Rok a půl v podcastech

Je tomu přesně rok a půl, co jsem vydal svůj první podcast. Tehdy to byla jen taková zkouška, jaké to je podcast natočit a zveřejnit. V ČR to nikdo nedělal, tak to byl i takový malý experiment, zda bude o tento formát obsahu zájem. Dnes již vím, že ano. Můj podcast si poslechlo přes 10.000 posluchačů a nejlepší epizoda má 1.570 stažení.

Já osobně podcasty miluju a poslouchám je prakticky každý den. Jaké podcasty poslouchám si můžete přečíst v mém předchozím článku.

Podcast začal jako test a se záměrem přivádět do podcastu hosty a s nimi dělat rozhovory na specifické téma. Následně se podcast přesunul více do osobní roviny a podnikání. Níže naleznete seznam aktuálních epizod, které si můžete poslechnout. Kliknutím na název epizody se dostanete na článek s detailním popisem epizody a odkazy na zdroje zmíněné v podcastu. Pokud si chcete poslechnout všechny epizody pohodlně, tak si přidejte do iTunes můj podcast kanál.

Podcast #1: Affiliate a zdroje informací

V tomto podcastu jsem si pozval Frantu Szabo a Honzu Kvasničku a společně jsme se bavili o affiliate a tom jak k němu přistupujeme.

Podcast #2: SEO a můj největší provar

Opět jsem si pozval hosta a to Josefa Řezníčka z Seoškoly a podělil jsem se s posluchači o můj největší podnikatelský neúspěch.

Podcast #3: Ohlédnutí za uplynulým rokem

Zhodnocení roku je skvělá chvíle k zamyšlení co se podařilo a co nikoliv. Rok 2012 byl pro mě zlomový. Poslechněte si můj příběch, jak jsem v roce 2011 byl na dně a jak se to o rok později změnilo.

Podcast #4: Zdravý životní styl, strava a cvičení

Tentokrát jsem si jako hosta přizval Vlado Zlatoše – odborníka na stravu, cvičení a zdravý životní styl. Tato epizoda se opravdu velmi povedla.

Podcast #5: Jak jsem vyrostl z one-man show

Opět sám a opět můj příběh. Jaké to je budovat firmu. O tom jak náročné pro mě bylo najmout prvního zaměstnance a další zajímavosti z mého podnikání. Tato epizoda se stala zatím mou nejúspěšnější.

Podcast #6: Půl roku v Praze

Proč jsem se přestěhoval do Prahy, co jsem si od toho sliboval a co mi to přineslo? Poslechněte si v 6. epizodě.

Podcast #7: 4 mýty o podnikání

Jako vše i podnikání je opředeno spoustou mýtů. V této epizodě jsem se pokusil vyvrátit čtyři z nich.

Podcast #8: 2 nejdůležitější stránky na vašem webu

Po několika epizodách, ve kterých jsem byl pouze já, je mým hostem Martin Mikláš, se kterým jsme se podívali na 2 důležité stránky na webu.

Podcast #9: Jak mít rok 2014 násobně lepší, než rok 2013 – část 1.

Jak fungovat s vypnutým telefonem? Jak si zjednodušit podnikání? To vše jsem sdělil v této epizodě. Nakonec byla tak dlouhá, že jsem ji rozdělil na 2 části.

Podcast #10: Jak mít rok 2014 násobně lepší, než rok 2013 – část 2.

Ve druhé části jsem se rozpovídal o automatizaci všeho co dělám. Jak jsem si rok prodloužil o jeden týden navíc.

Která epizoda se vám líbila nejvíce? A proč?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Pražské Metro napsal:

  Asi jsi špatně hledal, já už osm let poslouchám cz podcasty zde http://java.cz/article/czpodcast.
  Tvý rád taky poslouchám, takže nepolevuj!!!

  A kdy si vyzkoušíš i video podcast?

  HonyZahy

 2. Pražské Metro napsal:

  Vřele doporučuju předposlední o „QA panel v Avastu (15.3.2014)“ http://java.cz/article/cz-podcast-96-qa-panel-v-avastu – nejen, že se člověk dozví jak funguje antivir, ale lidi co se účastnili, tak u toho sekali jednu vtipnou perlu za druhou!!!!

 3. Ahoj mário.
  Gratuluji k 10 podcastům. Mě se nejvíce líbila asi pětka.
  V úvodu zmiňuješ statistiky posluchačů a stažení. Jak přesně to měříš, čím?
  Díky za info

 4. Josef – ty počty posluchačů mi měří Blubrry plugin, přes který podcast publikuju. Potom ještě používám FeedBlitz, který mi měří počet RSS posluchačů (iTunes).

 5. Marek napsal:

  Ahoj, kdy bude novy podcast?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *