14 dní s MacBook Air

Čas letí jak voda, už je to 14 dní od dne, co mi dovezli počítač s jablíčkem. Za tuto dobu při procházení blogů a internetu zjišťuji, že nejsem sám, kdo přechází v poslední době na Mac a je s ním spokojen.

Jaké jsou moje dojmy z používání po dvou týdnech? Co mi vadí? Co mě potěšilo?

Z notebooku jsem velmi nadšen. A moje nadšení neopadá. Výkonostně mi naprosto stačí. Provozuji na něm pouze kancelářské aplikace, video a hudbu. Využití RAM mi nikdy nevzrostlo přes 60% a procesor běží max na nějakých 30%. Vše se startuje téměř okamžitě, nic nezatuhává a vše krásně běží a krásně vypadá. Naprostá spokojenost!

Ovšem abych stále jen nechválil, tak jedinou věcí, na kterou si musím zvyknout je výdrž baterky. Je to maličký notebook, takže se dá předpokládat i malá výdrž. To je v pořádku, jen je velmi velká závislost na používaných aplikacích. Jako příklad uvedu Zend Studio, iTunes, Azureus, Firefox – výdrž cca 2:20. Firefox a iTunes při nastavené úspoře baterky 4h. Ale na druhou stranu vydrží krásně dlouho uspaný a i při maximálním vytížení je ta výdrž shodná se starým notebookem(ASUS A6VM). Takže taky spokojenost, je to jen o zvyku a není to 5h, které si můžeme přečíst ve specifikaci.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
  1. Petr napsal:

    Já bych tedy od malého notebooku naopak očekával větší výdrž než od velkého, i když samozřejmě záleží na parametech. Jak je to se zahříváním? Z téhle recenze – http://www.emag.cz/macbook-air-vanek-nebo-vichrice-v-it/ – jsem vyrozuměl, že se zahřívá celkem dost, tak by mě zajímalo, jak se to projevuje dlouhodobě při práci …

  2. Bug napsal:

    Ahoj Petře,

    běžná teplota je okolo 45 stupňů, kterou si notebook drží. Větrák je příjemně tichý, pouze při překročení cca 60 stupňů začne být slyšet, ale to se stává jen pokud si ho vezmeš třeba do postele a omylem mu přikryješ větrák:) a ladíš nějaký script. Tak se mi podařilo dosáhnout i 80, ale jen na chviličku. Není nejmenší problém mít notebook na klíně.

    Co se týče baterky, tak opravdu asi záleží na konfiguraci. Taťka má Sony Vaio TX2, vydrží okolo 5h, ale je tak asi 3x pomalejší. Takže výkon si vybírá svou daň.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *