Nové podcasty pro podnikatele

Před rokem jsem sepsal seznam podcastů, které poslouchám. Postupem času, jak se mění má firma, tak se mění také složení podcastů, které poslouchám. A nejen těch, také knih, které čtu a blogů, které sleduji. Dá se říci, že jsem vše zredukoval tak na polovinu. Čím více znalostí člověk má, tím méně zajímavých zdrojů nalezne. Naopak jsem mnohem více začal kupovat zahraniční vzdělávací produkty, které se uceleně a do hloubky věnují určitému tématu.

Vyřadil jsem tak například Ask Pat, protože jsou to základní otázky, které se prakticky stále točí kolem toho samého. Nebo Foolish Adventure Show, kde nebylo dlouho nic publikováno. Smart Passive IncomeTropical MBA stále odebírám, ale filtruji, které epizody poslouchám a které ne. Už to není, že musím poslouchat naprosto všechny :).

Pojďme se podívat, co mám nyní v iTunes:

Art of Paid Traffic

rickmulready.com

Největší pecka a můj největší objev. Od Ricka jsem si koupil jeho kurz o Facebook PPC a tak jsem se k němu dostal. Je to jeden z nejlepších kurzů, jaké jsem si kdy koupil. Rick si do podcastu zve odborníky na výkonnostní marketing z různých oborů – youtube ads, yahoo ads, adwords, facebook ppc a dalších. Jdou do detailů, ukazují konkrétní tipy a strategie a ke každé epizodě je i bonus ke stažení (např. vzorový inzerát, checklist apod.).

Zen Founder

zenfounder.com

Podcast Roba Walllinga (znáte z podcastu Software for the rest of us) a jeho manželky Sherry (klinické psycholožky). Tématem jejich diskuzí jsou různé strasti a radosti v podnikání. Podnikatel je pod velkým tlakem vše uřídit a udržet pod kontrolou. V jednotlivých epizodách se zabývají například tím, jak se vypořádat se stresem, jak vychovávat podnikavé děti, jak vysvětlit drahé polovičce, že se naplno věnujete podnikání apod.

The Multiplier Mindset

strategiccoach.com

Další podcast Dana Sullivana (znáte z 10x Talk). Další podcast zaměření hlavně na mindset, dosahování výsledků, překonávání hranic. Nastavení myšlení na úspěch a přemýšlení jinak, než přemýšlí většina lidí. Jeho myšlenky mi hodně pomohly přenastavit moji firmu trošku jiným směrem, než jsem původně zamýšlel.

This is your life

michaelhyatt.com

Další spíše mindsetový podcast od Michaele Hyatta o leadershipu, nastavení firmy. Líbily se mi zejména epizody o tom, jak přijímat a vyhazovat lidi. Nebo proč je důchod špatný nápad.

Tim Ferris Show

fourhourworkweek.com

Tim je autorem knihy 4-hodinový pracovní týden. Jeho podcast se ovšem nezabývá jen podnikáním, ale také zdravým životním stylem, doplňky stravy, různými experimenty apod. Co je bomba na tomto podcastu je, že si zve hosty, které nikde jinde neuslyšíte. Epizoda s Arnoldem Schwarzeneggerem je pecka. Obdobně také borec z FBI, nebo člověk co experimentoval s různými drogami a jejich účinky. Každá epizoda je naprosto jiná a jde do hloubky. Velmi rád tento podcast poslouchám v autě, protože epizody jsou dlouhé, takže mi cesta rychle uteče.

1 Day Business Breakthrough

1daybb.com

Na závěr jsem si nechal nejnovější podcast Pata Flynna trošku na odlehčenou. Podcast má velmi zajímavý formát, kdy na začátku jeden z posluchačů sdělí svůj problém a Pat s Chrisem Duckerem jej rozeberou a řeknou své pohledy. Epizody bývají dosti praktické a líbí se mi. Dost si zde vybírám, které epizody poslechnu, ale jsou tam užitečné věci.

Další podcasty, které by neměly uniknout tvé pozornosti

Ještě navíc jsem připravil seznam 19 podcastů, které jsem během svého podnikání poslouchal (a doslova hltal každý díl). Jsou to podcasty, u kterých si dnes již vybírám a neposlouchám striktně každý díl, ale pro tebe mohou být velmi užitečné a pomoci ti rozšířit si obzory a poznat moderní metody (nejen) internetového marketingu.

Tyto další podcasty jsem připravil i s popisem do PDF dokumentu, který si můžete stáhnout zde:

Stáhněte si seznam 19 podcastů pro podnikatele

Jaké podcasty posloucháte vy? Doporučte mi je v komentářích.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Milian napsal:

  Zajímavý výběr. Poslechnu některé. Na mě v telefonu vždy čekají podcasty Hack the Entrepreneur with Jon Nastor, Freakonomics a StartUp.

 2. Martin Mikláš napsal:

  V minulosti som tiež do svojej aplikácie na iPhone pridával podcasty a počúval ich v aute. Časom niektoré začali vypadávať, prestali ma baviť alebo som nevidel dôvod ich počúvať naďalej.

  Ty si to pekne opísal dôvod toho celého – „jak se mění má firma, tak se mění také složení podcastů, které poslouchám“.

  Napríklad pred cca 10 rokmi som vo veľkom počúval podcasty o tom, ako riadiť ľudí. Potom sa pridávali viac podcasty o marketingu zo zahraničia a potom začali niektoré odpadávať.

  Bál som sa, že som jediný, kto má zlý zvyk – vyraďovať podcasty zo sledovaných – a tak som sa s tým radšej nezdieľal 🙂

  Vďaka Tvojmu opisu teraz už viem, že dnes odoberám jedno, zajtra druhé a pozajtra tretie. Podľa toho, kde vidím najväčšiu potrebu rásť.

  Poučenie pre ostatných: Narábajte s časom dobre a vyraďujte veci, čo vám nič neprinášajú.

  Niekedy nám konzistencia zabraňuje rozlúčiť sa s podcastom, aktivitou alebo iným v živote, pretože sme navyknutí to robiť, odoberať, počúvať… Práve vtedy je možno čas na malý test – dokážete sa bez toho zaobísť?

  Inokedy je zase čas na opačný experiment a môžete sa spýtať: Môže mi to niečo priniesť?

  Ja som teraz začal vyhľadávať konkrétne epizódy na konkrétne témy a konkrétnych ľudí z minulosti. Je zaujímavé sledovať, ako sa vyvíjali ich názory, ako fungovali ich podnikania v rôznych fázach (vo fázach podnikania a vo fázach trhu) a ako uvažovali o rôznych veciach. Potom na základe toho, čo hovorili, sa pozrieť, kam sa dnes dostali a zobrať si z toho ponaučenie. Ponaučenie toho, čo robiť alebo čo nerobiť. V tom najlepšom prípade: Ponaučenie toho, čo s čím spojiť a dostať katalytickú reakciu v podnikaní a zväčiť svoj zisk 3, 5 alebo 10 násobne.

  Už keď sme pri ziskoch, tak si nemôžem odpustiť prihriať polievočku vlastného podcastu Strategické zisky 🙂
  http://www.strategicke-zisky.cz/

  Veľa príjemných slov z podcastov prajem!
  Martin Mikláš, autor a expert na rast ziskov

 3. Jana napsal:

  Podcasty jsou super, poslouchám na cestě od někud někam, při mytí nádobí a jiných nezáživných domácích pracech :-). Můj tip je Eventual Millionaire – rozhovory Jamie Tardy s úspěšnými podnikateli

 4. Radek napsal:

  Super přehled, Mário. Nejvíc mě zaujal ten první podcast – Art of Paid Traffic. Díval jsem se i na kurz o Facebooku, který Rick nabízí. Ty jsi koupil ten pro nováčky nebo ten druhý, aktuálně neotevřený? Díky

 5. Martin – no teda, jak jsem na tebe mohl zapomenout? Budeš v updatované verzi 🙂

  Jana – četla si i knihu?

  Radek – ten FB Advantage

 6. Chodelka Peter napsal:

  Super zoznam a ďakujem za tip na Art of Paid Traffic, konečne nový zaujímavý podcast!

  Pridám aj ja nejaké tipy:

  Freedom Fast Lane – BOMBA! – https://itunes.apple.com/us/podcast/freedom-fast-lane-w-ryan-moran/id721987947?mt=2

  The New Business Podcast – asi podobné ako SPI, treba filtrovať – https://itunes.apple.com/us/podcast/new-business-podcast-startup/id590043753?mt=2

  WPcast.fm – výborný podcast nielen pre ľudí, čo sa zaujímajú o plugin development (ako ja :)) – https://itunes.apple.com/us/podcast/wpcast.fm-professional-wordpress/id885696994?mt=2

  Inak s tým výberom to mám podobne. AskPat mi príde dosť pre začiatočníkov, SPI filtrujem a Tropical MBA ma už akosi omrzelo.

 7. TomL napsal:

  Super, díky za seznam. To se hodí 🙂

 8. Tomaš napsal:

  Ja počúvavam iba slovenských a českých autorov ale je ich celkom málo a zvyčajne už rozprávajú stále iba o tom istom dookola len to inač povedia. Vďaka za tipy na niečo zo zahraničia.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *