Jak jsem za 48h zvýšil počet followerů na Twitteru a RSS o 30%!

V neděli jsem vydal článek 9 důvodů, proč nikdy nebudete bohatí. Tento článek se okamžitě stal senzací. Začal se šířit internetem jako lavina! No posuďte sami. Článek četlo více než 15.000 unikátních čtenářů. 69 z nich u článku nechalo komentář. Na sociálních sítích letěl jeden like za druhým. Celkem Facebook Liků bylo 1.800 a daších 127 uživatelů sdílelo článek na Twitteru. Také na oblíbenké linkovací službě linkuj.cz drží článek v týdenním přehledu jasné prvenství. 1792 lidem se líbí a jasně drtí druhé místo, které má pouze 548.

Statistiky návštěvnosti

Co mi tento článek dal? Počet čtenářů, kteří mají můj blog v RSS se zvýšil o parádních 46 % na 186. na Twitteru mě začalo sledovat dalších 44 lidí, což je nárůst o 24 %. Stejně tak si mě spousta lidí přidalo na Facebooku a YouTube. Velká spokojenost.

Můj článek vyvolal různé reakce. Někteří souhlasili (drtivá většina), někteří ne. Některé dokonce vyburcoval k napsání vlastních článků na blogu, na diskuzních forech apod. Je vidět, že se toto téma dotýká velkého množství lidí a že na něj mají všichni nějaký názor. Reakci na komentáře si nechám do dalšího článku. Chtěl bych ovšem reagovat na jeden názor, který se objevoval dost často. A to, že bohatství je založeno na štěstí.

Opravdu je to jen o štěstí?

Mnozí by mohli namítnout, že takový mohutný nárůst fanoušků je jen o štěstí. Náhodou si lidi vybrali ten můj článek. Je tomu opravdu tak? Co když to bylo způsobeno jinými faktory? Pojďme se na několik takových faktorů podívat. Nechte se jimi inspirovat, až budete psát váš článek a třeba dosáhnete podobného úspěchu.

1) Článek jsem vydal v 16h v neděli a na Twitter a Facebook ho vložil o 2 hodiny později, kdy je většina národa na internetu a jen tak zevluje a přemýšlí, co by si přečetli. V tu chvíli přišel můj článek, takže se na něj s chutí vrhli.

2) Článek se dotýká širokého obecenstva a proto si jej přečetli i lidé, kteří normálně můj blog nečtou.

3) Mám u každého příspěvku sdílecí tlačítka. Všichni jsme líní něco někam kopírovat. Ovšem, když stačí zmáčknout tlačítko a vše se vyplní za nás, tak jde vše hnedle snadněji.

4) Mám na blogu stránku O mně, na které mám krátké informace o mé osobě a historii a také odkazy na sociální sítě, kde je mě možno sledovat.

5) Reaguji na komentáře a emaily, které mi přicházely. To budovalo důvěru a lidé dále šířili slovo Boží:).

Stále si myslíte, že to je jen o štěstí? Já si myslím, že je ho krapet potřeba, ale dá se mu jít krásně naproti!

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. majlan napsal:

  Tak zrovna u psaní článků se podle mě moc o štěstí mluvit nedá. Možná kdyby to zahlédl nějaký vydavatel a nabídl ti třeba možnost napsat knihu, ale jinak bych řekl, že článek je buď dobrý nebo špatný a štěstí mu moc nepomůže. 🙂

 2. Jarek Mikeš napsal:

  Já myslím, že to je o hladu po tématech. Teď prostě frčí povídání o podnikání, o tom co a jak kdo dělá ú nedělá. A není to jen teď. Přecijenom Kiyosaki nezbohatl jen tak 🙂

  Nicméně články co píšeš čtu rád. Ač některé věci jdou třeba mimo mně, je fajn mít přehled.

 3. mamusha napsal:

  A ty očekáváš, že zbohatneš z článků?

 4. sjusko napsal:

  Zbohatnout díky štěstí? Možná, když vyhraji ve sportce. Jinak je za tím práce a odvaha nebát se něco ztratit a riskovat. Je potřeba vystoupit ze sví komfortní zóny.
  I zloděj musí mít odvahu a musí hodně riskovat aby zbohatnul. A jestli jej chytnou, opět nezáleží na štěstí, ale na tom zdali to dobře naplánovali a nic neponechali náhodě.

 5. mamusha napsal:

  Já bych přidala ještě jeden důvod proč nebudu nikdy bohatá, protože nechci. Pravá hodnota a smysl mého života je právě v tom co si nikdy za žádný peníze nekoupím.

 6. Honza napsal:

  A tady se mamusho právě pleteš, protože sama tím bohatstvím myslíš peníze. Ve skutečnosti si však za peníze koupíš většinu těch věcí, o kterých básníš.
  Tak schválně, jmenuj některé…

 7. mamusha napsal:

  Třeba to , že se mi narodily dvě zdravé děti.

 8. Inwebstor napsal:

  Někdo nemá to štěstí, že se mu dítě narodí zdravé.
  Až v takových chvílích člověk pochopí, že je lepší peníze mít, než nemít.
  True story.

 9. mamusha napsal:

  Inwebstore nemyl se vím moc dobře co to znamená mít postižené dítě a můžu ti říct, že ti rodiče by s radostí vyměnili všechno své bohatství za zdravé dítě. Bohužel to se za peníze nedá koupit.

 10. Bíbr napsal:

  Mamusho tvůj argument je zcestný a to se ti tu snaží lidi naznačit.

  Jde o tohle: „Lepší je být zdravý a bohatý než nemocný a chudý.“ 😉

  Ale protože jsem hodný syn, dám ti vodu na tvé mlýny: Znal jsem paní, která díky bohatství přežila rakovinu. Měla peníze na drahou léčbu v Japonsku. Ovšem díky stejnému bohatství byla po letech zavražděna zlodějem. To je co?

  Rodiče mají tendenci zdůrazňovat spravedlnost světa a „Boží mlýny.“ Je to celkem pochopitelné.

  Každý se se svou pozicí ve světě vyrovnává po svém.

  Kamarád žije v Anglii, chodí na prestižní školu. Na této škole jsou lidé, kteří se narodili bohatí, jsou chytří, hezcí, sportovně nadaní atd. Je to spravedlivé?

 11. Pavel napsal:

  Neděli odpoledne tedy považuješ za nejlepší čas na vydání článku?

 12. To je super. Ani bych neřekl, že takový článek bude tak úspěšný. Aspoň víš, proč knihy od Kiyosakiho jsou tak úspěšné. Mluví o všem filozoficky a obecně, ale přitom se v jeho textu dokáže mnoho lidí najít.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *