Podcast #7: 4 mýty o podnikání

Představy o podnikatelích jsou různé, já jsem si vybral 4 mýty o podnikání, které se pokusím trošku zbořit. Poslechněte si podcast a do komentáře mi můžete napsat, jaké mýty o podnikání jste si mysleli vy a jaká byla skutečnost.

 Máte již můj podcast přidán do iTunes? Pokud ne, klikněte ZDE!

Mário Roženský

Poslední tři roky se zabývám popularizací affiliate marketingu v Čechách a vývojem SaaS aplikací. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu. Často také o affiliate přednáším a pořádám Affiliate školení. Pokud se raději vzděláváte on-line, tak jsem připravil Affiliate Academy.

Komentáře

 • Jiří Škrabánek 10.03.2016 18:24

  Ahoj,
  přesně jak říkáš. Nejkrásnější na tom je, že jak člověk maká a maká, tak se práce stane tvým koníčkem a je to cíl a ne prostředek k penězům, jak to plno lidí vnímá.
  Vymýšlení nových vylepšených produktů a řízení kolotoče kolem toho je pro mě zábava.
  Díky za podcast.

 • Peter Čelko 25.08.2013 19:09

  So všetkým v podstate súhlasím (y) Veľmi sa mi páčia tvoje názory Mário a držím ti palce. Zhodou náhod som dnes, nezávisle na tomto podcaste, napísal 3 svoje mýty, ktoré „trápili“ a „trápia“ mňa…celkom sme sa aj zhodli, čo myslíš?
  http://bit.ly/3mytyOpodikani

 • panZero 15.08.2013 14:25

  100% souhlas. Jinak začátky jsou vždycky těžký. Ať už jde vůbec o rozhodnutí podnikat, nebo o první měsíce dřiny, kdy třeba nejsou hned vidět výsledky.

 • Jirka 17.07.2013 08:14

  Díky za společnost při ranní kávě :-) Je to tedy tentokrát spíše takové filozofické zamyšlení, ale zaznělo tam dost zajímavých postřehů. Já se za podnikatele nepovažuji, ale tu změnu životních hodnot, ten rozdílný pohled z venku a zevnitř stejně pozoruji…

 • en ligne 04.07.2013 13:58

  diky idem si to stiahnuť a som zvedavý aké konkretne mýty budeš rozoberať

 • Lukáš Jirsa 03.07.2013 14:49

  Díky za takové inspirativní podcasty. Budu se těšit na další díl.

  Člověk by až záviděl, když tě poslouchá :)

 • Mário Roženský 03.07.2013 09:48

  Martine – napiš mi klidně na skype mario_rozensky a můžeme probrat některé náhledy.

  Jak jsem sehnal první zákazníky? Byla to dřina, prvního půl roku, možná déle jsem ten vývoj dotoval. A jak již jsem zmiňoval v dřívějším podcastu, tak před odjezdem do Austrálie jsem to chtěl zabalit, protože to nevydělávalo. Ale vytrval jsem…

 • Martin 03.07.2013 09:00

  Hmm, já chci podnikat a všichni kolem mě odrazují a jejich představa podnikatelů je přesně opačná od té co ty představuješ. Oni si nepředstavují člověka v Mercedesu, ale živnostníka truhláře/realitního makléře atd… a furt mi jenom předhazují ty keci o tom, jak ty lidi znají, makají od nevidím do nevidím a skoro si na sebe nevydělají.

  Na druhou stranu já mám kamaráda „podnikatele“ a jeden den jsem měl volno, tak jsem s ním objížděl zákazníky. A on jel k zákazníkovi a říká „tuhle práci mu vezu o den později“, přijedeme tam a říká „zapomněl jsem fakturu, snad mu nebude vadit, že mu jí pošlu mailem“, přičemž to byl zákoš, co si zaplatil kurýra! Tak se ho ptám, proč to neposlal tím kurýrem včera a on:“to by bylo moc drahé, to mu to radši dovezu sám“, ale já na něj:“hele, ale on si ho zaplatil a chtěl to včera, já být zákazník, tak jsem u tebe nakoupil naposledy v životě“.

  Ono, když vidím spoustu lidí jak „podniká“, tak se ani nedivím, že prodělávají. Prostě jsou nespolehliví, třeba jsou levní, ale nespolehliví a to já hrozně nemám rád – a vidím, že i ostatní tohle štve.

  Ostatně já bych rád začal podnikat, ale nechce se mi jen tak spravovat sítě či programovat, chtěl bych mít nějaký vlastní produkt, jako ty máš třeba AffilBox. Pro mě není problém ten produkt vytvořit, ale spíše sehnat potenciální zákazníky tak, aby za to byly ochotni zaplatit! Nechci vytvářet jen další software, co si nikdo nekoupí, s tím už mám zkušeností habaděj :(. Nicméně na nic sám asi nepřijdu, jak jsi ty sehnal úplně ty první zákazníky na AffilBox, u kterých si věděl, že ho zaplatí a vytvoří prvotní požadavky?

  • Jiri Skrabanek 10.03.2016 18:29

   Ahoj,
   všiml jsem si tvého komentáře, jsem tvůrce a vizionář a pokud chceš vytvořit aplikaci, která má vysokou pravděpodobnost výdělku, tak ti mohu pomoct. Napiš mi nebo zavolej(mobil na webu) a dáme řeč.

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole