Dnes je mi 29 let a zbývá mi jeden rok do důchodu.

Nesmysl? Tak si poslechněte následující příběh… Byl květen roku 2008 a já jsem právě přijel vlakem domů z Brna. Byl to týž den, kdy jsem úspěšně složil státnice na vysoké škole a stal se inženýrem. Seděl jsem s rodiči v obýváku a povídali jsme si. Samozřejmě přišla otázka „Co dál?“ Odpověděl jsem něco ve smyslu, že budu pokračovat v tom co dělám a uvidí se. Ale hlavně ve 30 letech chci jít do důchodu. Odpověď, kterou jsem dostal mě neskutečně pobouřila: „To je nesmysl, to nejde.“ V tu chvíli jsem se zvedl a bez jediného slova odešel do svého pokoje a nezapomněl jsem pořádně třísknout dveřma. Jakmile mi někdo řekne, že něco nejde, tak mu mám potřebu ukázat, že to jde (že by to tak se mnou rodiče zamýšleli? :-D).

Tím důchodem jsem myslel samozřejmě to, že na mé každodenní činnosti nebude záležet to, zda budu mít na nájem, jídlo, či kam pojedu na dovolenou. Plán je mít také zajištěno vlastní bydlení a odloženy peníze stranou.

Zbývá mi rok. Rok k tomu, abych si dokázal, že něco, co vypadalo před 6 lety nemožné, se dá uskutečnit. Plán je během následujícího roku vydělat 8-10M a pořídit si byt / dům (podle lokality, kde budeme chtít zůstat).

Povede se mi to? Já věřím, že určitě ano. Co myslíte vy?

Mário Roženský
Věnuji se vývoji SaaS aplikace SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak na skvělou zákaznickou péči.
Komentáře
 1. Honza napsal:

  Tak mě spíše pobouří to slovo důchod. Myslím, že není problém odejít do něj už teď – do invalidního. 🙂
  Ale teď vážně, do důchodu ty určitě nikdy neodejdeš, už teď si myslím, že pracovat nemusíš, ale vždycky budeš, protože ti to nedá. Je to taková fráze ála Kiyosaki.
  Takže pro mě důchod = věk seniora, věk fyzický a to je jenom číslo.

 2. Pavel napsal:

  Tobě se to Mário určitě povede. Moc Ti to přeji a držím palce.

 3. Jan Chocholka napsal:

  Fandím ti, ale pouze s částkou, kterou chceš vydělat. Ohledně důchodu – nevěřím, že bys ve 30. dokázal jen tak se vším seknout :-). To prostě většina podnikatelů nezvládne ani v opravdovém důchodovém věku. Možná by pomohl Neurorestart, program „Nebudu už nikdy nic dělat“ 😀

 4. panZero napsal:

  Jestli je těch 8-10M navíc k tomu, co už nyní vyděláváš, tak je to myslím nemalý cíl 🙂 a rozhodně držím palce. Jsem zvědavý, jestli se ti to podaří.

 5. Mirek napsal:

  Ono je to hodně iluzorní, člověk si ve 30 ti myslí že už má dost a může jít do „důchodu“, ale vždy postupem času nastanou okolnosti které tě přinutí se vrátit. Např. rodina…. Ty osobně můžes být fain je ti 35-40 a cítíš se na vrcholu sil. Ale co třeba tvý rodiče? Těm je obvykle už přes 70 a sužujíje nejrůznější nemoce. A to už je věk kdy mnohdy tvou pomoc potřebují a věř mi, není to levné. A ty náhle zjistíš, že je třeba opět makat naplno. Nebo tvá vlastní rodina? Obvykle mezi 30-40 je už většina lidí sezdaná a má děti, ale bohužel přes 50 procent lidí se rozvede. A přesto, že leckdy existuje předmanželská smlouva tak rozvod není levná záležitost a jestli že jsi na tom „dobře“ tak alimenty na děti a apanáž bývalé manželce též není levná. Prostě život není jednoduchý, ale člověk musí být optimista 🙂

 6. Martin napsal:

  10M za rok je téměř milion měsíčně. To dokážete vydělat sám jako „živnostník“, nebo máte spoustu zaměstnanců?

 7. Karel napsal:

  „Kštici“ důchodového věku už máš, tak proč tam za rok nezaplout celý 🙂
  Jináč přeji vše nej k narozkám!

 8. sam napsal:

  Mário, věřím že se ti to může podařit.

  Především, důchod neznamená nic nedělat, to si málo lidí uvědomuje. V důchodu má člověk čas věnovat se tomu co ho baví a je jedno jestli se budeš „rýpat v hlíně“, investovat do projektů nebo chodit kontrolovat manažery, kteří budou spravovat affilbox :).
  Někde jsem četl, že plešatější muži mají statisticky větší příjmy, takže 10 m. pro tebe nebude problém 🙂

 9. Vojtěch Oram napsal:

  Určitě povede 😉 Potvrzení od ostatních stejně nepotřebuješ. Vím, že jsi na svém úspěchu tvrdě pracoval, takže ti to z celého srdce přeji, stejně jako každému jinému, co se o svůj úspěch zasloužil. Jan tak dál!

 10. Zorka napsal:

  Wow, potešilo ma, že aj v našich končinách sú ľudia, ktorí sa odvážia stanovovať si takéto ciele. Držím Vám palce ! Možno Vás o 10 rokov budem nasledovať 😉

 11. Tom napsal:

  Už jsem dlouho neviděl nikoho, kdo by veřejně, dal tak skvělý cíl. Věřím, že se Ti to povede. Za 10 dnů mi bude taky 29. A reakce mých rodičů podobná jak u Tebe. Asi je to všude stejné. Mně k tomu, jen dodali, že jsem blázen. To je asi nejlepší motivace dokazovat lidem, že to jde:-)

 12. Děkuji za skvělé komentáře a podporu. Budu informovat, jak se mi daří můj cíl naplňovat 😀

 13. peto napsal:

  ja som tiež presne taký istý tvrdohlavý, ked mi niekto povie niečo, že to nejde alebo to je nemožné tak vždy musím dokázať pravdu a makám na tom až kým sa to nestane skutočnosťou. Prajem veľa úspechov k tým 10M. Je to celkom vysoký cieľa, ale ty vieš asi najlepšie či si na to môžeš trúfnuť alebo nie a som zvedavý na reporty. Ešte raz good luck.

  • Jo vidíš, to bych mohl napsat do nějakého dalšího článku. Původně jsem to myslel jinak a s jinými projekty, ale ve sféře affiliate byl překročen již někdy před prázdninami.

 14. Lenca napsal:

  Držím palce, ja si dala cíl do deseti let jít do důchodu. TO mi bude 38, už teď se moc těším…

 15. James C Russell napsal:

  Supr story, to mi presne pripomina me. Mama mi nedavno pripomnela, ze kdyz mi bylo sotva 5, malej capart, ze jsem chtel vylizt na metrovou zidku (ja mel pul metru, ze jo), coz kdyz mi neslo, tak jsem se zacal hrozne vztekat a mlatit hlavou do zdi 🙂

  Kdyz mi bylo 18, chtel jsem v 25 bejt milionarem. No, prestehovani do UK zpusobilo ze milion vydelam kazdej rok i kdyz pracuje jen 4 mesice za rok … tedka mam taky plan toho bejt za vodou‘. Akorat nechci cekat az do 30 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *