Seznam zablokoval MailChimp

Včera večer obletěla zpráva o zablokování MailChimpu Seznamem celý český internet – viz, Lupa.cz. Chápu boj Seznamu se spamem, který je obrovský, stále má cca 60% lidí email na seznam.cz, byť je to třeba jen jejich historický email.

MailChimp mám velmi rád díky skvěle navrženému rozhraní, ve kterém pracovat je opravdu radost. Také spousta mých klientů tento nástroj k rozesílání svých newsletterů používá, takže mě dnes čeká docela náročný den a budu muset vše přemigrovat jinam.

Já osobně využívám k rozesílání hromadných emailů SmartEmailing.cz. Používám je cca 3 roky, od dob kdy jsem měl slevový server a rozesílali jsme desetitisíce emialů týdně. Nyní už mám pouze maličké databáze a rozesílám pouze stovky emailů a na to mi stačí i kreditová verze.

SmartEmailing vám umožní vytvořit, nebo importovat seznam kontaktů a na ty následně rozeslat emailovou kampaň. Tyto kampaně se vytváří ze šablon. Když už email máte připraven, tak si ho můžete prohlédnout ve všech možných emailových klientech a nechat otestovat proti spamu. Pokud je vše OK, systém doplní odkaz pro odhlášení a můžete emaily rozeslat. Po rozeslání máte přehledné statistiky o tom, kdo si email otevřel, kdo na co kliknul atd.

Pokud by někdo z vás s migrací potřeboval pomoci, tak velmi rád vám poradím, či ji provedu za vás.

A ještě jsem dohledal můj starší článek o Autoresponderech.

Nezapomínejte na to, že spam nemá smysl. Jediný účinný emailing je ten vyžádaný a na lidi, kteří vás znají a důvěřují vám.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Marek Hnátek napsal:

  Díky za tip. Nedávno jsem vytvořil novou databázi kontaktů a všichni mi doporučovali právě MailChimp.

 2. Radim Hasalík napsal:

  Rozesílám přes MailChimp svoji eKnihu o internetovém marketingu (http://bit.ly/Ygtc4d) a newslettery, takže to není příjemná situace. Na druhou stranu věřím, že to Seznam.cz a MailChimp dohromady vyřeší. Migrovat klienty na jiné řešení zatím nebudu, jsem se stávajícím poskytovatelem spokojen (byť je v něčem i dražší).

 3. Tomáš Krause napsal:

  Nic bych nemigroval, Seznam se podle mě probere a s Mailchimpem to vyřeší. Podle mě jen někdo nemyslel a bohužel i následná komunikace ze strany Seznamu byla trochu nezvládnutá.

  Jak už jsem psal na můj Twitter (@tkrause) – Seznam by si měl uvědomit, že lidé používající Mailchimp u něj pravděpodobně utrácí nemalé peníze v Skliku a už se objevili lidé, vyzývající ke stopnutí kampaní v Skliku.

  • Tomáši, to stopování kampaní by udělal jen blbeček, ne? Logika „Protože přes vás nemůžu posílat maily a jsem línej jít jinam, tak radši obětuju 50 % moje reklamního budgetu a tím tak přijdu také o 50 % profitu.“ Kdo s IQ nad 100 by to udělal?

 4. Petr napsal:

  Myslím, že za pár dnů/týdnů se situace vyřeší a MailChimp bude opět fungovat.

  Případně můžeš do článku hodit i odkaz na seznamácký blog:
  http://seznam.sblog.cz/2013/03/12/494

 5. Roubenka napsal:

  Taky jsem pozastavil a zrušil všechny placené služby od Seznamu. Ne kvůli MailChimpu, ale kvůli pokrytectví od Seznamu. Sám umožňuje zasílání spamu, ale to jim už nevadí.

 6. Radek napsal:

  Ad stopování kampaní – taky si myslím, že to je dost nesmysl, každý kdo díky PPC vydělává, by tak přicházel o část klientů a tím pádem i část zisku, takže to je opravdu nemoudré řešení 🙂

 7. Pavel napsal:

  Vypadá že už z Mailchimp email na seznam chodí, včera dvě potvrzená přihlášení ze seznam účtu 🙂

 8. Miloslav Hamsa napsal:

  Dnes jsem na Twitteru chytil zprávu, že Seznam začal spolupracovat s MCH na vyřešení této situace.
  Podle vyjádření Seznamu na Twitteru již Mailchimp doručuje jako dříve.

 9. Kvasnička Jan napsal:

  Tak už je to podle všeho dořešeno, ještě že tak 🙂

 10. Sasa napsal:

  Možná Seznamu přece jen došlo, že spustil vlnu negativní publicity, která je možná horší než problém se spamy.

 11. Bugati napsal:

  Také jsem někde četl, že se již pracuje na vyřešení této situace. Osobně mám v mailchimp pěknou databázi a nepoužívám ji ke spamu ale k informování lidí co o to stojí.

  Seznam.cz by si měl několik věcí hodně rychle uvědomit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *