Kopírování z vás úspěšného neudělá

Při včerejší prezentaci projektů na iCollege jsem se jednoho z prezentujících spolustudentů zeptal, proč má svou prezentaci bez háčků a bez čárek. Jeho odpověď mě zaskočila „Protože to tak dělá Jan Barta a já chci být jako on!“ Prezentace ho určitě úspěšným neudělá.

Stejně tak z vás hole Nike neudělají Tigera Woodse.

Podobných nesmyslností lze nalézt celou řadu.

Úspěšní lidé jsou zaneprázdnění – Snažíte se tvářit strašne zabeprázdněně také, stále na něčem děláte a honíte se zleva doprava (bohužel se špatným cílem).

Úspěšní lidé mají spoustu peněz – Snažíte se vypadat bohatě a utrácíte skoro všchny své peníze, aby to vaše okolí vidělo.

Úspěšní lidé jsou populární – Snažíte se honit (kupovat) fanoušky na Facebooku a Twitteru, místo toho, abyste poskytovali hodnotu a oni přišli sami.

Bohužel takto se úspěšnými nestanete, pouze kopírujete výsledek, ne způsob, jakým úspěchu dosáhli.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Jiří Brůžek napsal:

  máš neskutečnou pravdu:-)

  spoustě lidí to ale nedochází:-(

  Jirka

 2. manasekp napsal:

  Zalezi co kopirujes, nekomu okopirovat myslenku, pridat nejaky twist a udelat vlastni business si myslim ze jde. Ale kopirovat styl vyjadrovani je samozrejme blbost. (ja treba pisu bez diakritiky odjakziva z lenosti ale prezentaci bych bez diakritiky asi nedelal)

 3. thenewyorkerboy napsal:

  Vis Mario, on je to podobny problem na vsech frontach. Studuji na VSE a pokud me pamet neklame, na jedne prednasce JBho tam padnul dotaz typu – jesli si taky zapisujes cile na nasledujici den a kdo je tvym vzorem, podle ktereho tak jednas. Sam za sebe s klidem rikam, ze knizky Kyosakiho (nebo jak se jeho jmeno pise, jsem liny ho goolit) nalevaji kupu ho*en lidem do hlav, kteri si po jejich precteni pripadaji byti temer jejich autorem. A pak vznikaji takhle nesmyslne odpovedi a vlastne i otazky…
  Co se diakritiky tyce – naucil jsem se tak psat rychleji, nez s ni, v anglictine ji nevyuziji a radu let jsem fungoval na ENG klavesnici.

 4. Roman napsal:

  Dělal jsem jednou ředitele v jedné malé akciovce. K údivu všech svých známých a obchodních partnerů jsme vždy měl čas. Nechápali to, podle nich to nešlo k image úspěšného podnikatele. A já zatím vše, co šlo, delegoval a držel se přísloví: Kdo hodně pracuje, nemá čas bohatnout 😉

 5. mišo napsal:

  niečo od úspešných sa dá kopirovať ale treba si to prispôsobiť vlastným potrebám a záujmom. Avšak kopírovať všetko je veľmi prehnané a dopadne to tak ako píšeš v článku

 6. Adam napsal:

  Když dva dělají totéž, není tototéž. Dle mého názoru nejde jen tak něco okopírovat, a proto často takto vzniklé kopie nebývají úspěšné. Jak, ale uspět, když už snad vše bylo vymyšleno?

  Přikláním se k inspiraci. Inspirovat se cizí myšlenkou a přidat k ní, co si myslím, že předchozí autor nedotáhl k dokonalosti.
  Tady vidím cestu. 🙂

 7. TomL napsal:

  Díky, hezké zamyšlení 😉

 8. peto napsal:

  úspešními sa treba nechať inšpirovať ale kopírovať ich to už nie

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *