Kolik si vydělají internetoví podnikatelé

Na webu tipinternet.cz se od Lukáše objevil článek komentující anketu, která proběhla na diskuzním foru webdeal.cz. Tato anketa zkoumala, kolik si kdo vydělá podnikáním na internetu. V anketě zatím hlasovalo 26 lidí a výsledky můžete vidět na následujícím screenu.

Výsledky ankety o výdělcích

K způsobu hlasování mám trošku výhrady. Jednak jela anketa na foru, které není moc navštěvované a pokud ano, tak spíše začátečníky na internetu. To není na škodu, ale budou tím ovlivněny také výsledky.

Druhou výhradou je způsob výpočtu. Tím je částka na daňovém přiznání děleno počtem měsíců. Toto je velmi nešťastná metoda. Jednak máme každý v podnikání různé náklady, které nám výslednou částku snižují. Ale hlavně co když třeba každý měsíc vydělám 50tis. a pak na konci roku koupím e-shop za 0.5M? Tím pádem mi klesne měsíční příjem na 10tis. A teď odečtu ty náklady na programátora řekněme 30 tis. a tudíž jsem vlastně 20 tis. v mínusu (nacož anketa nepamatuje vůbec ?!?).

Myšlenka ankety mě zaujala, proto jsem se pokusil sestavit anketu vlastní, která by měla více odpovídat realitě. Také jsem doplnil další otázky, které by mohly být zajímavé. Anketa je anonymní.

Vyplňte prosím krátkou anketu ZDE

Pokud někdo chce odpovědět svým jménem, tak klidně může, je tam na to políčko. A pokud se chcete dozvědět výsledky, tak se přihlaste k odběru mých novinek na email ve formuláři níže a já vám ve středu zašlu zpracované výsledky.

[embedit snippet=“email-signup“]

 

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Honza napsal:

  Tak jsem zvědav. Tady by ten průměr měl vyjít vyšší. Jen tu anketu prosím nevyplňuj sám, jinak nám to celé zkreslíš. 🙂

 2. Angelo napsal:

  Měl bys hodit odkaz i na webtrh.cz. 🙂

 3. Angelo napsal:

  Mně žádný e-mail nepřišel. Co takhle to prezentovat veřejně na webtrhu? Hlavně jsi to měl více rozšířit, affiliate je velice obecné. Měl jsi dát třeba Adsense / Sklik / Etarget / jiný zahraniční PPC, nebo hellspy.cz, ranky.cz, mlink.cz provizni-system.cz, esennce.cz a další affily. Třeba i „plním občas nějaké fóra atp. Proste na muj vkus strašně málo možností.

 4. Bjukenen napsal:

  Pred par dny jsem narazil na vysledky pruzkumu v mailu. Autorovi posilam pochvalu. Jediny co mi v pruzkumu chybelo bylo detailnejsi rozdeleni pasivniho a aktivniho prijmu. Ja mam napriklad prijmy spise z dele fungujicich projektu. Takze vetsina prace kterou ted vynakladam pri budovani novych projektu je vice mene pro udrzeni setrvacnosti prijmu s cilem postupnyho rustu…

 5. Radek napsal:

  Osobne si myslim, ze vzorek lidi je nedostacujici.
  Kdyz budeme mit kolem 300-500 odpovedi, pak muzeme hovorit o cislech a stejne to bude s odchylkou, ktera bude interferovat v zavislosti na odvetvi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *