Dnes je ten nejlepší čas

Velmi často okolo sebe slyším, jak je dnes vše těžké, jak je krize, jaká je nezaměstnanost, jak je internet přehlcen konkurencí. Každý nezapomene dodat, jak to bylo v minulosti snadné. Jak bylo před krizí super být v zaměstnání a brát 40 měsíčně bezpracně. Jak v 90. letech se dalo podnikat a vydělat na čemkoliv. Jak před 10 lety byly volné domény. Jak před 5 lety nebyl ten a ten projekt.

Ale je taky třeba si uvědomit, že dnes je levná pracovní síla. Vzdělání je dnes možné získat zadarmo a v libovolném oboru. Pokud chcete dělat internetový projekt, tak máte mraky nástrojů, které jsou zdarma, nebo za směšných pár korun (gmail, basecamp, FIO bankovní účet atd.).

Chce to jen začít, nevymlouvat se. Protože za rok uvidíte, že někdo udělal to samé, na co vy jste mysleli. A co vy uděláte? Jen suše pronesete: „Jo tak úplně stejný nápad jsem měl před rokem, to není nic nového.“ Dotyčný jej před rokem měl taky, ale zrealizoval jej a proto se dnes o něm píše a vydělává. Vy ne.

Přestaňte se vymlouvat, že něco nejde, nebo jde těžko. Naopak, nikdy to nebylo jednodušší než dnes!

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Jarek Mikeš napsal:

  Je to pravda. A podle mě to platí v čemkoliv v životě. Člověk si v duchu říká udělal bych tohle a támto, kdyby …

  Jenže čas plyne a když se člověk pak ohlíží zpět, tak si někdy vyčítá proč jsem já blbec zůstal jen u „nápadu“ či myšlenky. Čas je to jediné čeho máme všichni stejně. Nedá se vrátit, nedá se zpomalit a nedá se získat do rezervy.

  Sám si vyčítám hodně věcí, že jsem neudělal. A proto se snažím dělat vše proto, abych to už nemusel zažívat. I když vím, že to je někdy opravdu těžké.

 2. Radek napsal:

  Tohle je jeden z příspěvků, kde jakýkoliv komentář kazí dojem. Stejně si ten komentáře po ránu neodpustím:
  Mário! Děkuji, žes to řekl nahlas!

 3. Jan Čejka napsal:

  No bodejť. Nejdůležitější je ten první krok 🙂

 4. tom napsal:

  Jj…ale v čem začít , affil mi moc nejde teda. Nikdo nic nekupuje 🙁

 5. MikeTe napsal:

  Souhlas a čím dál víc si to člověk díky zkušenostem uvědomuje. V minulosti bylo smaozřejmě na internetu z pohledu dneška mnoho věcí snadnější rozjet, ale přesně jak píše, dneska je zase takových možností, jak něco bezplatně rozjet a vložit pouze do toho svou práci.

  Když si vzpomenu na svá vysokoškolská léta, jak jsem proti dnešku byli bez internetu omezeni, tak dnešním mladým docela závidím. Takovýho ztracenýho času, co se dalo využít… 🙂

 6. Jirka napsal:

  Svatá pravda. Děkuji za nakopnutí! 🙂

 7. Mirek napsal:

  Ono je k dispozici nejenom více nástrojů, ale i webu za rozumnou cenu (mluvím o zahraničí). Dnes člověk vůbec nemusí umět kodovat a přesto je možnost kumulovat ruzné weby a živit s jejich provozováním.

 8. Radek napsal:

  Díky za článek, mám teď takovou nepracovní náladu a potřeboval jsem takové nakopnutí.

  Ad tom – pokud začínáš podnikat, nedoporučoval bych se hned vrhnout do klasického affilu ale začal bych dělat něco čemu rozumím a teprve pak bych to monetizoval. Ty možnosti se pak začnou sami objevovat, stačí mít jen kvalitní produkt (web, zboží, službu, whatever)

 9. Václav napsal:

  Člověk musí chtít a může být jakákoliv doba a v podnikání se mu může dařit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *