Podcast #11: 4 typy podnikatelů

Je to již více, než rok, co jsem nahrál můj poslední podcast. Opět se k tomuto formátu vracím a dnes vám představím můj koncept 4 kategorií podnikatelů.

To co vám v podcastu představím je můj pohled na rozdělení podnikatelů do 4 skupin podle výše příjmů. Je jedno, zda je to rozdělení affiláků, e-shopařů, info-podnikatelů, nebo marketingových konzultantů. Toto pravidlo vídám platit napříč všemi skupinami. Částečně vychází také z Paretova pravidla 80/20. Rozdělil jsem je dle příjmů, ale je zde také důležité, jak se dá z jedné kategorie posunout do vyšší.

Soda

Budu velmi rád, pokud mi do komentářů napíšete, zda s mou myšlenkou souhlasíte, případně kde jinde jste podobné rozdělení viděli.

 Máte již můj podcast přidán do iTunes? Pokud ne, klikněte ZDE!

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Kamil napsal:

  Určitě souhlasím, podnětné, jen tak dále … 🙂

 2. Vladislav Žák napsal:

  Cci začit s affilate , jsem začátečník .Poradíte jak je nejlépe začít ?

  Vladislav Žák

 3. Vítek napsal:

  Ahoj Mário, líbí se mi to, dává mi to smysl :-). Mě se (před lety) nedařilo překonat hranici z makáče do podnikatele, vydělával jsem kolem 50ti tisíc, měl jsem tedy nějaké peníze na to, abych si vzal spolupracovníka, nakonec jsem vždy skončil u toho, že „si to raději udělám sám“.

  (Vzhledem k tomu, že neposlouchám podcasty, uvítal bych krátké shrnutí ve článku. Číst se dá rychle, ale poslouchat se rychle nedá a čas jsou peníze.)

  Ať se nám daří 🙂
  Vítek

  • Vítek – Cesta z makáče na podnikatele je skrze delegování. A úspěšně můžeš delegovat pouze skrz správně nastavený systém a procesy. Takže pokud si to raději uděláš sám, to znamená, že ten proces co si nastavil je nereplikovatelný, či špatně uchopitelný.

 4. Martina napsal:

  Zajímavé, děkuju za tvůj podcast. Dalo mi to docela reálný pohled na poměr mezi tím, kolik se dá vydělat a kolik úsilí je třeba vynaložit. Asi bych něco měla konečně zkusit zrealizovat a třeba si i trochu přivydělat 🙂 S tím, že je potřeba se specializovat, se setkávám poslední dobou docela často. Ale buhužel mi to úplně nejde a tak vím spostu věcí „o ničem“ 😀

  • Martino – Vědět je jen asi 10 %. Mnohem důležitější je uvést to do praxe a začít to používat. Potom zjistíš, že vlastně nevíš a začneš o tom uvažovat hlouběji.

 5. hut napsal:

  No Mario celkem mě nadchlo, jak říkáš, že vydělat 5000 měsíčně na internetu je úplně hračka. Jsem student a jsem ještě nezletilý, co bys mi doporučil udělat, abych si byl schopný něco přivydělat a postupně se stát až tím podnikatelem?

  • Doporučil bych ti začít. 🙂 Začni dělat něco pro někoho, aby si se mohl učit z úspěchů a chyb druhého. Ten skill co se tím naučíš potom využiješ ve svém podnikání.

   Např. „budu ti nastavovat PPC zdarma“ a na tom se naučíš, jak dělat profitabilní PPC kampaně na cizích produktech. Potom budeš dělat vlastní PPC kampaně třeba na affiliate a nakonec na vlastní produkty. Třeba, to byl jen příklad.

 6. Alica napsal:

  Zaujímavé a podnetné. Človek, ktorý začína podnikať a doteraz hospodáril (mal v rukách, rozmýšľal o) s niekoľkými málo tisícmi korún (mesačne) má vážny problém a rieši veľkú výzvu čo znamená pravidlne narábať so stotisícmi.

 7. Eliška napsal:

  Mě by zajímalo, jak takového mentora sehnat. Když je člověk začátečník, jak se do takové komunity dostane a sežene někoho, kdo je ochotný mu věnovat chvíli času, aby mu poradil?

  • Eliško, nehledej v tom nic složitého. Stačí se zeptat :). Najdi někoho kdo je o dva krůčky před tebou a dokázal to, co ty chceš teď dokázat. A zeptej se ho, zda by ti neporadil. Ideálně i s něčím konkrétním, co tě teď brzdí.

 8. Jakub napsal:

  ahoj! konecne nejaky novy pohled na vec, neco, co jsem jeste neslysel:-) Taky me trochu zaskocilo to, ze 2-5k se da udelat levou zadni. Ale kdo vi, teprve zacinam (obsahovy web – nevim jestli je to pro zacatecnika ideal, protoze nez to prinese ovoce, tak to asi potrva), takze uvidime 🙂 Diky.

 9. Milan napsal:

  Fungujem podľa tvojho scenára už cca 10 rokov, určite máš pravdu, ja ani neviem ako som sa ktomuto princípu dostal, asi som sa chcel veľmi zlepšovať, ale vždy ma zaujímali ľudia ktorým som skoro nič nerozumel 🐸.
  Pozor, som na tvojej stránke, ešte som aj zamestnankiňu poslal ktebe na školenie…

 10. Petr Jurča napsal:

  Ještě bych přidal superpodnikatele – má více zaměstnanců než je umenežovatelnej počet jedním člověkem nebo by se dalo říct, že už má ve firmě střední management. To bych řekl, tak 7 zaměstnanců a více, to by chtělo aspoň 600 tis. / měs. A ještě bych přidal supersuperpodnikatele, ten má ve firmě dosazeného CEO nebo generálního a chodí pouze na valné hromady 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *