Napadlo vás někdy, jaké by to bylo jezdit luxusními vozy, pít drahé víno, hrát velké pokerové turnaje, bydlet v luxusních hotelech a jíst to nejlepší jídlo? Nezní to tak trošku jako sen? A když vám řeknu, že to vše můžete mít zadarmo? To si asi pomyslíte, že jsem blázen! Stačí jen milovat to co děláte a dělat to skvěle a může se vám to splnit.
Ne nadarmo se říká, že by člověk měl dělat to co ho baví a co miluje, jinak u toho nevydrží. Počáteční nadšení opadne a přijde každodenní rutina, která dříve či později omrzí. Ale pokud danou věc, kterou děláte, milujete, tak jde vše snáz a to i po mnoho let.
A pokud něco milujete, tak to děláte kvalitně a okolí si toho všimne. Všimnou si toho také firmy z oboru a ty vám budou samy nabízet své produkty k otestování. Oni získají publicitu a vy získáte další materiál, o kterém můžete psát.
A jak je možné docílit toho, co jsem psal v první větě?
Pokračovat by se dalo dál a dál.
Stejně tak, pokud jste fakt skvělí, tak vás vaši obchodní partneři budou zvát na luxusní výlety, adrenalinové zážitky, gurmánské večery apod. Lístky do kina, nebo divadla jsou už takovou samozřejmostí.
U všech výše zmíněných je jedno společné a to, že dělají něco co milují. Něco co je nesmírně baví. Dělají to několik let. Na začátku o tom psali zadarmo. Ale postupem času, jak si začali budovat jméno, tak jim začaly chodit nabídky a oni tak do svého koníčku nemusí investovat jedinou korunu.
Žijete také zadarmo? Co dostáváte od svých obchodních partnerů? Jaký byl největší „dar“, který jste od svého business partnera dostali?
Ahoj Mário,
fajn úvaha, díky za článek:-)
Vášeň je emocionální motor – díky ní máme poct, že je všechno možné a s odvahou pracujeme na svých snech.
Vášeň sama o sobě ale nestačí.
Můžeš milovat zpěv, ale bez nádherného hlasu nedosáhneš jako zpěvák nikdy excelence. Tvá vášeň bude žít, ale ty zkončíš jako průměr a od toho se bude odvíjet i tvá odměna.
Talent nám umožňuje vynikat. Vášeň nám umožňuje zlepšovat se v tom, v čem jsme dobří tak dlouho, až dosáneme vyjímečnosti – excelence.
já mám zatím jen o kousek výhodnější úrok u hypotéky za to že pro danou banku vyřizuji hypotéky pro jiné lidi,… ale to asi není výhoda, kterou máš na mysli, co ?
Něco na tom bude – pracuju v CA a jedu do Thajska 😀
Tvoji pratele maji evidetne zivotni stesti, ale to ze neco clovek dela a bavi ho to tak to neznamena ze zivot zdarma ma a ma ho stale. Tez znam ruzne lidi co recenzuji a maji ty produkty k dizpozici zdarma, ale bohuzel pro ne to neni pernametne. Kamarad recenzuje ruzny HW, ale to neznamena ze si ho muze uzivat nepretrzite. Ma napr. jen na 3 dny, pak je opet par dni bez nez dostane neco jineho. Takze ano, da se „zit zadarmo“ ale spise to povazuji za benefit nez zivotni styl.
mna vzdy potesia od obchodnych partnerov listky na rozne eventy, sam by so za vstupenky take peniaze co stoja nedal… a plus firemne vecierky, niektori partneri fakt robia mega party
Ja tiez pre svoj web z casu na cas testujem hotelove sluzby,dostavam na testovanie mobilne telefony,pozvanky na eventy. Dokonca som za clanok dostal pomerne drahe panske hodinky.Toto vsetko sa ale zacalo diat az po roku pisania mojho magazinu, ktorý budujem kazdy den pilne…
Horší je to, že spousta mladých ani nemá nic co by „měli rádi“. Když se jich zeptáš „co by chtěli dělat“, řeknou že neví. Nemají zájmy, žádné koníčky. Čučí na telku nebo sedí v hospodě. Je mi jich fakt líto. V pátnácti se rozhodnout pro nějakou školu, pak možná na vejšku… Je to špatně postavenej životní model.
Adam: však jsou specialisti na koukání telky, takže jim výrobci TV budou posílat vzorky na otestování a tvůrci pořadů je budou zásobovat novými filmy…. 😀
Bezva úvaha a inspirace. Díky
Úvaha má jeden háček, jakmile budete věci dělat tímto způsobem, tak ztratí to kouzlo, pro které Vás to na začátku přitahovalo. Zkrátka jezdit vypůjčeným autem a pak o tom psát není to samé jako půjčit si auto když mě zrovna napadne a vrátit ho kdy chci…
Bylo by fajn mít dobrý blog o ženách…
Dobrá úvaha, snad se mi časem taky povede žít zadarmo 🙂
Hezký a trefně mířený článek. Zrovna něco obdobného, jsem chtěl právě psát a jak tak hledám materiál, tak mne google přivedl sem díky.. Se svolením autora bych odcitoval s odkazem na článek sem i část z textu. 🙂
Svolení máš, klidně se odkazuj 🙂
Ano je to tak, no ne všude to tak funguje, ale jsou opravdu případy, kdy to je tak jak Mário píše. Když nad tím teď přemýšlím, tak jedna nejmenovaná energetická společnost by mi mohla dát slevu na elektriku 😀
To David L.: Hele Davide na kolik přijde studijka do Thajska? Doplácel si něco?
Sakryš, tak to si musím taky zařídit 🙂 Zatím mi nikdo nic neláduje, a to se tak snažim…