10 filmů, které by měl vidět každý podnikatel

Filmy slouží k zábavě a poučení. Existuje několik filmů, které mi daly odlišný náhled na podnikání. Některé jsou vymyšlené, některé se opírají o realitu, ale všechny mě po shlédnutí nabijí energií a chutí tvořit a budovat. Proto vám přináším seznam 10 filmů, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

The Godfather – Kmotr

Nabídka, která se nedá odmítnout.

Jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. Pravidelně obsazuje top 5 pozice ve všech filmových žebříčcích. Jedná se o příběh rodinného podniku a o jeho vzestupu na největší kriminální organizaci v New Yorku. Ve vedení celého klanu stojí Kmotr a jeho syn Michael Corleone. Film dává nahlédnout do pozadí co vše musí obětovat pro vzestup vzhůru.

Wall Street

Greed is good.

Mladý obchodník na burze Bud Fox udělá cokoliv pro to, aby se stal úspěšným a bohatým. V tomto případě to bude i drobný insider trading. Mladý Bud se seznámí s ostříleným veteránem Gordonem Geckem, jehož motto je: „Greed is good.“

Catch Me If You Can – Chyť mě, když to dokážeš

Opravdový příběh o skvělém podvodu.

Další z mých nejoblíbenějších filmů. Jedná se o příběh založený na skutečných událostech. Mladý „podvodník“ se postupně vydává za pilota, doktora, právníka za účelem proplácení padělaných šeků. Příběh Franka Abengale Jr. ukazuje co všechno lze dokázat pokud se člověk neskutečně snaží. Nemusí být odborníkem v daném oboru, ba dokonce ho nemusí ani vystudovat. Ať už se jedná o legální aktivity či nikoliv Frank byl jedním z nejlepších v tom co dělal.

Rocky

Skvělý filmový příběh, ale velmi zajímavý je také příběh vzniku filmu.

Kdo by tento film neznal. Příběh muže, který se z nuly vypracoval na vrchol. Jedná se o velmi inspirativní film hlavně o výdrží a nevzdávání se. Co je ovšem neméně zajímavé je pozadí vzniku tohoto snímku.

Sylvester Stalone napsal scénář k tomuto filmu v kuse za 24 hodin. Neměl však žádné peníze, tak musel prodat svého psa za $50 jen aby přežil. Svůj scénář se snažil prodat, ovšem neúspěšně. Po několika měsících dostal nabídku na $100,000, ale nebude moci hrát Rockyho. Sylvester snil o tom stát se hercem a i přes to, že téměř neměl co jíst, tuto nabídku odmítl. Další nabídky přicházely a i ta na $400,000 skončila odmítnuta.

Nakonec dostal nabídku na £25,000 se souhlasem, že bude moci hrát Rockyho. Přijal. První věc kterou udělal bylo, že si šel koupit svého psa zpět. To ho stálo $15,000 a slíbení role ve filmu pro nového majitele psa. Nakonec se ze Staloneho stala obrovská filmová hvězda a film Rocky vyhrál Oskara. V celém filmu je vidět, jak důležité je jít za svým snem a nevzdávat se.

The Social Network – Sociální síť

Když chcete 500 milionů přátel, tak si naděláte i pár nepřátel.

Příběh mladého Makra Zuckenberga o tom jak založil a vytvořil Facebook. Film jede ve strhujícím tempu a zachycuje Marka coby studenta Harvardu, který díky své aroganci a inteligenci vytvoří největší sociální síť na světě.

Forrest Gump

Firma přes ovoce.

Forrest je celkem jednoduchý člověk a stejně tak přistupuje i ke svému životu. Stane se úspěšným na mnoha frontách a to především díky svému přístupu k činnostem. Vyhraje medaile, stane se hráčem ping-pongu, běhá, vlastní firmu na lov krevet a inspiruje lidi po celé zemi. Nemusíte být super génius na to, abyste dokázali skvělé věci.

Office Space – Maléry pana Šikuly

Zaměstnaní je na h…o.

Tenhle film bych doporučil každému, kdo pracuje v zaměstnání, v open space a práce ho pěkně štve. Hlavní hrdina je uveden do hypnózy a v tu chvíli jeho psycholog zemře. V tomto nově nabytém stavu mysli získá naprosto jiný pohled na svět a na svou dosavadní práci.

Casino

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.

Příběh se točí okolo Sama „Ace“ Rothsteina, jež vede deset let luxusní kasíno. O jeho napojení na mafii, o moci peněz , o praní špinavých peněz. O vlivu ženy na úspěšného muže a o vzletu, po kterém následuje pád.

Pirates of Silicon Valley – Pirates of Silicon Valley

Good artists copy… Great artists steal.

Kdo by neznal Microsoft a Apple. Tento výborný film je jejich příběhem. Příběhem rivality, která dala vzniknout dvěma největším firmám v IT oboru. Social Network je více aktuální, ale i tak tento snímek dává nahlédnou do historie hybatelů v oboru osobních počítačů.

Pursuit of Happyness – Štěstí na dosah

Založeno na opravdovém příběhu.

Tento velmi smutný film je založen na opravdovém příběhu muže, který se snaží najít práci, aby uživil sebe i svého pětiletého syna. Příležitost nalezne v neplacené možnosti stát se brokerem. Film ukazuje, že najít dobrou práci, nebo úspěch v podnikání vyžaduje neskutečné úsilí, ale pokud člověk vydrží, tak se úspěch dostaví.

Máte také nějaký svůj film, který by bylo dobré zmínit? Napište mi jej do komentáře.

 

Zasílat články o podnikání e-mailem

Mário Roženský

Mário Roženský

Věnuji se vývoji SaaS aplikací AffilBox a SupportBox a zlepšování zákaznické péče ve firmách. Posledních pár let jsem se věnoval popularizaci affiliate marketingu v Čechách. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu.

Komentáře

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole