Jak efektivně budovat emailing list

Zvyšte počet registrovaných emailů o 300 %!

Cca před rokem jsem začal na internetových blozích sledovat trend, že všichni budují emailing listy a následně své uživatele bombardují emaily. Zkusil jsem tedy na jeden svůj web také nahodit podobný formulář a kontakty začal sbírat.

Po pár měsících jsem na těch samých blozích začal vídat reklamy na PopUp Domination. Chvíli na to také oslavné články, jak se těmto marketérům zvýšila míra regitrace emailu o 300 %. Je to vůbec možné? To je přece blbost, tomu nenaletím.

Naletěl. Respektive mi to tak dlouho vrtalo v hlavě, až jsem PopUp Domination koupil a začal používat. A ač jsem byl z počátku skeptický, tak opravdu míra registrací vylétla nahoru! Z průměrných 33 (v prvních 4 měsících) na 109 po nahození popupu. To je nárůst na 330 %! Pecka, ne?

Nárůst počtu kontaktů v červenci

Nárůst počtu kontaktů v červenci

Systém byl nasazen na přelomu června a července, tedy v období, kdy spíše návštěvnost klesá a i přesto došlo k obrovskému nárůstu registrací emailů.

Jak na to?

Chci vám ukázat jak na to a jak tento systém snadno a bez rizika můžete nasadit na svém webu.

1. Nákup PopUp Domination

Jděte na www.popupdomination.com (cena je $77) a klikněte na oranžové tlačítko „Grab Your Copy„. Dostanete se na platební bránu, kde vyplňte údaje o vaší kreditní kartě a zaplaťte. Faktura a potřebné údaje spolu s odkazem ke stažení vám přijdou na email.

Co je na tom ovšem nejlepší je to, že můžete do 60 dnů zažádat o vrácení peněz! Takže pokud se vám aplikace nebude líbit a nebude fungovat, tak jak je prezentováno na stránkách, nebo tak jak tvrdím, tak požádáte o vrácení peněz a ty vám během 24h budou vráceny. Takže jdete do nulového rizika.

2. Instalace

Já jsem použil plugin do WordPressu, takže popíši instalaci a nastavení v tomto systému. V balíčku který si stáhnete dostanete také ZIP soubor s pluginem. Jděte ve WP na Pluginy -> Instalace Pluginů a vyberte soubor na disku.

Po nainstalování se vám objeví nová záložka v sekci Nastavení.

Nastavení PopUp Domination

Nastavení PopUp Domination

Po rozkliknutí uvidíte něco podobného, jako na mém obrázku. Na výběr máte z několika témat (rozložení textu a políček pro email) a také barev.

V horním řádku je několik odkazů, které vás provedou nastavením popup okna.

 • V prvním nastavíte vzhled
 • Ve druhém HTML formulář, který se bude odesílat
 • Ve třetím texty nadpisu a tlačítek
 • Ve čtvrtém potom odrážky v popupu

Po tomto nastavení nezapomeňte plugin aktivovat (žluté pole vpravo nahoře).

3. Odměna

Nikdo vám samozřejmě nedá svůj email jen tak. Všichni jsou bombardováni spamem každý den, proto jim musíte dát nějakou odměnu. Tato odměna musí být cílená přímo na uživatele o které máte zájem.

Ukázka mého popupu

Ukázka mého popupu

Takto mám nastavený popup já. Návštěvníci jsou nováčci, co se chtějí naučit hrát poker, tak jim jako odměnu nabídnu knihu, jaké kombinace rozehrávat.

Vytvořil jsem jednoduché PDF, ke kterému jsem v plug-inu do Photoshopu udělal obrázek, který vypadá jako kniha. Pokud uživatelé vloží svůj email, tak jim přijde odkaz, odkud si mohou stáhnout slíbené PDF.

4. Sběr kontaktů

Kontakty můžeme sbírat například do databáze a následně je hromadně obeslat.

Já osobně odesílám kontakty rovnou do systému SmartEmailing, kde mám nastavený autoresponder který odešle výše zmíněný email s odkazem pro stažení PDF. Z této aplikace je také první obrázek ukazující nárůst počtu kontaktů.

O tom, jak používat SmartEmailing napíšu někdy příště.

5. Začněte!

Začněte co nejdříve. Já jsem tento systém nasadil a poté na to zapomněl. Po asi měsíci jsem se na stránky vrátil a s obrovským potěšením jsem zjistil, jakým tempem kontakty přibývají. Proto neváhejte a nainstalujte si PopUp Domination už dnes! Se seznamem můžete pracovat klidně později. Já sám začal až po 4 měsících, kdy počet kontaktů přesáhl 500.

————–

Je tento návod pro vás užitečný? Vyzkoušeli jste PopUp Domination? Pokud ano, tak mi dejte vědět v komentářích!

Pozn.: Článek obsahuje affiliate odkazy.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Peter napsal:

  Mne sa paci Padiact (http://padiact.com).

  Dolezite sa mi zda hlavne nastavenie vyskakovania toho okna – aby sa to zobrazilo iba navstevnikom, ktori sa o web viac zaujimaju (su na webe dlhsie, alebo maju pozretych vela pageviews). Potom sa aj skor subscribnu.

  Nic viac nenastve, ak som na webe 10 sekund a uz na mna vyskoci pop-up.

 2. Pavel Dárky napsal:

  Pročpak asi na žádném úspěšném seriozním webu tyhle vyskakovací věci nemají 🙂

 3. Chalupář napsal:

  to: pavel dárky ,, Pavle co je to úspěšný a seriózní web? určitě vždy záleží na poměru náklad/výnos. Zmiňovaná technika funguje, ale je potřeba s ní zacházet opatrně, to nepopírám. Bez úvahy a promyšlené strategie nemá pop-up nasazovat. Může nadělat více škody než užitku. Přirovnal bych to k dnešní módě re-marketingu v ppc. Někteří to „nezvládají“ a svým bannerem mě bombardují ať už jsem kdekoliv a kdykoliv + jsou vytrvalý. To už je moc, a dost lidí tím naštvou, takže nechtěný výsledek z dobře míněné akce.

 4. Richard napsal:

  Vyzkoušel jsem, ale vzhledem k tomu, že v internet marketing niche to má na blogu skoro každej a vím, jak mě osobně to otravuje, tak to nepoužívám 🙂
  +- souhlasím s Pavlem

 5. Bug napsal:

  Souhlasím prakticky se všemi třemi komentáři. Na „seriózní“ web bych to neda taky, ale co to je „seriózní web“? To je pro mě třeba Justice.cz, nebo web nějaké obce. Ta to zajisté nepotřebuje. Všechny ostatní „nestátní“ weby jsou dělány pro prachy a nevidím důvod, proč to tam nedat.

  Email marketing je v poslední době opravdu nejlepší věc, jakou jsem objevil.

  Co se týče toho popupu, tak jsem zkoušel různé věci a nemá to nějaký měřitelný dopad na návštěvnost stránek, či dobu strávenou na webu (ve skutečnosti je doba strávená na webu s popupem vyšší, stejně tak počet zobrazených stránek).

 6. Mário, děkuji za námět. Ještě by bylo zajímavé možná nejen pro mě, popsat propojení PopUp Domination na Smartemailing.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *