Jak se daří v letošním roce?

O víkendu mi byl připomenut můj příspěvek z přelomu roku o tom, co mě naučil rok 2011 a s čím vstupuji do roku nového. Myslím, že po čtvrt roce je čas si to trošku zrekapitulovat a podívat se na to, zda se pravidel která jsem zmínil také držím.

Zmiňoval jsem pozitivní vstup do roku 2012 a doufal jsem, že celý rok bude také pozitivní. Zatím si naprosto nemůžu stěžovat a myslím si, že to bude nejlepší rok v mém životě!

Proč? Protože během ledna jsem si porovnal nějaké pracovní záležitosti, vyřešil některé resty a přitlačil na některé neplatiče. To se ukázalo jako velmi dobrá věc, protože většina těch nejhorších se mnou najednou začala komunikovat a z valné většiny jsem postupem času i peníze dostal.

Na konci ledna jsem si odletěl do Austrálie, která mě velmi zaujala svou odlišností. Velmi pěkně jsem si tu odpočinul. Zbavil jsem se veškerého pesimismu, který ve mně byl a parádně jsem se naladil. Věřím, že největší vliv na to mělo luxusní slunečné počasí a pláž 7 minut chůze od baráku. Zaletěl jsem si šnorchlovat na Bariérový útes a spal pod širákem u Uluru. Navštívil spoustu míst a splnil jsem si sen tím, že jsem si pomuchlal koalu.

Jsem zpět 3 týdny. Vždy po návratu z ciziny jsem byl do týdne vtažen zpět do víru pesimistů, otravovačů a prudičů, kterých je tady většina. Tentokrát ne, skvělá nálada se mě drží jako klíště. Moje produktivita je obrovská a vše se daří na výbornou!

Tento týden jsme spustili kompletně předělaný AffilBox. Tato předělávka vznikla na základě plánu kam směřovat, který jsem utkal v Austrálii.

Ještě bych se rád zastavil nad poučkami, které jsem si odnesl z roku minulého.

 • Budu si žít svůj život – Je to tak. Život jsem si velmi zjednodušil odříznutím mraky věcí, které mě otravovaly a život znepříjemňovaly. Zkuste si vypnout notifikace o emailech. Hned se budete budit příjemněji, protože při pohledu na mobil neuvidíte tu hromadu práce a problémy, ale pouze čas. A prací se začnete zabývat až teprve když usednete v kanceláři.
 • Budu se radovat z maličkostí – Ranní kafe je rozhodně něco na co se těším. Včera mě potěšilo, že jsem potřeboval platit něco drobného v obchodě a v peněžence jsem měl na desetník přesně drobných. Projet městem tak, že semafor za semaforem mám zelenou je neméně úžasné.
 • Firmu budu zakládat VŽDY sám – Letos jsem žádnou novou nezaložil, ale to přijde.
 • Budu jíst zdravě – Tak toto se mi daří dodržovat velmi dobře. Ve fastfoodu jsem nebyl asi 4 měsíce.
 • Budu sportovat – Sport každý den – brusle, posilka, squash, běh.
 • Budu dlouhodobě plánovat – Na to byla skvělá Austrálie. Mám vizi, mám cíl.
 • Budu cestovat – Tak toto je asi jasné:).
 • Omezím informační ruch – Viz první bod. Za 6 týdnu v Austrálii jsem měl dohromady ani ne 20 telefonátů. Tolik jsem kdysi míval každý den.
 • Zruším všechny nepotřebné účty a služby – Provedeno, zredukováno, omezeno.
 • Budu utrácet chytře – Zatím jsem si letos koupil jen sportovní hodinky, což byla výborná investice.

Rok 2012 je parádní a doufám, že mu to vydrží. Rád bych psal na konci tak nadšené a pozitivní shrnutí jako je toto!

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Michal.P napsal:

  Pekny a trefny. Vzdycky kdyz se vratim „ze zapadu“ mam uplne stejny pocity. Nechtel by si napsat nejaky blizsi poznatky ohledne lidi v Australii, mentalite a celkove jejich zivote? Asi nejen mne by to zajimalo.

 2. Richard napsal:

  Držím palce, ať se ti daří i nadále.
  Na čtvrtečním ISB se pravděpodobně potkáme 🙂

 3. Roman napsal:

  Jakým způsobem jsi přitlačil na neplatiče?

 4. Jarek MIkeš napsal:

  Jo je fajn se ohlédnout a být schopen si říci co bylo špatně a VŮLI udělat to jinak. Takže pokud se ti daří jen tak dále!

  PS: jíst zdravě neznamená jen nechodit do fastfoodu, je ti to jasný 😉

 5. Bug napsal:

  Michal – Ve stručnosti bych to shrnul asi takto: Pokud na něco nemají, tak si to nekoupí/neobjednají. Jsou vlemi milí a vysmátí. Vše funguje pěkně automaticky, nikde žádné fronty atd. V ZOO za sekcí, kde si můžeš hladit zvířata mají umyvadélko s mýdlem, takže si hned umyješ ruce a dál jdeš čistý (a tudíž si můžeš koupit jídlo a zmrzlinu:)).

  Richard – Děkuji a budu se těšit :).

  Roman – Každý den telefonát, nebo email. Vypsal jsem si kdo mi co dluží, jaká je (či není) s ním smlouva, kdy to měl zaplatit, co pro to můžu udělat (dopis/email/právník) a časově kdy.

  Jarek – Děkuji! Jasně že vím a mých zhubnutých 9kg to asi jen potvrzuje :).

 6. Jak zvládáš to, že jíš zdravě? Co děláš, kam chodíš? Mám s tím problém, budu rád za tipy.

 7. Bug napsal:

  Tak začalo to tím, že jsem nedopnul oblek. Pokračovalo to tím, že jsem si koupil elektronickou váhu, co ti rovnou měří tuk, svaly atd. Takže je hned těžší přibrat, když víš kolik vážíš.

  Přestal jsem chodit do fastfoodů, přestal jsem kupovat chipsy, colu, redbulla, sladkosti. Takže když to doma není, tak to nesním. Začal jsem jíst celozrnné pečivo. Občas si udělám nějaký salát. Začal jsem snídat. Kupuji jen „kvalitní“ (tažko se to pozná) potraviny. Jím cca 4x denně menší porce. Když nestihnu jídlo, tak s sebou vozím stále proteinové tyčinky, abych dodal tělu co potřebuju a pak to večer nezaplácal.

  Začal jsem cvičit. Brusle, posilka, squash, kolo. Každý den alespoň jedno z toho.

  A hlavně nic z toho nasilu. Vše přišlo tak nějak samo. Do ničeho se nenutím a na vše se těším.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *