Mé affiliate novinky

Osobně miluji myšlenku affiliate marketingu. Partnerství. Partnerskou spolupráci. Win-win obchod. To je způsob, jakým já podnikám, jak přistupuji ke svým zákazníkům – obchodním partnerům. Snažím se tuto myšlenku šířit dále a v maximální míře podporovat rozvoj kvalitní affiliate spolupráce také u nás v ČR.

Mám tu několik novinek z posledních týdnů, které by měly přispět k podpoře kvalitních affiliate programů a tedy lepších podmínek pro partnery. Prohlédněte si je:

Kniha: Jak prodat více díky AFFILIATE MARKETINGU

Napsal jsem knihu určenou pro obchodníky, která pokrývá celý proces fungování provizního programu. Od jeho přípravy, přes hledání partnerů, až po jeho správu. Jednotlivé kapitoly vychází z mých zkušeností, které jsem získal konzultacemi s více než 150 klienty, prací s tisíci partnery a vyplacením více než 4 milionů na provizích pro partnery.

Kniha obsahuje také praktické ukázky, statistiky, čísla. Ke každé kapitole jsem připsal, kolik vám zabere času a případně na koho můžete danou činnost delegovat.

Knihu chci vydat tištěnou v pevné vazbě, abyste ji mohli mít stále po ruce a neustále se k ní vracet. Například když budete chtít uspořádat soutěž pro partnery, nebo vymyslet, jak je motivovat. Případně když si nebudete vědět rady, jaké statistiky sledovat a co vám o vašem provizním programu vypovídají.

Protože chci do knihy přidat co nejvíce užitečných informací, tak tě chci poprosit o vyplnění krátkého dotazníku. Data, která získám použiji v knize. K dnešku jsem obdržel 119 odpovědí a budu velmi rád za další. Nemělo by to zabrat více, než 3 minuty.

Affiliate Katalog

Před dvěma týdny jsme spustili katalog provizních programů. Katalog je ručně tříděn a vychází převážně z provizních programů využívajících software AffilBox. Ale postupně se nám plní také programy z jiných platforem a sítí.

Pokud svůj provizní program v katalogu nenaleznete, tak jej určitě přidejte. Denně navštěvuje katalog 50-100 lidí, kteří tak mohou objevit právě ten váš program a přidat se k vám jako partneři.

Affiliate čtvrtek má mediálního partnera

Komunita Affiliate čtvrtku neustále roste, což mě nesmírně těší. Domluvil jsem se s Františkem Szabó, že budou reporty ze čtvrtků vycházet v magazínu AffilBlog. Report z posledního 8. Affiliate čtvrtku si můžete přečíst hned.

Franta s Affilblogem činí přerod a to velmi dobrým směrem k velmi hodnotnému magazínu, který by měli sledovat všichni affiliate partneři (a nejen ti). Přináší totiž hodnotné informace, buď převzaté ze zahraničí, nebo sepsány s předními českými experty v různých oborech internetového marketingu.

AffilBox zkvalitňuje měření

V rámci AffilBoxu jsme se rozhodli kompletně přepsat způsob, jakým měříme konverze a výsledek měsíčního úsilí se projevil v tom, že v průměru zaznamenáme o 7,5 % více konverzí. Takže měření je mnohem přesnější, což má za důsledek vyšší provize pro partnery a méně práce pro affiliate manažery. Více si můžete přečíst v naší novince.

 

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *