Jednou si dole jednou nahoře

Ne vždy se daří tak jak by si člověk představoval, ale vždy je potřeba makat a jít dál. Člověk občas potřebuje nějaké dno od kterého se odrazí. Proč to píšu? Protože momentálně se nacházím ve spodní části pomyslné sinusoidy.

Koncem loňského roku jsem měl skvěle nastartovaný business, vše skvěle fungovalo, listopad byl můj nejúspěšnější měsíc. Pustil jsem se do nového projektu a kvůli nedostatku času a nedostatku financí jsem prodal některé projekty. Tím jsem si snížil cashflow, což mělo následky do dalších měsíců. Za volné peníze jsem nakoupil zajímavé domény a začal postupně developit.

Co byl můj záměr. Přejít na vyšší level:). Neboli přejít od malých webů s výdělky v řádech tisíců k větším webům s výdělky v řádech desetitisíců. Místo registrace nových domén kupovat lepší domény. Po dvou měsících jsem dostal ovšem sprchu a to v podobě problému s cashflow.

Jakto? Protože do velkých projektů je potřeba mnohem více investovat. Neplánoval jsem dopředu, nevytyčil jsem si cíl. Když mě něco zaujalo, tak jsem to koupil. Přestal jsem dělat zakázky odjinud, takže veškeré příchozí finance byly pouze z projektů a to jsem jich část prodal.

Ovšem člověk se musí z chyb poučit. Dneska už naštěstí vidím cestu jak z toho ven. Blýská se na lepší časy. Spousta webů už je hotová a pomalu si začíná nacházet své umístění(se kterým přijdou i zisky). Jednám o veliké zakázce, která by byla zatím největší a nejprestižnější realizovanou a posunula zase podnikání o veliký kus dál. Začal jsem lépe plánovat, mám napsané přibližné cashflow, abych věděl s kolika penězi mohu kdy počítat. A hlavně mě kupředu žene ten vyšší level. Nic není zadarmo a chybama se člověk učí.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
  1. deLiq napsal:

    Sympatické je, že si to nebojíš přiznat a to ani veřejně. Tím část problému prakticyk vyřešíš … 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *