Co se děje v trávě, aneb konec roku 2010

Dlouho jsem na blog nepsal a je to potřeba napravit. Blíží se konec roku, takže je čas to trošku zrekapitulovat, co se v posledních měsících událo.

Spustili jsme slevový web

Haha, řekne si většina čtenářů, to už jsem slyšel 100x:). Jo to my také, ale přesto do toho bušíme a stoupáme stále vzhůru. Naposledy když jsem kontroloval statistiky, tak jsem byli někde v TOP15 co se týče ušetřených peněz, TOP20 co do počtu prodejů a TOP10 s největšími procentuálními slevami. Což na první měsíc provozu není vůbec špatné. Největší hráči jsou na trhu půl roku a první kopie 4 měsíce.

Na českém trhu monitorujeme již více než 100 těchto webů a v poslední době se tempo jejich přibývání dosti přibrzdilo. Naopak všichni začali vytvářet agregátory těchto slevových portálů a tak nám každý den chodí informace o tom, že jsme byli zařazeni do 2 nových agregátorů. OK, proč ne, děkujeme.

Do štědrého dne spustíme unikátní funkci, kterou žádný ze serverů nenabízí. Máte se na co těšit:).

Affiliate biz také roste

Můj poslední příspěvek byl o tom, jak se chovají některé affiliate sítě. Což mě vedlo k tomu, abych některé weby upravil a vylepšil, případně změnil některé operátory za jiné. Výsledkem je navýšení profitů z nabídek. V minulém měsíci se nám rozjely pěkně půjčky a jednáme s dalšími subjekty, které mají o naše leady zájem za docela zajímavou cenu. Což by mohlo zvýšit zisk několikanásobně.

Rosteme

Obecně veškerý biz roste což je super. Spousta lidí, se kterými jsem v kontaktu si stěžuje, jak se nedaří, jak prodeje klesají, jak nejsou zakázky a jak to celé jde do kytek. To není náš případ za poslední 2 měsíce jsme nabrali 4 lidi na fulltime a další dva brzy přibudou. Je to velká změna a i velký závazek, jak vůči lidem, tak vůči bizu obecně. Každý člověk stojí nemalé peníze a kdyby se něco náhodou zadrhlo, někdo zaplatil o pár měsíců později, tak je problém. Ale každý člověk zase přináší nový elán a novou sílu, která pomáhá všem projektům kupředu, je to super vidět, jak vše roste.

Nějaký závěr

Když jsem se vloni okolo Silvestra ptal kamarádů co si slibují od roku 2010, tak se mi dostalo různých odpovědí. Moje byla ta, že chci mít kancelář, kde budu mít programátora a obchoďáka. Dále zdvojnásobit průměrný měsíční obrat a mít určitý obnos na účtě.

Zajímavé je, že tyto cíle mi přišly velmi vzdálené a nedosažitelné. No a na konci roku 2010 mám kanceláře dvě, jednu v Hradci Králové hned vedle bytu a druhou krásnou v Praze spolu se společníkem, obchoďákem a manažerkou. Co se týče obratu, tak ten se navýšil více než dvojnásobně a to taky celkem pěkně a suma na účtě je téměř dosažena.

To co mi přišlo před rokem nereálné se splnilo, přijde mi to úžasné a doufám, že se bude stejně dobře dařit i nadále.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
  1. eMan napsal:

    Tak hlavně že se daří. Když to vezmu obecně tak většině lidí z IT bizu co znám se daří velmi dobře…prostě to ještě roste…

  2. m1c4a1 napsal:

    Gratulace, snad ti to poroste nahoru ještě víc.

  3. Andrew napsal:

    Nice post, pristi rok to bude zajimave kazdopadne 😉

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *