady a pracuje efektivně.

  • Honza 05.06.2014 09:50

   K prvnímu bodu bych doplnil, že nejde ani tak o to pracovat hodně nebo málo..

   Spíše jde o to pracovat chytře. Jak píše Kiyosaki ve své knize Bohatý táta, chudý táta – lide nesmí pracovat pro peníze.

  • Broskvoš Lipský 27.09.2013 22:44

   Moc pěkné. Inspirující. A tak bych to taky viděl, jako někteří nade mnou – ne jako striktní, dogmatická pravidla, ale řekněme jako myšlenkové vzory, principy.

   Vybavují se mi při tom zajímavé citáty:
   „Bohatí lidé mají velké knihovny, chudí mají velké televize“ (podle Jima Rohna)
   a
   „Stejně tak jako chudoba, tak i bohatství je stav mysli. “ (R. Kiyosaki)

   Mějte se fajně a jděte za svým snem!

  • Astro 04.07.2013 15:43

   Všichni podnikat nebudou toro, protože to není tak jednoduché :-).

  • tora85 04.07.2013 10:48

   sestricka v nemocnici. 10 hodin denne, vyflusana. 10 tisic cisteho. ok. chce byt bohata, musi odejit a podnikat. ale kdo pak bude delat vsechna ta uzitecna povolani? v normalni spolecnosti, jako nemecko, holandsko atd. maji lidi pri normalnim vykonu slusny zivotni standard. nemaji na porsche, ale maji na golfa. nemaji na cestu kolem sveta, ale do karibiku se v klidu podivaji. a kdo chce mit vic, tak podnika. u nas, lidi co normalne pracuji, jsou na okraji spolecnosti. drzeni pod krkem pujckama. a at se modli, aby na ne neprisla nejaka nemoc nebo uraz. a kdo podnika, tak je plus minus na urovni obycejneho zamestnance na zapade. takze cele tyto bachorky jsou nanic. u nas v principu nefunguje spravny pomer odmenovani za vynalozenou praci.kdyz budou vsichni podnikat, kdo vam pojede uhasit dum az bude horet. je to hloupost a takove dost jasne nepochopeni trznich mechanizmu a fungovani spolecnosti.

   • Marcela 28.06.2013 20:17

    Jsem sice děcko, je mi teprve 21 let a nemám práci, ve které by se dalo nějak extrémně pracovně vyvíjet (administrativa na Městském zastupitelství), plat taky není nijak vysoký (ale rozhodně si nestěžuji, zvlášť když ještě bydlím u mamky), ale musím souhlasit.

    Sic pracuju podle prvního kroku, tedy hodina padla a hotovo, ale dokážu dělat i přesčas, když máme spisů a práce moc, zvlášť když vím, že by to mohlo zůstat na kolegyně. Ale musím opravdu souhlasit s ostatními kroky.

    Negativismus nejen stahuje ale i unavuje a vyčerpává. Na televizi se vůbec nedívám, bohužel trávím celkem dost času u PC, ale ne nijak moc. Čtu neustále, teď jsem začla i literaturu v angličtině a neskutečně mě to baví. Mám vlastní koníčky, zájmy, přátele i přítele. Doma trávím minimum času, mám dvě kapely, ve kterých hraju na bubny, chodím na fitbox, stýkám se s přáteli, věčně jsem s přítelem. A nestěžuju si, naopak mě to strašně naplňuje.

    Zároveň nechápu lidi, kteří v mým věku už mají dluhy. Dejme tomu, že si koupí auto, to se dá pochopit, ale hrnout se do věcí bez jakéhokoliv kapitálu? Cíle si moc nestanovuju, opravdu se beru ještě jako dítě a jsem ráda, že vím, kam budu směřovat za měsíc, takový plánování mi zatím stačí, 5 let je na mě dlouhá doba :) A vytrvalost? Posměšky a podkopávání od těch ostatních mě spíš ještě víc motivuje, abych jim ukázala, že na to mám. A myslím, že se mi to daří :) Jak v osobním, tak pracovním, tak hudebním, tak sportovním životě :)

    Přeju všem ostatním spoustu síly a úspěchů, mějte se fajn a usmívejte se trochu! :)

   • TomKosacik 07.06.2013 00:01

    Super článek. Jen bych řekl, že k tomu „nezbohatnutí“ bude lidem chybět ještě tak dalších 10 věcí:-)

   • d.r. 23.05.2013 07:05

    moc zajímavý článek! musím říct, že mě opravdu motivoval!

   • Tomáš Karkoška 16.04.2013 20:28

    Mno podle mně je absolutně nejdůležitější mít stanoven svůj plán a cíl kam směřujem a pak jít metodou KAIZEN, tj dělat malé kroky ke svému cíli. Dříve nebo později prostě touto metodou k cíli dojít musíte. :-)

   • peto 16.04.2013 14:59

    najťažšie je prekonať prvý neúspech a potom ďalší a ďalší :)

   • Milan J. 29.03.2013 00:21

    Musím jednoznačně souhlasit s Bug, který odesílal reakci na Hanku! Samozřejmě souhlasím rámcově s tvými body v poslaném článku, ale nejde to brát tak doslova! Taky podnikám a moc dobře vím, jaké to je každý březen platit daně.

   • uno 07.09.2012 14:23

    Veľmi pekný článok Bug 😉
    Ja mám problém najmä s tým cieľom. Neviem si vybrať, či má byť u mňa na 1. mieste škola, husle alebo grafika(ktorej by som sa chcel v budúcnosti venovať) :-/

   • Roman 05.06.2012 21:27

    Dobrý den.
    Tento článek mi udělal velkou radost. Zrovna dnes jsem si říkal, co dělám tak dobře, že je mi pouhých 21 let a už mám vydělaný první milion. V těch Vašich devíti bodech je skutečně všechno, co je potřeba, moc pěkný a pravdivý článek!
    Jsem vděčný za všechny okolo sebe, co se snaží něco změnit. Být bohatý je opravdu jednoduché, stačí správně přemýšlet… Zatnout zuby, žádné ale, žádné kompromisy, nikdy nepoužívat slovo musím, zjistit svůj cíl a jít. Jít a neohlížet se, jít a věřit že to dokážete, že si to zasloužíte.
    Přeji všem hodně štěstí při cestě za bohatstvím. Život je fenomenální ! :-)

    • Bug 05.06.2012 21:32

     Romane, tak to velká gratulace!

     Bug
   • Adalbert 02.06.2012 13:34

    Dobrý článek, něco pravdy na něm je a gratulace k jeho úspěchu;)

   • Jan Treba 29.05.2012 15:42

    No, nejhorší je, že jste to přesně vystihl. Dokonce by ty body i šly seřadit. Na prvním místě by třeba měl asi být cíl. Ten když není, je to jen honění se za ničím… no a tak dále. Ach, já bych tak chtěl být bohatší. Tolik bych tomu podřídil. Ale já jsem prostě lenoch. :-)

   • kri 25.05.2012 02:22

    1) hokej, slusne povedane. tak bohati pracuju desat a viac hodin denne, alebo tolko kolko je potreba? praca je bremeno, volny cas je statok o ktory vacsina ludi usiluje. praca je naklad na statky a sluzby, ktorymi si sprijemnujeme volny cas.

    2) radsej pocuvat milion negativistov ako jedneho pozitivistu. netlapkaj ma po ramenach a nehovor mi pri tom, ze vsetko bude ok, ze ty to zvladnes, nepomahas mi tym. kritizuj ma, ukaz mi co robim zle a ja sa pokusim zlepsit. len tak mi pomozes. kto nepozaduje kvalitu, ten ju kazi!

    3) odkial vies co davaju v televizi? mas prehlad clovece… :) je jedno odkial informacia prichadza, dolezite je, ze len vdaka informacii prichadzame k poznaniu. aj negativne informacie su informacie vdaka ktorym prichadame k poznaniu. spoznavame ludi, vieme, ze su lepsi ako aj horsi. ti horsi nam zdeluju informaciu, ze su tu, a ze ked vykradli cerpaciu stanicu na druhom konci republiky, tak my na nasom konci republiky mozeme nieco urobit pre zvysenie nasej bezpecnosti a zabezpeceniu nasho majetku.

    k reklamam pocas filmu. aj ty tu mas reklamny banner na svoj produkt na ktoreho vyvoji sa podielas. to je tiez reklama.

    4) su dobre pozicky a zle. ty si opisal iba tie horsie. uvediem priklad. vidim priestor na podnikanie, chcem vyplnit medzeru na trhu. nemam ale prostriedky na zacatie mojho biznisu. tak si poviem, ze pockam, lebo na nete tak radili – ak si poziciam, tak nikdy nebudem bohaty. budem 20 rokov makat pri pase, aby som si nasetril. medzi tym si medzeru na trhu vsimli desiati dalsi, z toho deviati sa nebali si vziat uver a veselo podnikaju, robia pol hodiny denne a inak hraju golf a jedia kaviar.

    5) ani nemusite citat. je to najhorsia forma ucenia. priemerny clovek si z citaneho textu zapamata zhruba 10%. dokonca aj pocuvanie je lepsou formou ucenia. z pocuteho si ludia zapamataju 20%.

    6) clovek co fyzicky maka 8 hodin nemusi sportovat a ak chcete byt bohati podla autorovho navodu tak na sport rovno zabudnite. nemate nan proste cas. su z vas uz len vyhoreti tridsiatnici.

    7) ja sa tu vratim k mojmu bodu 1) to co autor nazyva nakupovanim veci pre spotrebu je INVESTICIOU do volneho casu. nekupujte iba take veci, ktore vam vyplnaju vas volny cas len po velmi kratku dobu, ktore nevyuzivate pravidelne, kde je velky predpoklad, ze vas velmi skoro omrzia.

    8) ja neodporucam vysoke ciele, vlastne ani autor nie v casti kde pise o zabehnuti maratonu do piatich rokov… davajte si radsej mensie ciele, ako v cyklistickom etapovom zavode, alebo ako hokejove zapasy na MS. jedna etapa, jeden zapas, to su male ciele, plnte ich jeden za druhym, chodte od zapasu k zapasu a bite sa ako by to mal byt ten posledny. vitazstvo, posledna etapa, alebo finale sa potom mozno dostavia. ak svoj konecny ciel nedosiahnete, mozete byt frustrovani, ale aspon zistite, kde su vase hranice. pri vysokych cieloch, ak ich nedosiahnete nezistite o sebe vobec nic a s velkou pravdepodobnostou sa budete plahocit zivotom tak ako opisuje autor.

    „Esse oportet ut vivas, non vivere, ut edas.“

    „Treba jesť, aby sa žilo a nie žiť, aby sa jedlo.“

    a ja hovorievam, nezijem preto, aby som pracoval, ale pracujem, aby som zil.

    9) vydrz by bola, ale maju velke oci a davaju si vysoke ciele o ktorych si myslia, ze su realne.

   • Jáchym Ševčík 22.05.2012 18:39

    A sledování televize nůže být i užitečné když víte na co se dívat.

   • Tomas 22.05.2012 00:20

    Super článek, v komentářích se potvrzuje se to, co píšeš o negativních lidech

   • Mirek 19.05.2012 12:58

    V těch článcích je spousta pravdy, ale i když si to člověk přečte a uvědomí si to, stejně je málo pravděpodobně že se vlastním ponaučením bude dlouhodobě řídit.

   • Jaromír Dvořáček 16.05.2012 22:40

    @Kallados: A pak jsou lidé, kteří chtějí i něco tvořit :)

   • machrhoumr 16.05.2012 17:56

    Tak dlouho jsem přemýšlel jak reagovat na tento článek, až sem sepsal reakci na mém blogu. Tvůj článek určitě není špatný, jinak bych nad tím tak dlouze nepřemýšlel a hlavně bych nic nepsal, ale opravdu je nutné žít život takto?

   • Marek 15.05.2012 20:05

    100 suhlas s tymto clankom!

   • Karlinho 15.05.2012 18:11

    Zdravím… Já řeším bohatství trochu jinak (viz článek na mém blogu), ale k tématu – co považujete za hodnotnou literaturu? (5. bod) Jenom čistě ze zvědavosti, pro inspiraci 😉 Děkuji

   • Roman 15.05.2012 17:32

    Zdravím Petra a Bug, přečetl jsem příspěvek Hanky a vůbe na mě nepůsobil jako bojující nebo napsaný proti článku. Spíše jako zajímavý doplněk. Kluci, nebuďte vztahovační, to také brání rozvoji :)

   • Čestmír Dolejšek 15.05.2012 07:25

    Co když jsem se nenarodil v ČR, ale někde v Indonésii? To mi těch 9 bodů stačit asi nebude. Věřím, že spousta lidí z takovéto země něco podobného nevědomky praktikuje, ale bohužel to jen vede k zvyšování rozdílů mezi bohatými a jimi (chudými).
    Tento článek se mi nelíbí. Pokud by takto fungovali všichni, tak většina stejně zůstane ve střední třídě (u nás v ČR) a zbohatne na tom jen pár jednotlivců.
    Bohatství je podle mého relativní a současná ekonomika funguje na základě efektivní alokace peněz vůči kapitálu. A proto se lepí jen na pár jednotlivců. Celkově se ale nezvyšuje (spíše snižuje) pocit štěstí v populaci.
    Tímto končím s bodem 2) a přidávám něco pozitivního. Doplnil bych další bod – reflexe a to nejen sebe ale i prostředí ve kterém podnikám. Musím prostě najít nedostatky v určitém segmentu a zároveň pracovat nejen na své odbornosti, ale i jak působím na ostatní. Taky se hodí umět si spočítat kdy se mi co vyplatí a toho se držet (investované peníze a čas).

   • Pavel 14.05.2012 23:22

    Gratuluji k masovému šíření článku +1 :)

   • miso 14.05.2012 22:51

    …. zivna poda pre pesimistou :) , ale zase sa to moze brat aj ako prebudenie … :)

   • Honza 14.05.2012 22:50

    Tento článek je tak dobrý pro lidi, kteří nemají vlastní rozum. Zpracování je sice vynikající, ale spíše jde o tu myšlenku než o striktním dodržování toho všeho. Někdo na to má a jiný ne. I tak tohle není návod ke štěstí, neplatí bohatství = štěstí a kdo to nechápe už teď je chudý. Důležité je cítit se dobře a vědět, že jste šťastní. Pak i ta jedna cigaretka je víc než vše ostatní, když víte že vás baví.

   • MIRIDIA 14.05.2012 22:40

    Článek jsem nečetl a ani se mi do toho moc nechce číst si o tom, co neděláme a co děláme špatně. Existuje princip, kterého se držím: Nesuď, nehodnoť, nevyčítej, nesrovnávej a nekritizuj. Až tu bude něco kloudného a plodného, rád si něco přečtu:-)

   • Tomáš 14.05.2012 21:08

    Je to článek o ničem.. Dodžte to všichni a gratuluju, každej budete mít firmu a nebudou zaměstnanci na kterých všechno stojí. Štěstí není o penězích. Štěstí je dělat něco, co vždycky člověk chtěl a mít někoho s kym se můžu dělit o tu radost :-)

   • abTec 14.05.2012 19:30

    tak mna sa asi ziaden z tych bodov netyka a aj tak som chudobny. damn it 😀

   • Jarek 14.05.2012 19:16

    Petře a kolikrát jste byl s kočárem s malou venku?Aby jste,až Vaše firma bude ve stavu,kdy se budete mít dobře,nezůstal nakonec sám.Pak by jste dopadl jak většina podnikatelů.Rozvedeni a tlustí.Pak si najdou holku,co má ráda peníze.
    To je mi pane štěstí!

   • redisana 14.05.2012 18:59

    skvely clanok. niektore reakcie takmer rovnako dobre ako clanok. vyborne citanie

   • Kallados 14.05.2012 18:10

    Az na bod jedna zcela souhlasim. S bodem 1. to bohuzel nelze. Vy to totiz kalkulujete s jakymsi standardizovanym modelem zacinajiho podnikatele. Je mnoho jinych jinych zpusobu, jak dosahnout cilu i bez tahani 12tek a vic. Nechci apelovat na nejake cupr letadla apod. p takoviny, ani snad emaily apod. mluvme realne. Dostal jste se treba nekdy k financictvi? A tim nemyslim pujcku, nebo sousedku co po vecerech matla duchodovy pripojisteni. Myslim tim investorskou cinnost a hlavne spekulativni aktivitu.

    Vsechno ma sva pro i proti a nic neni zadarmo. Ale dam vam konkretni priklad a to obchodovani na burze. Nepotrebujete skolu, sklad, zamestnance, dolovat z nekoho nezaplacene faktury, reklamu atd. atd. Pokud bych vybral napr. Opcni obchodovani, pak k realnym vysledkum, ktere dokazi velmi slusne uzivit Vam staci i par minut denne, nebo treba 2- 3 hodiny jednou za tyden.

    Zacatek je stejny jako u kazdeho podnikani. Ucit se, ucit se, ucit se, premyslet, zvladnout psychiku a pracovat na sobe. Pravdou ale je, ze pokud dobre zacnete- pak Vam i pri nezdaru nezustanou nikde dluhy, neprodane zbozi, znepratelena rodina, zamestnanci bez vyplaty atd. atd.

   • Petr 14.05.2012 17:49

    Mě ke štěstí stačí málo :) vychlazená 11ctka, krátka startka a moje nejmilejší :) xD

   • Petr 14.05.2012 17:34

    Souhlasím s Bug s komentářem na Hanka. Uvedu můj případ, jsem živnostník, pracuju už 4 roky sám na sebe, mám vlastní firmu, mám ženu, 8 měsíční dítě, nic jsem nezdědil, v práci trávím průměrně denně 10h (od 7:00 do 17:00) někdy i více a prostě se maká a maká a jde vidět, že firma se krok co krok žene k lepšímu. A věřím, že za nějaké ty roky firma bude v situaci, abychom se měli s ženou fakt dobře. Neříkám, že začátek je procházka růžovým sadem,je to těžké, vždy když něčeho chcete dosáhnout, vždy se musí makat a vytvářet se svým partnerem kompromisy a soucítění. Namítnete, že skoro nejsem se svou ženou a malou. S malou jsem vždy ráno před prací, vstává tak jak já a potom jak se vrátím z práce aspoň hodinu. S manželkou jsem celý večer a navíc celé víkendy a žijeme v harmonii. Člověk si totiž musí vytvořit určitý systém. Navíc dva dny v týdnu chodím sportovat (basket) a vše se dá stihat pro normálního člověka. Někdy si s manželkou před spaním čteme, prostě jen ležíme vedle sebe, tulíme se a každý si čte svou knížku a je nám dobře. Důležité je udělat si v tom systém a CHTÍT něco dělat, dělat kompromisy a nesedět na zadku. Televizi ale doma máme, zatím jsem nepocítil, že by mě brzdila v životě, ale jinak si myslím, že všechny tyto body jsou dobré a pro průměrného člověka klidně dosažitelné.

   • Hanka M. 14.05.2012 17:14

    Vaše body dodržuji, na televizi se nedívám, půjčky na spotřební zboží si neberu, pracuji stále až 12 hodin denně, čtu odbornou literaturu i další motivační literaturu. Vše, čeho jsem chtěla dosáhnout jsem dosáhla. Za poslední dva roky jsem sama koupila a spravila dům, zhubla 30 kg, rozvedla se s negativním partnerem. Našla si pozitivního. A přesto, když nechci být „sobec“ tak nejde brát ohledy pouze na vlastní rozvoj a kariéru. Den má pouze 24 hodin a tři děti k tomu, věřte že to není o bohatsví z peněz ale o pocitu štěstí. Přesto, že nemám miliony, jsem šťastná.

    • Bug 14.05.2012 17:43

     Hanka – tak potom, když jste to všechno dosáhla a jste spokojená a očividně jste udělala správné kroky, nechápu váš komentář, který hovoří proti tomu všemu. Jinak gratuluji ke skvělým úspěchům.

     Bug
   • Jarek 14.05.2012 17:12

    Ach jo!Jak můžete něco tak hloupého napsat Hance,když ani nevíte co musí sama vše zvládnout!Dělá toho určitě víc,jak Vy,který si tady honíte jen triko blábolem,co nemá hlavu,ani patu!
    Jarek.

   • Hanka M. 14.05.2012 16:57

    Dodržovat takových devět bodů může akorát člověk který: 1) Nemá partnera (musel by na něho přestat brát ohledy a přestat rozvíjet vztah s ním). 2) Nemá děti (děti jsou naprosto nevyzpytatelné, nedají se seřadit do latě, občas jsou nemocné). 3) Má hospodyni. 4) Nemá domácí zvířata. 5) Je naprosto zdravý. 6) Nemá televizi. 7) Má základní kapitál pro obchod či vytvoření firmy od rodičů (normální poctivou prací ještě nikdo nikdy nezbohatl) 8) Najde díru na trhu. 9) Mohl si vybírat lidi, se kterými bude jednat (například na úřadech, štěstí na kvalitní pozitivní zaměstnance) Trošku utopie pro normálního průměrného člověka, ne?

    • Bug 14.05.2012 17:04

     Hanka – co třeba přestat hledat těchto 7 výmluv a začít něco dělat? Jak je to s dětmi netuším, ty zatím nemám, bohužel všechny ostatní důvody jsou typickým příkladem výmluv, proč radši nic nedělat (a dle sebe mohu soudit, že ani jeden z vašich bodů není důvod k dodržování toho co píšu).

     Bug
   • anonym 14.05.2012 16:54

    A ještě jedna otázka–když máme takový přístup k bohatství v společnosti, ještě se někdo diví, že první díte máme v 35 letech?

   • anonym 14.05.2012 16:35

    Nesouhlasím úplně, podstatná otázka je totiž „proč být bohatý?“ Opravdu se oplatí trávit čas něčím, co není až tak důležité pro nás, ale (možná) nás to jednou dovede k zeleným bankovkám? Pokud člověku není třeba ku štěstí hromada peněz, ať radši pracuje průměrně než aby si ničil přítomnost (podle mě).

    A taky, nesouhlasím s lidi, co tvrdí, že to není o štěstí. Každý člověk se narodil s jistou inteligencí a vytrvalostí, taky dostal specifickou výchovu, a proto jsou v životě věci, které prostě nezměníme.

   • svachi 14.05.2012 15:54

    Bezvadný článek.

    Pamatujte si, že ÚSPĚCH NENÍ O ŠTĚSTÍ.

   • Veronika 14.05.2012 14:22

    Ještě, že netoužím po bohatství. Aneb jak jsem nedávno četla někde jinde na netu a líbilo se mo to mnohem víc:

    Bohatý továrnik sa počas svojej dovolenky pri mori díval na rybára, ktorý sedel pohodlne vedľa svojho člnu. „Prečo nejdete loviť ryby?“ pýtal sa.
    „Pretože som dnes ulovil už dosť.“ odpovedal rybár.
    „Prečo ale neulovíte viac rýb ako potrebujete?“ pýtal sa bohatý muž ďalej.
    „Čo by som s nimi robil?“ „Mohol by ste si viac zarobiť a potom si kúpiť lepší čln, aby ste mohol plávať dalej a uloviť viac rýb.“
    „A čo potom?“ „Potom by ste si mohol kúpiť nylonové siete a potom uloviť
    ešte viac rýb a zarobiť ešte viac peňazí. Za nejakú dobu by ste mal celú flotilu a bol by ste bohatý ako ja.
    “ Rybár sa opýtal: „A čo by som robil potom?“
    „Potom by ste si užíval života.“
    „A čo si myslíte, že robím teraz?“ znela rybárova odpoveď, ktorý sa pritom pokojne díval na more…

   • freez 14.05.2012 13:57

    Jsou pasáže, se kterými se dá souhlasit, nicméně některé body jsou viděny očima člověka, kterého nejde přirovnat ani k 10 % lidí žijících v naší zemi, to je zásadní problém pro několik bodů, protože ti v nich unikla realita, vidíš je naprosto jinak, ale to nevadí, jak jsi napsal, jsi momentálně šťastný. Jenže jsou lidé, kteří jsou šťastní třeba na zahradě ve skleníku, jsou snad proto špatní? Jsou špatní proto, že přišli po osmi hodinách z práce a do večera si šlechtí orchideje ve skleníku ? zeptej se jich jestli jsou šťastní a jestli jsou bohatí. Uvidíš co ti řeknou.

    Znám lidi kteří dělají 16 hodin denně ne proto aby byli bohatí, ale proto aby přežili. Někdo spatřuje bohatství v dětech a aby mohli jeho děti chodit na dobrou školu a mít vidinu lepší budoucnosti, udělají mnozí rodiče, hodně věcí, které by se třeba tobě mohli zdát jako nesmyslné. Zeptej se někoho, kdo se snažil a měl i dvě práce, jen proto aby jeho dítě mohlo vystudovat VŠ, jestli když jeho dítko zdárně ukončilo školu, jestli je šťastný, nebo bohatý, uvidíš co ti řekne.

    Na bilancování a přemýšlení nad tím, proč nikdy nebudete bohatí, toho máš před sebou ještě hrozně moc, někdy se člověku zdá, že mu všechno jde a že tohle přesně to co chtěl a že je šťastný a bude i bohatý, může se ale stát, že po dvaceti letech až budeš strašně šťastný a bohatý, zjistíš, že si sám. Najednou už nebudeš moct zajít s tátou na ryby, protože on už nežije, nebudeš moct vzít děti do cirkusu, protože je nemáš. Ano pro někoho jsou to nepodstatné věci, většinou ale jen do určitého věku, pak spoustu věcí přehodnotíš a já bych rád viděl, ten seznam za dvacet let.

    Nevěřím tomu, že bude stejný.

   • Stanislav 14.05.2012 13:11

    Veľmi pekný článok :) ale keby sa všetci riadili týmto článkom nikto by nebol chudobný a boli by všetci bohatý :). Tak to nefunguje vždy musia byť rôzne vrstvy.

   • Fil 14.05.2012 12:58

    mam pocit,ze par z vas mele uplne z cesty. muj pohled = Hezky clanek, rekl bych ze to sedi 1- sice neni potreba makat 8 hod denne (staci pracovat chytre a efektivne) nicmene nekdy 10-14 hodin denne je nezbytne zezacatku pokud clovek chce neco dosahnout a nejake duvody mu neumuznujou makat mene 2- neni zadne tajemstvi,ze 5 nejblizsich pratel/partnerka ovlivnuje (i kdyby jen castecne) charakter,prijem,zajmy a spousta veci daneho jedince, obklopovat se silenymi pozitivnimi jedinci popr uspesnymi jednici kteří jsou inspiraci,co davaji chut do zivota je to nejlepsi, na negativni reci neni nikdo zvedavy , na to plati krasne heslo “ jsem nekonecnou inspiraci druhych lidi“, tzn snazit se byt takovy a hledat takove nadsence 3- koukani na televizi je totalni ztrata casu, vyplach negativnimi informacemi atd, radsi vemte nekoho koho mate radi do kina ,je to super prijemny 4- pujcky ehm , dost lidi nechape a nepremysli nad budoucnosti, napr vidim krasne auto, ale nepremyslim nad tim ze budu dluzit 200k za auto, co za 5 let bude mit hodnotu 50k (a jeste do nej v prubehu casu budu penize rvat),radsi si najdu auto co chci, vim ze stoji ctvrt milion, tak si to proste musim odpracovat a pak se odmenit, pujcka je zkratka bez prace s hrozivymi nasledky. sice pujcky jako takove NEJSOU spatne, ale zle je jejich vyuziti, je rozdil mezi chytrou a spatnou pujckou (chytra co je napr investice, spatna napr na spotrebni zbozi, na dovcu a proste na bezny nesmysly) 5- jeste jsem si necetl o uspesnem cloveku, co by nezminil, jak je dulezite cist a nechat se inspirovat + vzdelavat se, netreba vic dodavat 6- sport, na odpocinek,seznameni a podobne samozrejme supr vec 7- uz samotny nazev „investovani do spotrebnich veci“ je zavadejici nesmysl , pokud si koupim dovcu(pokud nemam podnikatelske plany) neni to investice, je to bud odmena pro me,radost pro nekoho jineho na kom mi zalezi,chci mu udelat radost a podobne, ale je to SPOTREBA, nikoliv investice 8- nemit cil je tak zname a uz skoro takove klise, ze by kazdy mel vedet,ze to je proste povinnost, uspesny clovek vi, pokud neco chce, kde bude za x dni,tydnu,mesicu,let,dekad, ma na to plan, a presnou vizi, rekne „udelam to,dokazu to“ a udela i dokaze to, nerika “ bylo by krasne kdyby…“ takovy slova nejsou ve slovniku takoveho cloveka. nerekne “ jednou bych chtel vydelat prvni milion“ rekne „vydelam prvni milion, tak a tak.“ 9- co dodat? snad jen per aspera ad astra. Uspesny je ten co si 75x namele hubu , vstane otrepe se a jde si ji namlet po 76. (copak se nechovame v jinych vecech jako uspesni lide? nevyjde nam prace, ok jdem na dalsi pohovor ,nevyjde neco s holkou, ok potkame lepsi,nejde tam neco?prectem si o tom,najdem si trenera, apodobne, taky je podstatne neposlouchat okoli (ptz obvykle to jsou lide,co se sami spalili a rikaji vam vsechny ty negativni veci)…. o tomhle lze napsat spoustu a resit spousty, nicmene musi se taky delat a jen pozitivne myslet nestaci, jen to je dobry zaklad :o) zakoncil bych to krasnou veci “ je lepsi nevidet, nez videt a nemit vizi “ (Hellen Keller)

   Přidat komentář

   * Nezapomeňte na povinné pole