Podcast #4: Zdravý životní styl, strava a cvičení

Jeden z mých plánů pro první tři měsíce tohoto roku je změna životního stylu. A to hlavně v tom, jak se stravuji a cvičení. Připravoval jsem si cvičební plán na leden a vzpomněl jsem si na jeden blog, který jsem měl uložen už měsíc ve čtečce a nedostal jsem se k němu. Byl to blog Vlado Zlatoše a informace, které jsem tam našel mě natolik nadchly, že jsem mu musel napsat a požádat ho o rozhovor.

Vzhledem k tomu, že chci udělat změnu stylu, jak se stravuji, tak jsem Vladovi popsal, jak jím nyní a on mi na to pověděl, jak by to mělo být správně. Dozvěděl jsem se obrovské množství informací. Některé jsem dosud ani nikde nečetl. Vlado je opravdu odborník!

Odkazy:

Vladův blog
Článek o glykemickém indexu
Vladovy produkty
iPhone aplikace
Vladův newsletter

 Máte již můj podcast přidán do iTunes? Pokud ne, klikněte ZDE!

A pokud mi tam napíšete recenzi, tak vám v příští epizodě poděkuji :).

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Jiří Šubr napsal:

  Zajímavý rozhovor, docela jsem ty informace hltal, protože to je vše úplně proti tomu, co se obecně pro zdraví životní styl doporučuje. Mám několik otázek jestli je to možné:

  1) Kde tedy nakupovat oříšky tak, aby byly čerstvé? Již zmíněné supermarkety nejsou to pravé, kde tedy nakupovat?

  2) Neumím si představit jak bych musel obědvat. Když si dá člověk maso, tak k tomu chce přílohu a ať to jsou brambory, hranolky, rýže, těstoviny nebo něco jiného, všechno to má v sobě sacharidy. V tomhle asi moc nevěřím tomu, že jsou sacharidy špatné.

  3) Po týhle části jsem bohužel přestal poslouchat, protože to najednou bylo proti tomu, co jsem zažil. Cvičit na lačno ráno před snídaní je v podcastu doporučováno jako velmi efektivní cesta. Po ranním cvičení se mi již kolikrát udělalo úplně mdlo a to jsem dodržoval přísun tekutin. Rozbolela mě hlava, bylo mě špatně, to kolikrát. Tohle se mi stávalo hlavně při ranním cvičení ve škole, kdy člověk hrál fotbal, bavilo ho to a jel nadoraz. Takže nevěřím tomu, že je efektivní cvičit na lačno. Pro mě tedy určitě ne.

  Ale jinak zajímavý podcast 🙂

 2. Naweb napsal:

  Ad 2, je to jen o zvyku. Zkus si to 2-3 krát bez přílohy a po čtvrté již ti to nepřijde. Dáš si hranolky a jsi pár hodin nepoužitelný, samotný maso a funguji normálně.

 3. ad 1) v Praze bych doporučil osobní nákup v Dianě (http://www.diana-company.cz), mimo Prahu vypadá dobře http://www.svet-orisku.cz/orisky, ale nemám s nimi žádnou zkušenost.

 4. Vlado napsal:

  Jiri:
  1. aj v supermarkete maju fajn orechy, predovsetkym mandle v supke alebo lieskovce v supke su velmi trvacne, v ziadnom pripade neodporucam napr. kesu

  2. neveris – coskoro uveris, staci zacat doslednejsie studovat aj na mojom blogu, napr:
  http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/hierarchia-vyzivovych-principov-a-evolucia-ludstva.html

  3. je jasne, ze vdaka tvojim oblubenym sacharidom je tvoj metabolizmus buniek zavisly na cukre (nie tukoch) a tym padom je ti zle ked si hladny a musis vykonavat pohybove cinnosti. Je to normalne a prirodzene, zial nevhodne pre dlhodobe udrzanie zdravia a vitality. Proste si tzv. cukroholik (sacharidoholik), co bez sacharidov nevydrzi. Svoj zle fungujuci metabolizmus si vsak mozes opravit aj na zaklade tychto inforacii:
  http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/opravte-svoj-zle-fungujuci-metabolizmus.html

  Drzim palce vsetkym.
  -v-

 5. frances napsal:

  Velmi velmi zajímavý člověk, díky za něj Mário.

 6. JD napsal:

  Fakt zajímavé. Ale tolik protichůdnejch rad – to aby se z toho člověk někdy zbláznil…

 7. GeorgeV napsal:

  Zajímavý podcast, nejdříve jsem si to pustil jen jako kulisu, ale pak jsem se soustředil jen na poslech 😀
  Určitě zajímavý člověk, který má své názory srovnané a umí nad hledáním potravin přemýšlet… Na blogu prezentuje hodně rozumných názorů.

  Kontroverzně zajímavý pro mě je třeba ten názor ohledně vyvážené stravy… nebo pohled na obilniny. Jsem přesvědčen, že konzumace obilí a nejrůznějších zrn provázela člověka od nepaměti a jistě častější než konzumace ořechů. Jen se zrno tedy konzumovalo v celozrnné formě, ne jako čištěná bezcenná mouka dneska. Zajímal by mě třeba názor na namáčené obilí jako potravinu – naši předci takto konzumovali formou kaší a díky kompletnímu složení zrna a enzymů živého klíčku to byla stravitelnější potravina než čištěná bílá mouka?

 8. Frank napsal:

  Tolik informací najednou! Opravdu musím poděkovat. 🙂

 9. Čeněk napsal:

  Je zajímavé kolik online podnikatelů se zajímá o zdraví životní styl. Myslím že v tomhle trendu mám osobně co dohánět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *