Co mě naučil rok 2011

Každý leden tu shrnuji uplynulý rok v osobním i podnikatelském životě. Tentokráte to bude trošku jinak. Nechci popisovat co vše se událo, ale raději napíšu, s čím vstupuji do nového roku.

Ještě pro pořádek sem vložím roky předchozí:

Já sám mám velmi rád tzv. „klienty poučené“ … jsou to ti, jež ke mně přišli od konkurence a jsou rádi za služby a servis, které jim poskytnu a se kterými nebyli spokojeni jinde. Takový klient si váží mé práce a nemá problém mi za ni zaplatit. Já sám jsem se stal „poučeným“ rokem 2011 a zde je několik pouček, se kterými jdu do nového roku 2012.

 • Budu si žít svůj život
 • Budu se radovat z maličkostí
 • Firmu budu zakládat VŽDY sám
 • Budu jíst zdravě
 • Budu sportovat
 • Budu dlouhodobě plánovat
 • Budu cestovat
 • Omezím informační ruch
 • Zruším všechny nepotřebné účty a služby
 • Budu utrácet chytře

Do minulého roku jsem vstupoval unavený a otrávený a rok dle toho vypadal. Do roku 2012 jdu příjemně odpočatý a s pozitivní náladou a plný očekávání, takže věřím, že to co jsem si předsevzal se mi splní!

Co jste si vzali do nového roku vy?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Radek napsal:

  Mám to dost podobně, některý z věcí, které tady píšeš se mi už podařilo „splnit“, ale zase se u mě objevily jiné věci, se kterými bych chtěl přestat a které tady nezmiňuješ.

  Abych odpověděl na otázku – Já jsem se naučil, že nezáleží na tom, co si o mě myslí ostatní, ať dělám co dělám. Ti, kteří za to opravdu stojí mě berou takovýho jakej sem. A není potřeba udržovat kontakty s mnoha „přáteli“, kteří nejsou důležití. Člověk se obejde bez množství lidí, když má „jen“ několik opravdových blízkých 😉

 2. Luděk Vodička napsal:

  Bohužel občas i takový poučený klient si po 2-3 letech přestane pamatovat, jaké to bylo dříve a změní se v klienta běžného.

  Na druhou stranu, už máme i několik klientů, kteří z fáze poučeného klienta přešli do fáze běžného, po nějaké době od nás dokonce odešli, protože měli pocit, že jinde je to lepší a za další rok s prosbou přišli, jestli bychom na ně neměli kapacity, že jsme byli nejlepší 😉

  Otázkou je, jak dlouho jim toto super-poučení vydrží, nedělám si iluze, že napořád 😉

 3. frances napsal:

  Do nového roku jsem si hlavně vzal to že je třeba pracovat na věcech které mají význam a můžou růst, čili budovat něco co bude k užitku (něco většího) a ne co časem smete drobný větřík.

 4. Tento rok bude rokem splněných přání. Negativisté propadnou peklu ve stoce „krize,“ pozitivní lidé začnou jíst jablka z ráje. Svět se stává krásnějším místem, kdo to nevidí je blbec. Tohle se děje právě teď nám všem před očima. Každý vidí co chce vidět.

 5. Jarek Mikeš napsal:

  Hm pěkné pěkné :). Jen se tedy divím, že jsi na to přišel po třiceti letech života 🙂

  Ale je fakt, že s nečím se dá souhlasit. Ale to zakládání firem ve více bych úplně tak nezatracoval. Sice jsem se taky spálil, ale ono to občas má své výhody.

  Zrušení nepotřebných účtů, to je dobrý tip! Škoda jen, že nevím kde všude účty jsou…

  Každopádně Good Luck!

 6. Bug napsal:

  Luděk – je možné, že i já se za 2-3 roky vrátím opět k věcem, které nyní chci odbourat.

  Jarek – to víš, někteří jsou pomalejší:). K těm účtům patří hlavně účty v bance a kreditky, což jsem z nějakých 10 zredukoval na 4 (v součtu).

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *