Co nejhoršího se může stát?

Největší brzdou a nejhorším nepřítelem je STRACH. Strach z toho, co se může pokazit, strach ze změny, strach z toho všeho co se může stát. A co se nakonec stane? Většinou nic. Většinou je vše v pořádku. Většinou se vše povede.

A když ne, tak co je nejhorší, co se může přihodit?

Pokud jedete 200 km/h po dálnici a přestanete řídit, tak se toho může stát docela dost a nic z toho není moc příjemné.

Ovšem, když chystáte nový projekt a stále ho odkládáte, protože není dokonalý, a nechcete jej vypustit nyní, nejhorší, co se vám může přihodit je, že po vás budou noví zákazníci chtít přidat některé funkce. Nikdo váš produkt nezhaní a nezanevře na něj. Právě naopak!

Pokud se někam stěhujete, tak nejhorší co se může stát je, že se budete muset přestěhovat jinam, nebo najít nové přátele. Nikdy nezůstanete odříznuti a úplně sami. A díky dnešním moderním technologiím budete v kontaktu i s těmi starými.

V případě, že máte někomu zavolat, tak nejhorší možnost je, že si od vás nekoupí to co mu nabízíte, že s vámi nepůjde na oběd, nebo že se omluví a položí vám telefon. Nikdo na vás nebude křičet, nikdo vám nebude nadávat.

Nebojte se jít do nových věcí, nebojte se činů, nebojte se akce, jděte do toho! Vždyť co nejhoršího se může stát?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. mattes.gfx napsal:

  Z doslechu vím, že lidé jsou schopni do telefonu i křičet, ale i tak je to „jen křičet“. Nebo-li za zkoušku nic nedáš.

 2. Pekny prispevek. Presne tuhle otazku jsem si posledni dobou zacal klast, kdyz jsem se bal nejake cinnosti. A v drtive vetsine jsem zjistil, ze se vlastne nic hrozneho nestane, kdyz to nedopadne uspesne. A veskere bloky byly najednou pryc a z problemu, ktereho jsem se bal, se stalo zabavne dobrodruzstvi.

 3. Josef napsal:

  Strach mám při nových projektech i já a otázka Co nejhoršího se může stát? mi téměř vždy pomohla. Pokud jsem si teda neodpověděl tak, že jsem uskočil o metr dál…

 4. obcas do telefonu taky kricim, zejmena kdyz uz vola nekolikaty nabizec cehokoliv, ten posledni to slizne i za ty predchozi,…

 5. Counter napsal:

  strach a rôzne komplexy sú najhoršou prekážkou pri ďalšom rozovji a raste

 6. Potápač napsal:

  Myslím že Zig Ziglar mal motto, ktoré sa hodí: „Očakávaj najlepšie, priprav sa na najhoršie a využi toho čo príde.“

 7. Chechtal napsal:

  Nejhorsi je to, ze to prekvapeni prijde odkud ho cekas nejmin. Nam se napriklad nekdo vloupal do domu, napichnul telefon virem, odposlechl hesla a nasypal kyanid snad i do pasty na zuby. Rychlovarny konvice i sprchovej gel je taky plnej nejakejch sragor, takze se umejes a ses 4 hodiny v rausi. No a kdyz ses v tech nejvetsich rausich tak ti nekdo zacne menit hesla. Jo a dost me zklamalo ze mi u nic.cz ani registratora z voleje nereknou zda u meho jmena nebo mailu byly za poslednich nekolik dni prevedeny nejake domeny.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *