5 věcí, které mě naučilo Diablo 3

1) Každá věc má svého kupce

Diablo 3 je první hra na které jsem něco „vydělal“. Zahlédl jsem možnost prodávat předměty za reálné peníze, tak jsem to samozřejmě musel zkusit a vydělal jsem parádních 0.21€ :).

Vše je v životě otázkou ceny. Dá se prodat/koupit téměř vše, jen se musí potkat nabídka s poptávkou. Dokonce i virtuální věci.

2) Vždy používat pouze ty nejlepší nástroje

V pozdějších fázích hry už předměty, které člověk najde nestačí a musí si nakupovat předměty takové, které mu hru usnadní.

Toto je velmi důležité i v klasickém životě. Kuchař si určitě rád připlatí za kvalitní nože, aby je nemusel každou chvíli brousit a ztrácet čas. Já v minulosti kupoval různé vývojové nástroje, které mi každý den ušetřily několik desítek minut, což se za měsíc promítne v hodinách volného času.

3) Využít přednosti každého povolání

v D3 můžete hrát za jedno z pěti povolání, které se liší svými vlastnostmi a schopnostmi. Na různé příšery se hodí odlišné útoky pro jejich co nejrychlejší eliminaci.

Stejně tak i v podnikání a životě je dobré využít silných stránek lidí okolo vás a netrápit se s něčím, co vám nejde. Sice umím programovat, ale zrovna včera jsem se přesvědčil, že je lepší předat některé věci na lidi, kteří to umí o dva řády lépe. Hledal jsem 2 hodiny problém s databází a nenašel. Předal jsem to odpoledne mému šikovnému kolegovi a on to vyřešil za 8 minut!

4) Vždy pracovat jako team

Když bude každý mlátit svou příšeru, tak bude trvat dlouho, než budou zabity všechny příšerky okolo a je možné, že ta příšerka bude dokonce silnější, než jeden z čelnů teamu. Ovšem, když všichni budou najednou zabíjet tu stejnou, tak padne hned a stejně tak i zbylé okolo a nikomu se nic nestane.

Stejně tak ve firmě je důležité pracovat jako team. Pomáhat si. Využívat již v předchozím bodě zmíněných silných stránek ostatních a všechny úkoly budou hotové mnohonásobně dříve, než kdyby je dělal každý sám.

5) Život je hra a s přáteli je mnohem lepší

Diablo 3 je hra, líbivá, zábavná, akční. V partě je ještě zábavnější.

Stejně tak je potřeba si užívat i života, brát ho jako hru. Vyzkoušet a najít všechna zákoutí a bonusy co nabízí. Nesledovat ho zpovzdálí, ale pořádně ho prožít a hlavně užít si ho! A pokud do hry zapojíte i své přátele, tak ten život má opravdu šťávu a je úžasnej!

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Radek napsal:

  Musím souhlasit, často se mi stává, že ve hraní nacházím souvislosti, které lze použít jak v podnikání tak v životě.
  Je vidět, že určité principy prostě fungují všude, tak bychom na to neměli zapomínat 🙂

 2. Tomáš napsal:

  Podobné témata článků mě už kolikrát napadli, ale nikdy jsem neměl kuráž si tyhle moje výplody dát na blog. Každopádně, tobě se to povedlo sepsat tak, aby jsi vystihl přesně to, co jsi tím článkem chtěl říct.

 3. Gorog napsal:

  No jak zacla aukce tak se dalo prodavat vice. Ted uz musis mit fakt dobre veci a dat to za malo. Ja vydelal tak 10x vic co ty. Bracha si treba tim zaplatil Diablo 3.

 4. Martin napsal:

  Haha, to mi niečo pripomína (viz odkaz dole). Možno by sme mohli urobiť blog o zisteniach z hier do života 😀

 5. Delos napsal:

  Hry z marketu mi prjodiu hratelny tak maximalne na den. Best aplikace co se tam da sehnat je podle me emulator her na mega drive,psx nebo game boy advance. V kombinaci s bluetooth ovladacem se z tohohle telefonu stane ultimatni herni masina. Co je Angry birds v porovnani treba s Mortal Kombat 3,Quake 1-3 nebo mym velice oblibenym Final Fantasy 7

 6. Prdovous napsal:

  Doporučuji zkusit EVE Online, pokud chceš ve hrách hledat přirovnání k podnikání 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *