Geniální aplikace na sledování AdSense

Existuje mnoho aplikací pro sledování výdělků z AdSense. Jedním z nejpoužívanějších je Adsense Notifier – plug-in do Firefoxu. V daném intervalu kontroluje váš účet a v pravém dolním rohu prohlížeče zobrazuje vaše aktuální výdělky. Bohužel nedávno Google změnil formát výpisu údajů(přidal AJAX) a plug-in přestal fungovat. Hledal jsem náhradu – aplikaci, co bude zdarma a pravidelně informovat o stavu. Čekal jsem nějakou jednoduchoučkou aplikaci, to co jsem našel mě ohromilo – CSV AdStats v4.0.

CSV AdStats je výborná aplikace, která nejen že v intervalech pravidelně a přehledně zobrazuje výdělky, ale také zobrazuje přehledné statistiky a to v intervalu den, týden, měsíc či rok. Mimo standartní míry prokliku, počtu kliknutí, CPC, zobrzauje také % změnu proti stejnému období před 7, 14 a 21 dny. Hodí se pro porovnání výkonnosti v daný den, protože každý den v týdnu jsou návštěvnosti a prokliky různé. Grafy jsou velmi přehledné, můžete si na nich zobrazit všechny sledované statistické hodnoty.

Dále aplikace umí udělat statistické reporty Pro nejvyšší revenue, views, clicks, clickthrough, CPC a CPM. A to opět pro den až rok. Také umí porovnat formou grafů výkonnost ve stejném období v různých letech. Všechna data jsou zpracovávána a tudíž i zobrazitelná po kanálech, takže máte přehled o výkonnosti jednotlivých kanálů.

Mário Roženský

Poslední tři roky se zabývám popularizací affiliate marketingu v Čechách a vývojem SaaS aplikací. Napsal jsem knihu Jak prodat více díky Affiliate marketingu. Často také o affiliate přednáším a pořádám Affiliate školení. Pokud se raději vzděláváte on-line, tak jsem připravil Affiliate Academy.

Komentáře

  • Michal 27.11.2014 21:40

    Zdravim, neviete mi poradit cosi ako adsense notifier ,ale pre chrome? nasiel som v rozsireniach len quick adsense, no to nie je moc dobre. Vdaka za odpoved

    • Mário Roženský 28.11.2014 07:40

      Já bohužel ne, už pěkně dlouho adsense nedělám, ale třeba někdo ze čtenářů poradí.

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole