Buďte na více místech současně

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste mohli být na více místech současně? Kolik byste stihli práce? Kolik byste zvládli oslovit zákazníků?

A co když můžete? Jen o tom zatím nevíte?

V dnešním článku vám přinesu několik tipů, jak zautomatizovat pravidelné kroky ve vaší práci a jak ušetřit velké množství času, které můžete věnovat psaní nových článků, vytváření nových produktů, nebo péči o zákazníky.

1. Automatické emaily

Toto je největší věc za poslední rok, kterou jsem se v oblasti marketingu a komunikace naučil. Jsou to tzv. autorespondery, občas také nazývané jako Smart Kampaně. O co se jedná? Pokud se zaregistruje nový zákazník, tak mu v určitých intervalech přichází emaily, které se tváří jako že je píšete opravdu vy.

Ihned po registraci obdrží zákazník email, ve kterém mu děkuji, že se registroval a jaké kroky má učinit dále. Po 24 hodinách mu zasílám email, ve kterém se ho ptám zda je vše v pořádku a zda nepotřebuje pomoci. Právě tato otázka vyzve uživatele k činnosti a pokud má zájem komunikovat, nebo potřebuje nějaké informace, tak mi odpoví. Až v tuto chvíli vstupuji do celého řetězce sám a odpovídám mu na jeho dotazy.

Denně mi tato automatizace ušetří cca hodinu. Takovýchto podobných autoresponderů mám nastavených několik a komunikace se ke mně dostane až ve chvíli, kdy mě je opravdu potřeba. Je to úžasné.

Možnost nastavit si automatické kampaně umožňuje například emailingový software SmartEmailing.cz, vřele doporučuji.

2. Automatické zveřejňování článků na sociláních sítích

Každý kdo má blog, nebo magazín, který aktualizuje i několikrát denně mi potvrdí, že zveřejňovat nové příspěvky na sociálních sítích je docela otrava. A bez sociálních sítí to dnes již nejde. Je potřeba se svými čtenáři neustále udržovat kontakt, bavit je a přivádět zpět na stránky.

Zveřejňování statusů se dá ale automatizovat a předem připravit. Většina článků je vždy napsána nějakou dobu před jejich vydáním, takže v chvíli, kdy je článek uložen do redakčního systému, tak je vhodné jej přidat do automatizační aplikace pro pozdější zveřejnění.

Aplikace které používám a mohu doporučit:

Buffer
Post Planner
HootSuite

Tipy: Občas zveřejněte příspěvek také ručně, bude to působit věrohodněji. Dodržujte minimálně 2h intervaly mezi přidávání příspěvků, jinak vám je Facebook sloučí a jejich účinek bude mizivý.

3. Využití neužitečného času

V poslední době trávím velké množství času v autě. Jezdím po celé ČR a tudíž trávím cestou dvě až tři hodiny. Tento čas je celkem neužitečná a byť mě řízení velmi baví, tak jsem našel geniální využití této doby. Je to poslouchání podcastů! Sednu do auta, pustím podcasty a za 2h vystupuji se spoustou nových informací a znalostí. Je to jako bych byl 2h na přednášce, místo abych koukal na šedou silnici.

Toto se dá využít při různých jiných monotónních činnostech, jako je například sekání zahrady. Než ji celou posekám a vynesu trávu, tak mi to zabere téměř dvě hodiny. Opět užitečně využitý čas.

Co aktuálně poslouchám?

Smart Passive Income
I love marketing
Internet Business Mastery

4. Google Alerts

Chcete ihned vědět o tom, když někdo na internetu zmíní vaše jméno? Když se něco uděje v oboru, ve kterém pracujete? Opět je to možné. Dokonce zadarmo a přímo od Google. Tato skvělá služba se nazývá Google Alerts.

Můžete si v ní nastavit jak často vám mají upozornění chodit, na jaká klíčové slova a toto vše si necháte poslat na email. Opravdu super, nemusíte denně procházet fóra a weby konkurence a i tak zjistíte, že se něco změnilo. Nebo že o vás někdo napsal.

Máte také nějaké tipy jak zvládnout několik věcí najednou? Jak si zjednodušit život? Jak ušetřit čas? Podělte se prosím o ně se mnou.

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Josef napsal:

  Můžu jenom souhlasit. Vše používám. Pokud by měl ještě někdo další tipy na automatizaci, sem s nimi.

  Jenom bych dodal, že pokud publikujete na FB pro Page, můžete nastavit publikování postu přímo na FB, nemusíte používat externí aplikaci. To je lepší, protože takový post má pak vyšší váhu, než když je odeslaný například z hootsuite.

 2. Bug napsal:

  Ano to jde, ale nemůžeš k tomu dát upravený popisek a další vylomeniny jako právě s těmi zmiňovanými nástroji. Takže uživatelé hned poznají, že to je automat a ze stránky se odhlásí.

 3. Andre napsal:

  Určitě je to pravda, ale budou zde i „normální“ blogposty? Tyto silně marketingově laděné mě moc neberou.
  Díky.

 4. Bug napsal:

  Andre – co je „normální“ blogpost?

 5. Tumi napsal:

  Co tedy doporučujete jako ideální pro správu FB, abych si mohl třeba na celý den naplánovat, že se mi přidá během dne dle mnou zvolených časů 7 příspěvků. Dejme tomu třeba fotek, u kterých bude vložen vlastní popisek a link? Zkoumám teď ten Buffer, ale nejsu si jist, jestli udělá to, co chci.
  Díky za každý info k tomu plánování na FB, určitě to ušetří spoustu času.

 6. Honza napsal:

  Google Alerts znám, to že lze použít na to, když někdo píše přímo o mě zní pěkně, ale to bych se musel jmenovat Mário Rožeňský a ne třeba Josef Novák. 🙂

 7. Pavel napsal:

  No já taky trávím většinu času „sebevzděláváním“, ale moje manželka to nechápe.

  Nemáte někdo nějaký návod jak jí to vysvětlit?

 8. Bug napsal:

  Tumi – Já měl nejradši ten PostPlanner, ale obrázky jsem nikdy nezveřejňoval, takže nevím.

  Honza – jo to mám trošku výhodu, ale můžeš sledovat název svého blogu, svého produktu, nebo cokoliv jiného. Někteří lidi nevystupují navenek ani pod svým jménem a radši všude píší přezdívku.

  Pavel – to nejde vysvětlit. Na to musí mít každý asi svůj „aha“ zážitek a pak mu to dojde. Jednou to zkusí, zjistí, že ty nové vědomosti ho posunou obrovsky kupředu. Já tento rok do svého vzdělávání a různých školení investoval pár desítek tisíc. A vyplácí se to obrovsky.

 9. Kvasnička Jan napsal:

  Velice zajímavý článek! Díky němu jsem se konečně dostal ke Google Alerts.
  Já ještě používám doit.im, kde si zapisuji úkoly a věci, na které nesmím zapomenout. Díky tomuto nástroji se mi zvýšila efektivita práce o hodně. Další věc, co mi pomohla, je stanovení si dnů, dny chodím na schůzky, a kdy ne. Teď chodím na schůzky převážně pondělí a čtvrtek, případně úterý. Jiné dny se snažím mít volné na práci a zatím se mi to daří.
  Na sebevzdělávání mi hodně pomáhá jízda MHD 😀 Zní to sice divně, ale raději jedu o 20min déle s knihou v ruce, než autem. Díky tomu jsem přečetl hodně knih, které mi od Vánoc leží v knihovně.
  Poslední dobou také hodně úkolu deleguji. Používáte někdo nějaký systém pro kontrolu delegovaných úkolů? Děkuji za jakékoliv nápady.

 10. Tom napsal:

  Zdravim,

  na kontrolu delegovanych ukolu lze pouzit google docs, pripadne wunderlist.

  Ja hledam jednoduchy crm system, nejlepe v cestine. Diky za tipy

 11. Real napsal:

  Pavel: nejlepe se vysvetluje penezma, to pochopi vetsina zenskych 🙂

 12. Pavel napsal:

  Real: Na to slyší opravdu všechny (všichni). 🙂

 13. Laco napsal:

  No hura, ďaľši zaujimavy web. Dik za info. Už som niektorým luďom poslal link 🙂

 14. Marek Šudák napsal:

  Tom: Zkuste vyzkoušet náš CRM systém Anabix, vyvíjíme ho právě s důrazem na jednoduchost a snadné ovládání.

 15. Chodelka Peter napsal:

  Díky za tie podcasty, hneď ich idem sťahovať 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *