Podcasty pro podnikatele

Podcasty poslouchám prakticky každý den poslední dva roky. Přijde mi úžasné, kolik informací je v nich obsaženo. Podcasty jsem začal poslouchat v autě. Šetřil jsem tím čas, když jsem někam jel. Podcasty poslouchám při hraní her, nebo, když jdu na oběd. Přijde mi to tak trošku, jak když bych se mohl na 30 minut ponořit do mysli toho, kdo na podcastu mluví a občas to jsou opravdu skvělé myšlenky.

Většina uvedených podcastů obsahuje stovky epizod. Mé doporučení je přidat si je do iTunes, nebo jiné aplikace na podcasty. Projděte si historii a stáhněte si pouze ty epizody, které se týkají témat, která vás opravdu zajímají. Tím se seznámíte s mluvícím a naladíte se na jeho způsob mluvení, humor apod. Potom již normálně odebírejte nové epizody. Nebudete přehlceni a dozvíte se přesně to co vás zajímá. Do historie se můžete kdykoliv vracet.

Mário Roženský
mariorozensky.cz

Můj vlastní podcast. Mluvím v něm jak o podnikání, tak o osobním životě a tom co zrovna teď řeším a dělám. Doporučuji poslouchat jako inspiraci.

Smart Passive Income
smartpassiveincome.com

Pokud byste si měli přidat pouze jeden podcast, tak tento. Pat Flynn se věnuje různým tématům okolo podnikání na internetu, affiliate marketingu, ebook publikování, tvorby iphone aplikací atd. Pat má skvělý talent vše vysvětlovat velmi jednoduše a také si zve výborné hosty, takže jeho podcasty jsou plné informací a zajímavostí.

Internet Business Mastery
internetbusinessmastery.com

Pokročilejší podcast než SPI. Jde v tématech více do hloubky a dost často se věnují také tématům budování businessu a firmy jako takové. Naleznete zde témata jako affiliate, sociální sítě, outsourcing zakázek apod.

Tropical MBA
tropicalmba.com

Líbilo by se vám cestovat okolo světa a u toho podnikat? Vydělávat přes internet a žít v Thajsku? O podobném životním stylu se baví právě borci v tomto podcastu. Potkal jsem se s nimi na konferenci na podzim loňského roku. Oba jsou velmi příjemní a je s nimi sranda.

Social Triggers Insider
socialtriggers.com

Darek Helper je borec. Opravdu žeru ta jeho videa a jak v nich mluví. V podcastu se věnuje obdobným tématům ještě hlouběji. Jeho hlavními tématy jsou sociální sítě, získávání návštěvníků, psychologie prodeje apod.

Startups For the Rest of Us
startupsfortherestofus.com

Toto je můj aktuálně asi nejoblíbenější podcast. S Robem jsem se potkal také na výše zmíněné konferenci a je velmi příjemný a přátelský. Zabývá se tématy okolo startupů a softwarových produktů.

The Foolish Adventure Show
foolishadventure.com

Tim Conly mluví o tématech online podnikání a budování finanční nezávislosti. Podcast má spád a Timovy vhledy do témat, stejně jako pozvaní hosté jsou opravdu parádní.

Random Show Podcast
iTunes

Tim Ferris a Kevin Rose diskutují rozličná témata z oblasti startupů a tech scény. Většinou u toho popíjí vínko a dělají super srandičky. Rádi se chlubí hi tech hračkama, co si koupili. Jejich doporučení knih také není k zahození.

10x Talk with Joe Polish and Dan Sullivan
10xtalk.com

Oba jsou velmi zkušení matadoři v podnikání a jejich myšlenky jsou opravdu nakopávací. Není to rozhodně podcast pro začínající podnikatele. Ale pokud se vám již daří vydělávat peníze podnikáním, tak tento podcast vám pomůže změnou myšlení znásobit svůj profit.

Stáhněte si seznam 19 podcastů pro podnikatele

Máte také své oblíbené podcasty? Doporučte je v komentářích, rád si je přidám.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Alois Bělaška napsal:

  Hezký seznam. Taky přispěju troškou do mlýna a trochu ho rozšířím.

  Ještě bych doplnil http://www.kalzumeus.com/ podcast od Patrick McKenzie @patio11 známí výrokem „You should charge more!“ díly nevychází často, ale každý pak stojí za to.

  „Marketing for Founders“ http://marketingforfounders.com/ výborné, jednoduché marketingové tipy.

  „Bootstrapped“ http://bootstrapped.fm/ definitivně stojí za to sledovat pravidelně.

  A nakonec ještě nejaký pravidelný insight do toho co je nového na tech scéně „This Week In Startups“ http://thisweekinstartups.com/ od „Jason Calacanis“.

 2. Chodelka Peter napsal:

  Super zoznam, 2 podcasty som si hneď pridal do iTunes 🙂 Inak za mňa určite vedie Pat Flynn a jeho SPI, je z neho cítiť veľkú energiu a výborne sa podcast počúva. Tak isto tam má zaujímavých hostí. Zoznam nielen podcastov som uverejnil na blog v lete (http://www.chodelka.sk/15-zdrojov-z-ktorych-cerpam-teoreticke-znalosti-pre-internetove-podnikanie/), niektoré máme dokonca spoločné 🙂

 3. Peter Švaral napsal:

  Pat Flynn na hrad! Hlavne je to celkom vtipný chalanisko 🙂

 4. Pavel Žůrek napsal:

  Zdravím !

  Pánové, nějaké podcasty v češtině? Všude uvádíte jen v en, to zatím není moje nejsilnější stránka, ale pracuji na zlepšení.

  Kdyby někdo z Vás něco doporučil, budu vděčný.

  Díky Pavel.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *