Stý příspěvek na blogu

Toto je 100. příspěvek na mém blogu! Jaké krásné číslo. Pojďme se trošku podívat do historie mého blogu a zmapovat tak jeho vývoj.

Vůbec prvním článek na blogu byl První příspěvek, který jsem napsal 6.2.2008. Blog tehdy vypadal úplně jinak, používal jsem základní šablonu a ani nevím, proč jsem začal něco psát. Protože mám rád velké cíle, tak jsem hned úvodem chtěl MacBook Air. Tehdy to byl spíše sen, kvůli ceně a jinému operačnímu systému. Nicméně sny se mají plnit, takže jsem si jej o měsíc později koupil. O dva roky později jsem jej vyměnil za MacBook Pro, který mám dodnes.

Hned o dva dny později po založení blogu se zde objevuje moje první zmínka o affiliate. Téma, ke kterému se vrátím o tři roky později a stane se hlavní náplní mého blogu.

Ale zpět do roku 2008, tou dobou byly hlavním zdrojem mých příjmů Adsense a malé weby. Tou dobou používali Adsense všichni a na zahraničních webech byly velmi populární fotky šeků, které přišly. Já jsem si tuto mánii nemohl nechat ujít a také jsem se vyfotil se svým šekem na $1164.

Velmi čtenými a zajímavými jsou také mé shrnutí jednotlivých roků. Je na nich pěkně vidět, že ne vždy se daří tak, jak by si člověk představoval. Ale i to patří k životu a k podnikání. Můžete si je přečíst podle roků: 2008, 2009, 2010, 2011 (1), 2011 (2), 2012.

V roce 2009 i 2010 jsem blogoval o všem možném. Bez ladu a skladu. Když mě napadlo nějaké téma, tak jsem napsal článek. Do konce roku 2010 byla na blogu méně, než polovina příspěvků, než je teď. V prosinci jsem napsal zhodnocení rok a poté se odmlčel až do září 2011. Tehdy jsem spustil AffilBox.

Tímto dnem začíná nová éra mojeho blogu. Éra, ve které se zaměřuji na internetový marketing a hlavně na affiliate. V té době byl blog téměř mrtvý. Chodilo na něj řádově jednotky lidí denně. V RSS mě mělo cca 40 uživatelů. Přidal jsem na tempu a začal vydávat jeden článek týdně. Postupně jsem počet vydávaných článků zvyšoval. V únoru jsem překonal 100 lidí co mě čtou přes RSS a dnes se pohybuji okolo 140 uživatelů. Návštěvníků stránek jsou řádově desítky denně a pokud vydám něco opravdu zajímavého, tak jsou to stovky.

Začátkem roku 2012 jsem se vypravil do Austrálie, odkud jsem sepsal pár postřehů. Také jsem si napsal reporty o mém potápění na Bariérovém útesu a výletu na Uluru. Také jsem si tam splnil svůj sen pohladit si koalu.

Před 14 dny jsem také přidal do pravé části blogu možnost přihlásit se k odběru tajných zákulisních novinek. Nebudu vám posílat upozornění na nové články, ale pošlu vám pouze informace, které nechci veřejně vystavovat na blog, ale myslím si, že by pro vás mohly být užitečné. Pokud tedy ještě k odběru nejste přihlášeni, tak neváhejte!

Děkuji, že čtete můj blog a budu velmi rád, když jej budete číst i nadále! Také vám děkuji za veškeré komentáře, které zanecháváte pod články a které dotváří informační obsah blogu.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Mirek napsal:

  gratuluji! Tak dlouho psat chce mít trpělivost a silnou vůli.

 2. frances napsal:

  Výborný sumarizační článek. Jde vidět že se vyvíjíš a nezůstávaš na stejném místě. Jen tak dál!

 3. Pavel Mužák napsal:

  Díky za články, kromě užitečných informací skvěle motivují k další práci 🙂 btw přihlášení k odběru novinek hází chybu…

 4. Bug napsal:

  Pavel – testnul jsem a jde mi v pořádku, můžeš zkusit odběr znovu prosím?

 5. Kvasnička Jan napsal:

  Také se připojuji s gratulací a doufám, že další 100ka kvalitních článků na sebe nenechá dlouho čekat 🙂

 6. Honza napsal:

  Další stovka by mohla být rychleji než za 3-4 roky. Je to dobrá inspirace pro ostatní, takže jen tak dál.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *