Každá změna bolí

Málo lidí je ochotno si to přiznat. Ale pokud se něco má změnit, tak to bude bolet. A čím větší ta změna má být, tím to bude bolet více!

Představte si, že chcete uklidit šuplík. Pokud budete dělat pouze drobné přerovnání, tak to bolet nebude, ale také ho neuklidíte. Teprve pokud ho celý vysypete na zem, vyhodíte zbytečné věci a znovu urovnáte zpět bude uklizen.

Nebo když chcete malovat. Vynosíte nábytek, podlahu pokryjete igelitem a teprve potom jdete malovat. Okna a vše co nebylo přikryto je pokapané a špinavé, ale stačí to jen vyleštit a je místnost krásná, čistá, nová a voňavá.

Nebojte se tedy změny. Nebojte se té počáteční bolesti. Nemějte strach z počátečního zmatku. Pusťte se do ní a uvidíte, jak zanedlouho budete šťastní, že jste ji provedli!

Mário Roženský

Poslední tři roky se zabývám popularizací affiliate marketingu v Čechách a vývojem SaaS aplikací. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu. Často také o affiliate přednáším a pořádám Affiliate školení. Pokud se raději vzděláváte on-line, tak jsem připravil Affiliate Academy.

Komentáře

 • Lukáš Mikulaško 19.01.2013 10:34

  Nedávno som zmenil dlhoročný nočný režim. Skoncoval som totiž s ponocovaním. Začínam si uvedomovať čo všetko si teraz musím upierať aby sa z tohto nového spôsobu života stala rutina. Prináša mi to ale viac radosti do života, lepšiu chuť do jedla, pravidelnejšie stravovanie, skoré vstávanie a verím že aj zdravší život :)

  Neviem či každá zmena bolí ale určite každá zmena niečo stojí a nemám teraz namysli peniaze :)

  ináč pekný článok

 • Jiří Rostecký 16.01.2013 22:14

  Také souhlasím! A člověk při tom uklízení alespoň zjistí, kolik a jaké věci má. 😀

 • Mário Roženský 16.01.2013 21:00

  Myslím Honzo, že snaha všech je jít směrem změn k lepšímu. Zda to opravdu lepší bude, to samozřejmě nevíme, ale ten prvotní záměr určitě nebude opačný 😀

 • Kvasnička Jan 16.01.2013 20:50

  Naprostý souhlas. Chtěl jsem více místa v pokoji, vysypal jsem vše na zem, roztřídil, vyházel šíleně moc věcí do koše, uklidil a voala, to je místa 😀 Změny jsou těžké, bojíme se jich, ale někdy je změna jediná možnost jak některé věci zlepšit. Co ale jiný pohled, co když je změna cesta k horšímu?

 • frances 16.01.2013 18:14

  Honzo: Pobavilo:-D
  Mário pravda, ve většině případů je ta bolest spíše psychická a o tom se tu dle mého názoru bavíme hlavně:)

 • Mário Roženský 16.01.2013 18:00

  Radek – ale ty nemáš jiný šuplík, ty je potřebuješ mít v tom samém (chci mít přítelkyni, ne přítele. Chci programovat, ne prodávat rohlíky atd.)

  Jakub – já se nebojím změny, mám ji rád a potřebuju změnu. Ale vždy to je mazec. GL s tím rozhodnutím.

  VK – Proč by měly být na prvním místě peníze?

 • VK 16.01.2013 17:54

  Když jsou peníze na prvním místě, tak to bolí.

 • Jakub 16.01.2013 17:16

  Spíš než vykonat samotnou změnu se lidé bojí té změny, jejích důsledků. Sám teď stojím před jednou velkou a rozhoduji se, jestli ji vykonat nebo ne. Nejde o osobní život, jde o změnu v projektu, která se může nebo nemusí povést a ztráta by byla značná. Na druhou stranu, kdo nic neriskuje…

 • Honza 16.01.2013 16:53

  Nebo třeba když se narodíte jako kluk a chcete být holka! To teprve bolí. :-)

 • Radek 16.01.2013 15:57

  Hmm…

  A co takhle při každém pokládání věcí do šuplíku je dávat na předem definované místo? #podobenství

  Tím by odpadla práce jej uklízet :-)

 • Petr 16.01.2013 15:50

  Absolutní souhlas, perfektně a přitom stručně napsané!

  Loni jsem se rozhodl změnit svoji váhu. Začal jsem běhat a fakt to bolelo. Ale výsledek stál za to. Za 5 měsíců 15 kg dole, váhu si dodnes držím (dokonce se posunula ještě o trošičku níž) a ještě mě to celé posunulo k vytvoření a vedení kurzů o hubnutí a běhání, k poznání nových přátel a k super zážitkům.

  Změn se není třeba bát.

  Teď mě napadlo takové heslo: Kdo se bojí změny, nesmí snít…

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole